reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypíná se PC u her

edenhazard10chelsea (1)|1.8.2014 07:27
Zdravíčko, už po několikátý, když hraju nějakou hru, teď konkrétně: Farming simulator 2013 se počítač sám vypne... Vždy mi pomohl reinstal windowsu, ale to už fakt nechci kvůli tomu dělat, tak jsem se rozhodnul problém řešit jinak. Když se počítač vypne, tak se zapne a vyhodí to:
Nevím co s tím je, ale prosím o každou radu, jak tento problém vyřešit... Budu jen rád :)
johny__g (6387)|1.8.2014 11:27
A víc nám k tomu nepovíš?
bastlir (328)|1.8.2014 20:14
Pokud k tomu dojde až během hraní hry, většinou to má společného jmenovatele - přehřátí. Tzn. procesor, grafika, RAM.
johny__g (6387)|2.8.2014 20:25
Může to být i vadný zdroj nebo základní deska. Těžko ale hádat, dokud nám tazatel nesdělí jakou má sestavu. Přehřátí by se dalo odhalit snadno - pustit nějakou zátěž na CPU nebo grafiku a sledovat teplotu.
john (877)|2.8.2014 23:50
tady jde poradit pouze jedine...
rozhodit cely komp, vycistit a znovu slozit...
no a pokud tazatel vzdy provadel jen reinstal OS, tak mam takove neblahe tuseni, ze tazatel ma obe ruce "leve", takze servis bude asi optimalni reseni...:notsure
Majka147 (17)|6.8.2014 22:56
Mne napríklad vypinal pc pár minut po zapnutí hry a zistila som že grafická karta bola uvolnená a padala :)
Skús vybrat ju a znovu vložiť ;)
bastlir (328)|7.8.2014 00:48
Možná byste se divili, kolik oprav PC se motá kolem "nesedících" karet. Mnoho lidí si řekne, že postavit PC není žádná věda. No popravdě není! Jenže praxe je praxe. Totiž jen zkušený montér při zasouvání karty do motherboardu zároveň kontroluje, zda deska se zadním čelelem skříně svírá 90°, a tedy zda při dotažení zadního čelíčka karty není toto čelíčko napružené. To totiž dříve či později povytáhne kartu z desky a může to způsobit i zkrat. Proto v takovém případě je třeba povolit dva šroubky, kterými je čelíčko připevněné k plošnému spoji karty a v rámci vůle děr čelíčko potřebně naúhlovat.