reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SSD CRUCIAL M4 - 128GB - Problém

Jouda.0 (22)|28.7.2014 17:33
vlastním cca 3 roky starý HDD SSD CRUCIAL M4, 2,5", SATA III - 128GB. Defacto od prvního dne s ním byli problémy, ale z počátku jen zřídka. Jednou za cca 14 dnů PC "vytuhlo" a po chvíly se zase rozjelo. Postupně se frekvence zvyšovala a když se tak dělo každý den, tak jsem to začal řesit. Disk jsem naklonoval na jiný disk a když PC bez problémů běželo několik týdnů, tak jsem si byl jistý, že závada je na disku a poslal jej na reklamaci.
Reklamaci mi neuznali. Disk ale běžel bezproblémů další cca rok, tak jsem to dál neřesil. Předpokládal jsem že např. nahozením novějšího firmware se disk vzpamatoval. Bohužel jsem nyní zase ve stejné situaci - PC zamrzá na cca 20-40 sec., vetšinou hned dvakrát za sebou. Předpokládám, že když technik při reklamaci dělal testy, tak disku nějak pomohl a rád bych to nyní udělal také. Technik mi do vyjádření napsal:
"test ok, unfreeze, serure erase, update firmware, kompletní kontrola povrchu, kontrola SMART zaznamu"
Co bych mohl já doma udělat pro to, aby se disk zase vzpamatoval?
Dík
zsdx (2098)|30.7.2014 17:46
[QUOTE]1.update firmware, 2.serure erase, 3.kompletní kontrola povrchu, 4.kontrola SMART zaznamu[/QUOTE]
0. zaloha dat
1. pokud uz nemas 070H
2. viz forum Crucialu
3. chkdsk /r
4. HDTune ci podobny program
5. obnova dat, reklamace ci sberny dvur