reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové Reproduktory k PC

patrony (5)|31.7.2014 11:24
Zdravím, prosím vás, potřeboval bych poradit jaké koupit repro k PC do 2000 Kč.
Požadu minimální výkon 50 W (RMS)
Nemůžu si pořád vybrat, chtěl bych co nejkvalitnější s dobrým podáním zvuku při hrách a hudbě, hluboké basy a aby nebručeli. Je mi jedno jestli to bude 2.1 nebo 5.1 (Jen aby subwoofer měl minimálně 28 W a byl ve dřevě)

Vyhlédl jsem si něco ale nevím zda to je ta nejlepší volba: http://www.czc.cz/philips-spa5300-10/150777/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Reproduktory&utm_term=Philips_SPA5300_10

Budu vděčný za vaše rady, děkuji.
Fox_25 (613)|31.7.2014 13:42
Pokud bych chtěl co nejkvalitnější výrobek a dobré podání zvuku, tak bych se těmto novým výrobkům vyhnul co největším obloukem, zvlášť když je požadavek na "nebručící" basy. Pak bych přidal cca 1000 kč, koupil regálové repro a zesilovač, samozřejmě nic nového. I taková Tesla AZS 222 s dvoupásmem od tesly bude hrát líp než všechny ty nové 2.1 bedničky. Jen to bude zabírat trochu víc místa.
patrony (5)|2.8.2014 19:54
Zatím do zesilovaču se mi nehce investovat.
Chtěl bych radu na nějaké ty repráky 2.1 pokud by nějaká byla. Nic víc.
ICE_D (2754)|2.8.2014 22:13
Osobne mam tyhle v cerny barve a nemuzu si stezovat.
http://www.czc.cz/trust-tytan-2-1_2/121224/produkt
Subwoofer 40W RMS ve dreve, dava to fakt pekne ;) Satelity prumer, ale tak za ty prachy zas clovek nemuze chtit vsechno...
Celkove 120W (RMS 60W)
patrony (5)|3.8.2014 09:18
Po těch už jsem taky koukal, vypadají dobře, jen se bojím těch satelitů když jsou v plastu, nechrastěj trochu? Už mám jedny Trusty : Raina 20W a ty satelity teda stojí celkem za prd jsou dost slabé na zesílení.
Prosimtě a ten basák jak je na tom? Má dost hluboké basy? Jaké má rozměry? Dík
kevin00 (10238)|4.8.2014 18:54
Víte vůbec co hodnota RMS znamená? U zesilovačů se jedná o střední hodnotu výkonu při buzení zesilovače sinusovým signálem. Pokud je zesilovač buzen hudebním signálem, tak je tato hodnota o dost nižší. Navíc se jedná buď o napěťovou nebo proudovou hodnotu. Takže honit si triko nad RMS výkonem je naprostý nesmysl neb hodnota je zcela lživá ;-)
EDIT: Trust/Genius jsou jedny z nejhorších audio výrobců. To co tady Ice doporučuje je opravdu hnus.
ICE_D (2754)|4.8.2014 19:11
Ice to doporucuje protoze je s tim spokojenej :D Pochopis to uz? Jedna osobni zkusenost je lepsi nez deset recenzi. Slysel jsi tenhle model na zivo? Jestli ne, tak nemas duvod ho kritizovat ;)

patrony: nechrastej, na to ze to jsou plastaky to hraje solidne...
Pripadne koukni na toto, dneska vysel test na EHW...
http://bit.ly/1s5InLw
Fox_25 (613)|4.8.2014 21:58
NFG_ICE
Promiň, ale i když mě budeš mlátit dubovou palicí po hlavě tak nesouhlasím. Pokud na tom chce poslouchat hudbu tak to chce minimálně studiové monitory. ALESIS Elevate5, SAMSON Media One BT3, M-Audio AV-30 2, toto jsou studiové monitory které zvládnou "nějak rozumně" zahrát a nestojí mnoho. Alesis a M-Audio jsem slyšel, o samsonu vím jen z doslechu.
ICE_D (2754)|4.8.2014 22:23
Ja nikoho mlatit nehodlam... Toto je diskuzni forum, diskutuje se tu a kazdy prinasi svuj nazor, pripadne svoje zkusenosti, od toho snad forum je, ne? Tve zkusenosti hovori pro studiove monitory, moje zase pro Trust Tytan. At si tazatel vybere podle sebe. No flame ;)
john (877)|4.8.2014 22:50
[QUOTE=Fox_25;560402] Pokud na tom chce poslouchat hudbu tak to chce minimálně studiové monitory.[/QUOTE]
tak, tak, na hudbu zadne 2.1, ale pouze 2.0 / neberu v potaz 5.1 dobre udelane koncerty /

