reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzání systému při nečinnosti

zeta (2)|13.7.2014 02:03
Zdravím, mám problém se zamrzáním systému, ke kterému dochází cca po 5 min nečinnosti PC. Pokud pracuji, PC je v pohodě, ale když nic nedělám, PC zamrzne a pomůže jen tvrdý restart. K zamrzání dochází i při spuštěných aplikacích (poslech hudby, spuštěný internet) pokud nepohybuji myší (Logitech MX610). Provedl jsem aktualizaci ovladačů, ale nic nepomáhá. Spořič, vypínání disku a uspávání PC mám vypnuté. Win 7 Profesional. Díky za radu.
Ventero (1280)|16.7.2014 10:14
Zkusil bych jinou myš a potom když-tak projet, jestli nemá nějaká aplikace naplánované úlohy při nečinnosti. Mívají to často antiviry. Ta by potom mohla přestřelit, maximálně vytížit CPU a způsobit mráz.
zeta (2)|26.7.2014 22:38
Díky za pomoc. PC začalo zamrzat chvíli po startu, při spuštění v nouzovém režimu s podporou sítě běželo bez problémů. Měl jsem podezření na GK při max. vytížení GPU. Protože jsem používal BOINC pro výpočty (CPU+GPU), odinstaloval jsem ho a nyní PC běží a nezamrzá. Zřejmě to tedy způsobuje GK, pokud je GPU vytíženo na 100%. Dříve mi BOINC běžel bez problémů, provedu tedy ještě vyčištění a kompletní otestování GK (AMD HD5670).
bastlir (328)|30.7.2014 14:42
[QUOTE=zeta;559887]Díky za pomoc. PC začalo zamrzat chvíli po startu, při spuštění v nouzovém režimu s podporou sítě běželo bez problémů. Měl jsem podezření na GK při max. vytížení GPU. Protože jsem používal BOINC pro výpočty (CPU+GPU), odinstaloval jsem ho a nyní PC běží a nezamrzá. Zřejmě to tedy způsobuje GK, pokud je GPU vytíženo na 100%. Dříve mi BOINC běžel bez problémů, provedu tedy ještě vyčištění a kompletní otestování GK (AMD HD5670).[/QUOTE]

Buď aktualizuj ovladače GK, nebo naopak se vrať k původním.