reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuková karta do 2000?

VencaX (3686)|5.8.2014 11:07
Zdravim, jakou zvukovou kartu do 2000 byste doporučili? Budou na ní sluchátka SteelSeries Syberia + asi 5.1 soundsystem.

EDIT: nemusí být za plnou cenu, jen jde o to, aby měla kvalitní zvuk jak na hry, tak na filmy.
kevin00 (10238)|5.8.2014 13:27
Pokud je využití pouze hry/film, tak Ti bude stačit Sound Blaster Z.
VencaX (3686)|5.8.2014 15:49
No, neni to pro mě, ale zvukovky nejsou moje parketa, proto se ptám. Každopádně dík za tip.
kevin00 (10238)|5.8.2014 16:32
Ještě je dobré zjistit tedy rozhraní do kterého by se měla zvuk. karta instalovat. Pro hraní her se i podívej na zvuk.. kartu s podporou EAX. V kombinaci s DDL a DTS bys měl být spokojen. Pokud bys oželel EAX a vystačil si s DDL a DTS, což bude mít lehký dopad na např. určování pohybu podle zvuku při hraní ("co je za rohem"), tak by ještě mohla být volbou zvuková karta Auzen X-Plosion 7.1 DTS Connect. Na sledování filmů bych ji určitě doporučil, u her je to lehce o kompromisu.
r34ktor (7477)|5.8.2014 18:11
Chce to ujasnit primární zvukový výstup (sluchátka/reproduktory), rozhraní (PCIe/PCI) a OS.

Já vybíral cenově přijatelnou kartu s důrazem na sluchátkový výstup (používám Superlux HD 681B), rozhraním PCIe, podporou W8.1 a rozumnou cenou. Nakonec jsem i vzal Asus Xonar DGX. Není to žádná extra hi-end karta, ale oproti integrovanému Realteku minimálně o třídu lepší. Má integrované dva sluchátkové zesilovače TI (zadní výstup + FP), disponuje piny na připojení FP, umí EAX 1.0 a 2.0, podporuje ASIO, ovladač pod W8.1 funguje bez problémů. Nezaznamenal jsem žádné pády ani konflikty s hrami či programy. Specialitou je Dolby Headpone ("prostorový" zvuk do stereo sluchátek). Pro připojení 5.1 repro je nevýhodou absence DTS (lze ale signál pouštět optikou do domácího kina, které ho bude dekódovat). To má až dražší ASUS Xonar DSX (ovšem ten zase nemá sluchátkové zesilovače).

Ve výsledku mě karta příjemně překvapila, protože podle recenzí hifistů jsem od toho zázraky nečekal.