reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tomuto neuverite!

HeReTiCo (45)|24.7.2007 21:04
Zdravim,
chcem sa s vami podelit o skusenost, ktoru som ziskal asi pred 30 min a som z nej totalne vyvaleny. Mam staru CD-RW mechaniku ASUS, dost hlucnu, ale az dodnes (5 rokov) bezchybne fungovala. Az doteraz.
Vlozil som do nej CD od maticnej dosky ASUS, ze si nainstalujem nejake ovladace. Pocul som ten klasicky hvizdavy zvuk, ako sa rozbiehala, a niekde pri maxime odrazu PRAASK - z pocitaca sa ozvala strasna pecka! Nebudem prehanat, ak to prirovnam k vystrelu z pistole v uzavretej miestnosti. Ucitil som aj zapach zhoreniska. Strasne som sa zlakol, ale pocitac fungoval dalej, aj ked, pravda, zamrzol. Vsimol som si pootvorene dvierka na mechanike. Tak som ju odmontoval, rozobral, a co nevidim - CD rozfranforcovane na male kusocky. Uplne rozbite, na cucky, clovek by ani nebol schopny ho na tolko kuskov vlastnorucne rozbit.
Mechanike sa uz neotvaraju vratka, ale snad ju este opravim, lebo verne sluzila.
Tak teda rozmyslam, preco k tomu doslo, lebo je to fakt zaujimave...:)
Uz ani pred vlastnou napalovackou sa nemoze clovek citit bezpecne...
tgfh (2985)|24.7.2007 21:16
DOBRÍ ! :D
zajímavé, to CD už asi nefunguje co? :D
HeReTiCo (45)|24.7.2007 21:21
[QUOTE=tgfh;42533]DOBRÍ ! :D
zajímavé, to CD už asi nefunguje co? :D[/QUOTE]

To teda nie, prave idem zhanat niekoho, kto ma taku istu MB a to CD mi napali...:)
SpeedFilip (213)|24.7.2007 21:31
No tak praca pri PC je dost rizikova
Konnor (278)|24.7.2007 22:35
výtej do klubu, taky mi vybuchlo CD v mechanice, u mě to akorát vyrazilo dvířka a cd bylo všude, všude kolem dokonce jsem měl střepinu aji v loktu,... BOOM baby
angelfish (1)|24.7.2007 22:45
Tiez somuz o tom pocul, a vraj ze statisticky zanedbatelne percento :D
pegy (757)|24.7.2007 23:08
[QUOTE=HeReTiCo;42535]To teda nie, prave idem zhanat niekoho, kto ma taku istu MB a to CD mi napali...:)[/QUOTE]
Chod na web vyrobcu a stiahni si aktualne ovladace... http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=15&l3=143&l4=0&model=1043&modelmenu=1
No stava sa to pri poskodenych diskoch (prasknute, vystavene slnecnim lucom, teplu, vlhkosti...) Hlavne starsie mechaniky, ked to roztocia, tak to stoji zato ;)
Konnor (278)|25.7.2007 10:21
jj oxplodoval mi Fallout2, Cd bylo malinko napraský od středový díry. Byla to starší mechanika, myslím že nějaká Delta či co a mělo to rychlost něco přes 50x
boboco (1987)|25.7.2007 10:48
V servise kde jsem dělal to byla běžná praxe, každou chvilku někdo přinesl mechaniku s rozdrceným CD a jednou kus toho rozstřeleného CD dokonce zranil jednu slečnu na hlavě, proto vždycky říkám, že počítač má být pod stolem a ne na stoel vedle monitoru! Rozstřelení CD může být způsobeno buď vadným - naprasklým CD, ale mnohem častěji to byla výsada nekvalitních mechanik (nejčastěji jsem viděl CD-ROM a CD-RW mechaniky Lite-On). Musím ale říct, že tahle doba už je pryč, nepamatuju si, že by se někomu tohle stalo v DVD-RW mechanice. Výrobci se zřejmě poučili a používají silnější magnet pro držení disku -a nebo je to tím, že jsme se začali vyhýbat určitým značkám, nefím:slug
Klingacikx (1545)|25.7.2007 14:13
Pri čítaní tejto témy mi napadla jedna moja príhoda zo zdrojom keď som si spokojne hral hru a naraz niečo prasklo momentálne mi vypol comp a cítil som smrad akoby sa niečo odpálilo ten smrad išiel zo zdroja bol úpne horúci. Len do hlavy mi nejde to že počítač som bez problémov naštartoval a spokojne šľapal ďalej.
Smeli (2302)|25.7.2007 16:14
Z vlastní zkušenosti, když už sme u těch příhod, dávejte si pozor na polaritu u USB (myslím ty co si vyvedete na I/O panel dopředu) :) Pak vám může odejít např. MP3 atp.... :D
dzandra (1368)|25.7.2007 16:34
To už mám taky zasebou, nejepší je, že jsem k mechanice dal ucho, jestli to je opravdu z ní :-)
dzandra (1368)|25.7.2007 16:35
[QUOTE=boboco;42582]V servise kde jsem dělal to byla běžná praxe, každou chvilku někdo přinesl mechaniku s rozdrceným CD a jednou kus toho rozstřeleného CD dokonce zranil jednu slečnu na hlavě, proto vždycky říkám, že počítač má být pod stolem a ne na stoel vedle monitoru! Rozstřelení CD může být způsobeno buď vadným - naprasklým CD, ale mnohem častěji to byla výsada nekvalitních mechanik (nejčastěji jsem viděl CD-ROM a CD-RW mechaniky Lite-On). Musím ale říct, že tahle doba už je pryč, nepamatuju si, že by se někomu tohle stalo v DVD-RW mechanice. Výrobci se zřejmě poučili a používají silnější magnet pro držení disku -a nebo je to tím, že jsme se začali vyhýbat určitým značkám, nefím:slug[/QUOTE]

