reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vadný zdroj???nebo deska????

marekpevný (347)|29.7.2014 13:31
Ahoj.pokusím se co nejstručněji popsat problém a třeba mi někdo poradí.já už jsem v koncích :-( Před pár dny se mi začalo haprovat pc.mám nainst. win 8.při starty trvaly pořád delší dobu.pak už mi na pc nabíhalo automatické obnovení a nic víc.tak jsem se rozhodl že wokna přeinstaluju.ze začátku se mi instalace vždy kousla a nic(instaloval jsem z vypáleného dvd-kupoval jsem pouze klíč).jelikož se mi instalace nedařila tak jsem si půjčil od kamaráda orig. instalačku(myslím lisované medium) a instalace se kupodivu podařila.myslel jsem si že mám vyhráno a je po problému ale opak byl pravdou.systém mi sice poprvé najel ale pak když jsem pc vypnul a za hodinu zapnul tak už se nic nedělo.nedostanu se ani do biosu.pouze mi problikává modře kontrolka na monitoru a nic se nezobrazuje.tak jsem začal pátrat co se mohlo stát.pc jsem připojil k jinému monitoru-pořád stejný
vyměnil jsem grafickou kartu a taky nic(původní jsem vyzkoušel v jiném pc a jede)
oba hdd které tam mám jsem dal do jiného pc a fungují totéž i ramky
podle mě to může být bud zdroj nebo deska.bohužel náhradní zdroj na zkoušku nemám:-(
napadá někoho co bych měl ještě zkusit????
jinak přibližně parametry sestavy
deska msi socket am2,procesor amd x2 6000 na 3ghz,2*2gb ram + 2* 1gb ram tedy celkem 6.zdroj seasonic 500w.grafika asus gts 450 1gb tak stručnej popis:-(
dík za každej postřeh:-)
johny__g (6387)|29.7.2014 14:32
Zkoušel bych PC rozjet jen s jedním modulem RAM (a resetovat BIOS!!), ale asi to nepomůže. Každopádně jiná možnost než zkusit jiný zdroj mě nenapadá. Podle příznaků bych ale tipoval vadnou desku.
bastlir (328)|30.7.2014 14:20
1. pokus: Jen jedna RAM, z desky mimo GK a HDD všechno vytáhni a startuj PC. Pochopitelně kl. a myš zůstává. Ale jinak všechno odpoj.
Pokud se start zdaří, vylučovací metodou přidávej komponenty a zařízení. Vzpomínám si, že jednou to dělala tiskárna.
2. pokus: Jiný zdroj.
Pokud se start nezdaří, vyměň desku, popřípadě procesor. Zkontroluj kondiky kolem procesoru. Zkontroluj chladič procesoru. Točí se všechny ventilátory? Netočící odpojit!
Ventero (1280)|30.7.2014 16:26
Vytáhni na poprvé i ten HDD.