reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sledovani pohybu na siti druhy pc.

paja truhlik (10)|6.8.2014 17:15
Ahoj,

Nějakou dobu bydlím ve vlastním bytě v UK s nájemníkem. Mám DSL internet od místního poskytovatele SKY.

Můj dotaz je velmi jednoduchý :D mohl by mi někdo prosím pěkně doporučit nějaký software který by mi řekl (ukázal) využití tehle sítě. Když se jej zeptám řekne že nic nestahuje, ale není mi normální,že internet skoro nefunguje když je připojen i on.

Děkuji

Když vlezu na router tak pouze vidím kdo je zrovan připojen ,ale nevidím jeho využití sitě. jestli mi rozumíte.

Nechci ho nijak omezovat jen bych rád věděl jak moc mi spomaluje síť. Děkuji.

Určitě nemusím dodávat že fyzicky se na jeho pc dostat nedostanu ani to nechci!! Děkuji všem velice za radu.:)
zsdx (2098)|7.8.2014 10:31
Softwarem to neres, 'lepsi' routery maji bud priorizaci nebo primo omezeni provozu. Idealni levny kandidat by byl nejaky Mikrotik, ten umi i grafy vytizeni linek.
paja truhlik (10)|7.8.2014 11:31
Ahoj, Děkuji za radu, ale tohle se mizda jako docela drahe reseni.. :(. Proč nemám použivat SW a radši HW? Děkuji
DrZelenka (2491)|7.8.2014 16:51
[QUOTE=paja truhlik;560526]Ahoj, Děkuji za radu, ale tohle se mizda jako docela drahe reseni.. :(. Proč nemám použivat SW a radši HW? Děkuji[/QUOTE]

Jelikož tvůj router neumí sledování provozu, tak bude nutné na oba PC nainstalovat něco, co to umí a pak porovnávat grafy. Bez přístupu na jeho PC to nepůjde.

A cena 900kč za kvalitní router s wifi není podle mě vůbec moc. To, že se dá sehnat za 400 je sice pěkný, ale jsou to šmejdy, co uměj jen základní věci. Nedejbože, když chceš něco víc než jen brouzdat po netu - to se hroutěj.
paja truhlik (10)|7.8.2014 17:19
Nemyslel jsem, že je to drahý router ;) , ale že pro mé využití to je zbytečně nákladná invetsice.

Ale když tedy SW takový není tak možná změnu routeru zvážím.

I když mám router od Poskytovatele SKY a sám router je od výrobce SKY nebo to má aspoň na sobě tak mohu použít jiný router než tento? http://www.sky.com/shop/broadband-talk/sky-hub/

Tedy ten co uvadíš ty?
DrZelenka (2491)|7.8.2014 20:40
Současný router bude nutné použít v módu "bridge" jako redukci z telefonního kabelu na RJ45 (nelze překrimpovat telefonní kabel na RJ45 a mikrotik nemá příslušný konektor) a teprve za ním bude mikrotik, který se bude o vše starat (u nás to funguje bez problémů - osobně vyzkoušeno).
paja truhlik (10)|7.8.2014 23:55
Děkuji teda..