Souhlasím, stalo se mi to na dvou liteo-nech
tonda pařmen (87)|25.7.2007 20:59
to kámoš dal dvě CD na sebe a v mechanice se natavily a měly roztavenej obvod. jinak OK
Zeli (397)|27.7.2007 17:39
Ten ASUS je na to nako nachilnej:



(to se mi stalo uz pred mnoha járami)
Konnor (278)|28.7.2007 09:01
Co jsi tam měl za CD? Mě explodovalo CD Precision,... he he zas tak precizně udělaný asi nebylo,... ;)
HeReTiCo (45)|28.7.2007 13:49
Jedna sa presne o taku mechaniku ako je na obrazku vyssie... Zaujimave...
HeReTiCo (45)|28.7.2007 13:50
[QUOTE=Konnor;42831]Co jsi tam měl za CD? Mě explodovalo CD Precision,... he he zas tak precizně udělaný asi nebylo,... ;)[/QUOTE]

Mal som tam CD prilozene k maticnej doske ASUS A8V-XE...
boboco (1987)|28.7.2007 20:49
Jen ještě k těm mechanikám - všechny mechaniky, které postihla exploze disku se mi vždy podařilo vyčistit a opět rozchodit, akorát pozor na to, že všude budou třpytky:turtle. V každém případě, mechaniky nejsou na výhoz.
Pavel Boček (4169)|31.8.2007 04:17
pěknej thread o tom je i na konkurenční PCTf :) tam prej někomu jednou i vylítlo CD ze šterbinové mechaniky a zaseklo se 2cm do panelu :cool:

jinak já jsem jednou koupil mechaniku už s tímhle (jako šrot), podařilo se to vybrat a buď šlape anebo to byla ona kde jsem pak jeden pin strašně zatlačil dovnitř a teď nejde připojit kabel...resp. jde ale pin je moc krátkej :D
PD_HARIBO (11)|25.10.2007 12:37
ja som to na vlastnu kozu zazil uz dva krat a neviem ci je to nahoda, ale zakazdym to bol ASUS quietrack....jedna cd-rom a jedna cd-rw.....a bola to fakt riadna šupa....som skoro okoktavel....ale tiez je pravda, ze sa uz asi poucili, lebo pri dvd mechanikach som o tom este nepocul.....
Intri (3490)|25.10.2007 13:33
[quote=boboco;42880]Jen ještě k těm mechanikám - všechny mechaniky, které postihla exploze disku se mi vždy podařilo vyčistit a opět rozchodit, akorát pozor na to, že všude budou třpytky:turtle. V každém případě, mechaniky nejsou na výhoz.[/quote]

No jo, ale když už ti jednou rozemlela disk, jak víš, že ho nerozemele podruhé?:-) Je mi jasné, že to jsou chyby především na straně disků, ale taky si dovedu představit, že se mechanice uvolní držení disku a ten se vplné ryhclosti začne uvnitř volně pohybovat. To může mít taky zajímavé zvukové ( a následně po odhlaení i třpytivé ) efekty.