reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poraďte při výběru ádeálního OS

Liqid (410)|22.7.2014 07:52
Po pěti letech denního používání je moje Vista již téměř nepoužitelná, proto budu dělat reinstall. Otázkou nyní je, zda naistalovat ověřenou Vistu nebo nové Win7/8.

Vista mi po odladění fungovala pět let téměř bezchybně, navíc mám od výrobce na disku vytvořený oddíl pro novou instalaci (doufám, že je to opravdu ono). Čímž by odpadla komplikace s nákupem OS a instalací (nefunguje mi ani po výměně mechanika, takže instalace bude jinak z USB - snad to jde).

Při práci s Win7 jsem zatím oproti Vistě nezpozoroval snad žádnou výhodu. S Win8 jsem zatím ještě neměl tu čest, ale láká mě provázanost s WP8, které používám.

Jedná se o NTB viz podpis s využítím pro net, office, starší hry a multimédia.

Jaký systém byste mi tedy doporučili a proč?
Díky
DrZelenka (2491)|22.7.2014 20:00
Podle mě nemá smysl u takto starého ntb investovat další cca 2000 do OS. Jak jsi psal - Visty jsi vyladil a vyhovovaly, tak proč utrácet za něco, co nepotřebuješ?
ICE_D (2754)|22.7.2014 20:01
Ja se take priklanim k nazoru, ze je to zbytecna investice...
r34ktor (7477)|22.7.2014 20:55
Spíše si pořiď SSD, nebo SSHD. To pomůže více, než výměna OS.
Liqid (410)|24.7.2014 08:18
OK, nahodím Visty, asi to bude nejlepší i s ohledem na ovladače.

SSD bych pořídil rád, ale cena velikostně použitelného disku je rovna ceně NTB, takže asi zatím ne.
DrZelenka (2491)|26.7.2014 08:31
[QUOTE=Liqid;559793]OK, nahodím Visty, asi to bude nejlepší i s ohledem na ovladače.

SSD bych pořídil rád, ale cena velikostně použitelného disku je rovna ceně NTB, takže asi zatím ne.[/QUOTE]

SSD (který bude mít velký přínos a případně se dá použít v jiném PC/ntb) nechceš, protože má stejnou cenu jako notebook ale tu stejnou částku bys byl ochotnej nacpal do Windows (který nebudou mít asi žádnej přínos a jsou vázaný na HW, takže je musíš vyhodit s ntb)? :notsure
Liqid (410)|26.7.2014 18:04
Ve firmě máme možnost mít díky multilicencím a slevám Win téměř zadarmo v porovnání cenami SSD.