reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypínání PC při vysoké teplotě - BIOS nastavení [Chyba čidel]

Spaki (3)|18.7.2014 11:21
Dobrý den,
jak již z názvu vyplývá, vypíná se mi PC při vysokých teplotách.
Počítač má výborný chlazení, ale bohužel čidla jsou zničený, momentálně si nemohu dovolit novou základní desku. Chci se zeptat, kde nebo jak se nastavuje v BIOSu aut. vypínání PC, nejradši bych si to vypl.

Základní deska:
HT 300 DDR 2 10 66
AM +2 Ultra hard

Bohužel se moc v PC nevyznám, takže bych uvítal nějakou radu, děkuji.

Pěkný den.
robky (3195)|18.7.2014 13:03
1. uveď model základnej dosky (typicky sa nachádza v okolí PCI, PciEx slotov) - to čo si uviedol nie je model dosky
2. čo presne znamená "výborný chlazení" ?
3. aké teploty sú indikované v BIOS-e, resp. podľa čoho si usúdil, že čidla sú zničené?
Spaki (3)|18.7.2014 17:13
[QUOTE=robky;559587]1. uveď model základnej dosky (typicky sa nachádza v okolí PCI, PciEx slotov) - to čo si uviedol nie je model dosky
2. čo presne znamená "výborný chlazení" ?
3. aké teploty sú indikované v BIOS-e, resp. podľa čoho si usúdil, že čidla sú zničené?[/QUOTE]

Chlazení - Do chlazení jsem investoval velký množství peněz, PC krásně profukuje.
V Biosu jsou max. 50c, přičemž na programech jsou vyšší, viz. screen http://www.imgup.cz/image/GBJ.

Obávám se, že jiný jméno tam nemám. Musí to být jedno z těch 2.
robky (3195)|18.7.2014 20:05
Názov dosky býva, ako som písal, v blízkosti pci slotov - v tvojom prípade ho zrejme nevidíš kvôli osadenej grafickej karte ...

To, že máš v bedni dostatok ventilátorov a "prefukuje to" ešte neznamená, že napr. chladič procesora je správne osadený prípadne či korektne funguje prenos tepla z procesora ...

Aký zdroj napája zostavu? Nekvalitný môže byť tiež príčinou problémov ....

Môžeš urobiť kvalitnejšiu fotku počítača bez bočnice a hodiť to sem?
board.jpg
Spaki (3)|18.7.2014 23:06
PC jsem teď zkusil přenastavit a upravit. Počítač hned má +- 90c...
Snad to půjde i nadále lépe.
Děkuji.
robky (3195)|19.7.2014 07:12
[QUOTE=Spaki;559603]PC jsem teď zkusil přenastavit a upravit. Počítač hned má +- 90c...
[/QUOTE]

...a to sa ti zdá ako dobrá teplota pre "výborné chladenie" ?:notsure
DrZelenka (2491)|27.7.2014 17:14
V BIOSu 50°C a 90-110 v systému? To je skoro jak kdyby nebyl pořádně nasazenej chladič, nebo tam nebyla pasta!! V BIOSu by teplota neměla být nad 30-35°C, protože CPU vůbec nic nedělá (záleží na typu chlazení a CPU). To, že po naběhnutí windows máš teploty vyšší je logické (CPU už má práci - windows a spoustu věcí běžících na pozadí)

Udělej foto vnitřku skříně, ať ohodnotíme kvalitu chlazení a navrhneme úpravy.
90°C je stále hodně vysoko nad přiměřenou teplotou.

To, že jsi do něčeho investoval není známkou kvality. Jeden klient taky "investoval" při stavbě domu do natáhání sítě a jak se divil, když jsem mu začal předělávat naprosto všechny zásuvky (zvorali to a fungovala 1 z 8).
Georginek (2957)|27.7.2014 17:23
[QUOTE=Spaki;559603]PC jsem teď zkusil přenastavit a upravit. Počítač hned má +- 90c...
Snad to půjde i nadále lépe.
Děkuji.[/QUOTE]

V Tvém případě bude nejlepší, když si necháš vypnout plyn, sundáš bočnici a v zimě budeš topit pomocí PC..... AMD má maximální dlouhodobou provozní teplotu cca 70°C, takže nevím, co je na 90°C dobrýho :D

Dej foto skrine, foto chlazeni, typ desky a typ CPU....