pripadne jak psano vyse, bazar, naky "slusny retro" zosik a rozumne repro...
kevin00 (10238)|4.8.2014 23:07
Ice slyšel jsem několik Genius/Trust sestav a opravdu si umím vybavit "zvuk" co se z nich line. A ano i tehdy se pěly oslavné ódy na 5.1 sestavy Genius, které měli chyby v zapojení, nekvalitní kablíky k reproduktorům (škoda, že sem nechodí již Kirk, který s nimi měl zkušenost) či kurvítko v podobě věčně praskající pojistky. Měl jsem tu možnost je porovnat i s jinými značkami (plno mých kamarádů jsou muzikanti), což mi přijde že ty jsi neměl. Doporučuješ tu stále dokola dva typy repro. Jeden za 200 Kč a druhý za 1.000 Kč a vychvaluješ si akorát jak hrají hlasitě. Zkus si někdy někam zajít do studia a poslechni si i něco jiného, než-li je plochý chrčivý zvuk s občasným tuc. Mám na stole repasovanou sestavu z 80tých let s naprosto základním modelem JBL repro a nejsem vůbec spokojen. Je to jen o tom, že nic jiného neznáš a nebo nemáš na to sluch (není to urážka, ale i tací lidi prostě jsou). Fox_25 to píše dobře. I starý Tesla zesilovač bude znít 100x lépe ;) Klidně si umím představit na stole AZS 223 ve spojení s ARS 9104.
vivid.sk (132)|4.8.2014 23:43
[QUOTE=patrony;560210]hluboké basy a aby nebručeli[/QUOTE]
To si zabudol (prinajmensom) jednu nulu v tej cenovke.

Problem je, ze za danu cenu sa nic pouzitelne neda vyrobit, nieto este so ziskom predavat. Skor by bol akceptovany vysledok ten, ze tam tie basy nebudu (co je pripad povedzme nejakych 2.0 repracikov Creative T serie, ktore aspon nebrumia, ale rovnako to nieje ziaden zazrak, pretoze tu sa skratka carovat neda).

Cize naozaj bazar moze spravit lepsiu sluzbu. Ale myslim, ze uz opakujem, co uz tu odznelo.
patrony (5)|5.8.2014 14:45
Notak klid, nepřišlijsme se sem hádat.
Já chtěl nějakou radu do danné cenové kategorie + by neuškodil link.
Chci 2.1 nebo teda když už tak i 2.0 (s konektorem do pc, ne do zesilovače) jen co nejkvalitnější za tu cenu co se dá sehnat.
A ano, basy mohou trochu bručet, ale aby jste mě pochopili, ne zas aby moc bručeli, takhle jsem to myslel.

Vím že z pořádné muzikantské aparatury hudba zní líp, ale nemůžu si to dovolit, takže žádnej seliovač tet pořizovat nebudu a bedny k tomu, to by mě přišlo minimálně na 30 tisíc což tet opravdu nechci.
Snad jste to pochopili, díky.
vivid.sk (132)|5.8.2014 17:48
Ono je castokrat problem aj v priestore. Pokial to ma student na stole v svojej izbe, tazko tam napcha 43cm siroky zosik + dve seriozne bedne. Z toho dovodu je casto lepsim (aj ked nie idealnym) riesenim naozaj 2.0, pripadne 2.1 system zo zosilnovacom priamo v SW, kde satelity pri priamom posluchu presne smeruju na posluchacovu hlavu. Vid povedzme Acoustic Energy Aego M alebo Creative T3 ... (ano, mimo rozpocet, ale uz to nieje az taky pruser). Zohnatelne aj z 2 ruky.
patrony (5)|5.8.2014 22:42
No, Foxi, nevypadá to špatně, s mítem není problém, ale spíš mě na tom vadí to že je to z bazaru, takže za tejden mi to odejce a co já s tím, můžu to akorád vyhodit.
Uvidíme co se tu ještě objevý za nápady.
Fox_25 (613)|6.8.2014 03:31
Než zdechne jeden z těch zesilovačů tak to bude ještě hodně dlouho trvat. To co si chceš koupit je děláno tak ať to vydrží dva roky, je to prostě spotřebka.
Můj nejstarší tranzistorový silič je z roku 1974. Je to Technics SU-7700K a je v původním stavu, stále hraje, akorát poťáky chrastí a má spálené žárovky v podsvícení VU metru. No a pokud nedej bože takový zesilovač odejde, tak se nevyhazuje, ale dá se opravit. Takových zesilovačů mi prošlo rukama dost, vím že akorát chcípaly novější technicsy s hybridním IO STK. Ale u těch to zase tak nevadí, nehrají dvakrát dobře.

Je to na tobě, mě je prakticky jedno co si koupíš, ale pokud bude o jednoho zákazníka těch šuntů, tím lépe.