reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD gaming - box nebo Wide

MSJ (25)|24.7.2007 23:41
Dobrý den, jsem vášnivý hráč CSka a proto je pro mě vychozí odezva. Zanevřít však na barevné podání a ostrost obrazu nemužu. Poradit si při vyběru LCD panelu dokáži sám ale narazil jsem na problem týkající se typu panelu, tedy 4:3 nebo 16:10. Zajímalo by mě jestly když na širokoúhlém panelu, použiji rozlišení 1280x1024 jestly se obraz zdeformuje (roztáhne), nebo zdali se ořízne na požadované rozlišení 1280x1024? take jestly zde nebude nějáký negativní dopad na odezvu. kdyby se ořízl, pak bych byl nanejvýš spokojen. Jestly se však bude deformovat budu nucen pořídit 19'' (4:3) a filmy budou holt LaterBox.

PS: jistě taky bude záležet na možnostech OSD menu, proto posílam vybrane panely mezi kterými zatím váhám než došetřím poslední peníze. Pohybuji s v cenách pod 11 000Kč. Rád bych se obohatil o vaše názory děkuji.

- LG L1982U........................................./LG L206WTQ
- Eizo S1911SE
- Fujitsu Siemens H19-2
- Acer AL1951Es.................................../AL2051WB
- NEC 90GX2 Pro
- Samsung SyncMaster 961BF................./Samsung SyncMaster 206BW
- ViewSonic VX922
- Asus MB19TU...................................../Asus MW201U
Klingacikx (1545)|25.7.2007 13:59
Kamarát hrá CS 1.6 na širokouhlom LCD pri 1280x1024 obraz je trochu zdeformovaný ale neni to také zlé. Ak hráš CS Source tam sa dá nastaviť aj rozlíšenie pre širokouhlé monitory.
alienGT (18)|1.8.2007 22:00
Vem wide. V cenove kategorii pod 11k snad uz maji temer vsechny moznost nastaveni v OSD - wide nebo 4:3. Ja bych 4:3 po mesici pouzivani wide zpatky nechtel.
MSJ (25)|2.8.2007 06:08
a jak se ta funkce co přepíná wide nebo box jmenuje? ja už sem to parkrat slyšel ale nikde nic, ani v recenzích. Potom taky že se snad da nastavit zachovat poměr stran na graficke kartě ale to sem taky nikde nenašel :) takže ja zatim vubec nemam jasno co koupim teda zatim mi je nejvíc sympatickej LG L1970HR
alienGT (18)|2.8.2007 16:18
Ja bych to vubec neresil. Mam samsung 215TW a tam je to pod picture - size - wide nebo 4:3(v kazde slusne recenzi mas rozebrane OSD menu). Taky NEC umi treba i 1:1 coz znamena, ze ti oreze obraz nejen po bocich, ale i nahore a dole, tudis pojedes v nativu. Her, ktere nemaji wide podporu je zatracene malo a navic, kdyz jedes 4:3 na wide, tak to neni zadna katasrofa(mirne roztahnuti do stran). Kdyz by ti to nikdo nerekl, tak to ani ve hre nepoznas. To spis nastavit wide na 4:3 monitoru by bylo asi maso.

Vem wide, budes spokojeny. Pri praci nadhera, na hry s wide podporou jakbysmet a ty co ji nemaj, nevadi, je to i tak krase.

Co tak Samsung 226WB nebo LG226WTQ.
MSJ (25)|3.8.2007 01:56
No ten Samsung 226WB ma jen 6bit. Nevim teda kolik ma ten LG 226WTQ ale když už bych do toho šel, tak vemu LG 226WTQ hlavne kvuli dobrým výsledkům u odezvy v poslední době, které dosahují LCD v podaní firmy LG
MSJ (25)|13.8.2007 22:22
tak budu ke konci prazdnin kupovat LG L226WA verzi WTQ nevemu, je tam jen f-engine kterej nepotřebuju (mam X1950Pro a mam pocit že technologie AVIVO má uplně stejnej účel jako f-engine, tak proč dvakrat rozpatlávat barvy :) ) a taky nemá HDMI a hlavně moje největší lákadlo je, že verze WA ma video vstupy, takže neni problem napojit videorekorder či herní konzole, kameru a milion další věcí :) to je asi největší plus.
Rotter5685 (0)|30.8.2007 15:53
NO ja mam 206BW a na to jak vsichni nadavaj na TN+film mi to pride dost v pohode. presel jsem ze staryho compaq 15 palcu CRT a jsem spokojen. NEC s S-IPS stal 13000 tohle 'jen' 8000. Jinak W3 hraju misto v 1680x1050 na 1400x1050 ze zacatku mi to dost vadilo ale ted uz jsem si zvyknul.
MSJ (25)|8.9.2007 00:13
ahoj, tak LG L226WA sem měl ještě se starým firmwarem a bylo to něco šílenýho! hl. u videa (vlastní zkušenost). S novým firmwarem už by to mělo být mnohem lepší (slyšel jsem). Wide mi teda nesedl ani trochu, na hry jako CSko vubec, teda musim říct že hry na tom vypadali opravdu pěkně ale ta odezva a 60Hz se nedali přehlídnout a pro někoho kdo hraje FPS on-line, to bude velmi nepříjemné hraní, takže jsem zkusil LG L1982U a na LCD to byl opravdu good panel ale ja prostě to LCD nemůžu překousnout. Má sice 2ms ale jako ja vidim za všim stín. Nejvíc mi vadí, že vidim ty kostičky (pixeli). Na nic se nemužu soustředit, 60Hz mému oku znovu neuniklo ani zkreslené barvy které tyto monitory (TN) podavají. Strávil jsem asi 14 dní studováním technologii LCD se třemi jsem měl vlastní zkušenost a dále asi 20 dní u internetu na forech a u výrobcu a musím oznámit že LCD mě připravili o měsíc života. Zůstávám u CRT a LCD už nechci vidět. Zatim je pro mě LCD naprosto nedostačující a pro mé oči velké utrpení. Všem FPS gamerum bych LCD určitě nedoporučil.