Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Tomuto neuverite!

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Zdravim,
    chcem sa s vami podelit o skusenost, ktoru som ziskal asi pred 30 min a som z nej totalne vyvaleny. Mam staru CD-RW mechaniku ASUS, dost hlucnu, ale az dodnes (5 rokov) bezchybne fungovala. Az doteraz.
    Vlozil som do nej CD od maticnej dosky ASUS, ze si nainstalujem nejake ovladace. Pocul som ten klasicky hvizdavy zvuk, ako sa rozbiehala, a niekde pri maxime odrazu PRAASK - z pocitaca sa ozvala strasna pecka! Nebudem prehanat, ak to prirovnam k vystrelu z pistole v uzavretej miestnosti. Ucitil som aj zapach zhoreniska. Strasne som sa zlakol, ale pocitac fungoval dalej, aj ked, pravda, zamrzol. Vsimol som si pootvorene dvierka na mechanike. Tak som ju odmontoval, rozobral, a co nevidim - CD rozfranforcovane na male kusocky. Uplne rozbite, na cucky, clovek by ani nebol schopny ho na tolko kuskov vlastnorucne rozbit.
    Mechanike sa uz neotvaraju vratka, ale snad ju este opravim, lebo verne sluzila.
    Tak teda rozmyslam, preco k tomu doslo, lebo je to fakt zaujimave...
    Uz ani pred vlastnou napalovackou sa nemoze clovek citit bezpecne...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

DOBRÍ !
    zajímavé, to CD už asi nefunguje co?

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od tgfh Zobrazit příspěvek
    DOBRÍ !
    zajímavé, to CD už asi nefunguje co?
    To teda nie, prave idem zhanat niekoho, kto ma taku istu MB a to CD mi napali...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele SpeedFilip
    Registrace
    Oct 2006

No tak praca pri PC je dost rizikova

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

výtej do klubu, taky mi vybuchlo CD v mechanice, u mě to akorát vyrazilo dvířka a cd bylo všude, všude kolem dokonce jsem měl střepinu aji v loktu,... BOOM baby

Nováček Avatar uživatele angelfish
    Registrace
    Jul 2007

Tiez somuz o tom pocul, a vraj ze statisticky zanedbatelne percento

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od HeReTiCo Zobrazit příspěvek
    To teda nie, prave idem zhanat niekoho, kto ma taku istu MB a to CD mi napali...
    Chod na web vyrobcu a stiahni si aktualne ovladace... http://www.asus.com/products.aspx?l1...43&modelmenu=1
    No stava sa to pri poskodenych diskoch (prasknute, vystavene slnecnim lucom, teplu, vlhkosti...) Hlavne starsie mechaniky, ked to roztocia, tak to stoji zato

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

jj oxplodoval mi Fallout2, Cd bylo malinko napraský od středový díry. Byla to starší mechanika, myslím že nějaká Delta či co a mělo to rychlost něco přes 50x

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

V servise kde jsem dělal to byla běžná praxe, každou chvilku někdo přinesl mechaniku s rozdrceným CD a jednou kus toho rozstřeleného CD dokonce zranil jednu slečnu na hlavě, proto vždycky říkám, že počítač má být pod stolem a ne na stoel vedle monitoru! Rozstřelení CD může být způsobeno buď vadným - naprasklým CD, ale mnohem častěji to byla výsada nekvalitních mechanik (nejčastěji jsem viděl CD-ROM a CD-RW mechaniky Lite-On). Musím ale říct, že tahle doba už je pryč, nepamatuju si, že by se někomu tohle stalo v DVD-RW mechanice. Výrobci se zřejmě poučili a používají silnější magnet pro držení disku -a nebo je to tím, že jsme se začali vyhýbat určitým značkám, nefím

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Pri čítaní tejto témy mi napadla jedna moja príhoda zo zdrojom keď som si spokojne hral hru a naraz niečo prasklo momentálne mi vypol comp a cítil som smrad akoby sa niečo odpálilo ten smrad išiel zo zdroja bol úpne horúci. Len do hlavy mi nejde to že počítač som bez problémov naštartoval a spokojne šľapal ďalej.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Z vlastní zkušenosti, když už sme u těch příhod, dávejte si pozor na polaritu u USB (myslím ty co si vyvedete na I/O panel dopředu) Pak vám může odejít např. MP3 atp....

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

To už mám taky zasebou, nejepší je, že jsem k mechanice dal ucho, jestli to je opravdu z ní :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od boboco Zobrazit příspěvek
    V servise kde jsem dělal to byla běžná praxe, každou chvilku někdo přinesl mechaniku s rozdrceným CD a jednou kus toho rozstřeleného CD dokonce zranil jednu slečnu na hlavě, proto vždycky říkám, že počítač má být pod stolem a ne na stoel vedle monitoru! Rozstřelení CD může být způsobeno buď vadným - naprasklým CD, ale mnohem častěji to byla výsada nekvalitních mechanik (nejčastěji jsem viděl CD-ROM a CD-RW mechaniky Lite-On). Musím ale říct, že tahle doba už je pryč, nepamatuju si, že by se někomu tohle stalo v DVD-RW mechanice. Výrobci se zřejmě poučili a používají silnější magnet pro držení disku -a nebo je to tím, že jsme se začali vyhýbat určitým značkám, nefím
    Souhlasím, stalo se mi to na dvou liteo-nech

Občasný diskutér Avatar uživatele tonda pařmen
    Registrace
    Dec 2006

to kámoš dal dvě CD na sebe a v mechanice se natavily a měly roztavenej obvod. jinak OK

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

Ten ASUS je na to nako nachilnej:

(to se mi stalo uz pred mnoha járami)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Doporučte prosím zdroj k tomuto HW
    Od pepos01 v sekci Zdroje
    Reakcí: 9