reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoká odezva u HDD a velký hluk

LukynII (83)|8.8.2014 18:37
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat zda je normální mít i 5000ms odezvu na HDD (přikládám odezvu na obrázku). Mám HDD od značky WD model WD1002FAEX (WD 1TB HDD Caviar Black). Také již od koupě tohoto HDD se mi zdá, že je nadměrně hlučný(jak kdyby chroupal) a také mi způsobuje sem, tam lagy ve hrách (World of Tanks).

Předem díky.
bastlir (328)|8.8.2014 20:35
Vzhledem k tomu, že tento HDD má SATA/600, 7200RPM, 64MB, tak na pomalé R/W prostě nemá nárok. Je pravdou, že vysokootáčkové HDD bývají někdy hlučnější. Nesmí to však být hluk, jako když jsou opotřebované brzdové destičky u auta. :-) Předběžně tipuji - špatné nastavení v BIOSu, chyba systému, absence defragmentace, málo RAM (systém příliš swapuje) ...
LukynII (83)|8.8.2014 20:45
Jediné co zavrhuji je málo RAM 8GB mi příde dostatečné. Jinak co navrhujete za řešení?
r34ktor (7477)|8.8.2014 21:43
U klasického HDD naprosto normální stav. Pokud chceš rychlou odezvu, pořiď si jako systémový disk SSD.
StD (1963)|8.8.2014 22:07
Dyk mu tam jede něco na pozadí, podívejte se na ten jeho obrázek pořádně!

[ATTACH=CONFIG]30028[/ATTACH]
Zapnul bych TCPview a koukal, co má za otevřené porty a kdo nebo co komunikuje na hadr... Zas' nějaký kamarád sharingu?
ptákovina.jpg
LukynII (83)|8.8.2014 22:21
jsem ten obrázek udělal schválně kvůli tomu aby byl disk vytížen (v pozadí se mi stahoval War Thunder).
Tento příspěvek jsem vytvořil kvůli tomu, že mám pc v záruce a hluk HDD se mi nezdál normální, ovšem to podle Vás je ok tak není už co řešit :)
StD (1963)|8.8.2014 23:54
No ale když si stěžuješ, tak to právě zkoušej tak, kdy nemá OS dělat naprosto nic, včetně tebe... U mne běží x-disků a nevím o nich do doby, než se rozsvítí někde nějaká blikačka.
vivid.sk (132)|9.8.2014 00:13
[QUOTE=LukynII;560591]hluk HDD se mi nezdál normální[/QUOTE]
Vzhladom k tomu, ze si si kupil najhlucnejsi WD, je to celkom normalne. Tieto disky su urcene do vykonnych serverov, nie na domace pouzitie. Maju az o 9db vyssiu hlucnost pri seeku a 7db v idle v porovnani s Green/Red diskami. Pokial si chcel vykonny disk, mal si volit kombinaciu SSD+HDD (SSD: System + Hry. HDD:Red/Green - filmy/foto a ine velkokapacitne data).
DrZelenka (2491)|10.8.2014 22:10
Udělej benchmark např. v HDTune (na pozadí nesmí běžet nic, co by disk vytěžovalo!!!)

Co se týče hlučnosti, tak Black série je hlučností "pověstná" a hlučný to prostě bude. Stačilo koupit WD Blue (stále 7200 otáček, ale výrazně tišší při velmi podobném výkonu). Případně Green/Red (ale ty už mají nižší otáčky, takže nejsou vhodné na systém a tam by se hodilo SSD).
LukynII (83)|11.8.2014 13:25
Tady je benchmark v HD tune
HDD read.png
vivid.sk (132)|11.8.2014 14:04
Reklamoval by som ho.


update: takto nejako to vyzera s WD RED. Pri reklamacii im priloz aj tento obrazok.
LukynII (83)|11.8.2014 15:26
To je nejhorší odpověď které jsem se bál. :/ Vzhledem k tomu, že jsem koupil sestavu již složenou s tímto HDD tak se budu muset pc vzdát celého min na 1 měsíc jak je znám :/ (ty dlouhé doby reklamací) ale na druhou stranu mám na pc 3 roky záruky neměl by být problém.
vivid.sk (132)|11.8.2014 15:37
To sa casto da dohodnut, aby ti PC nechali (oni posielaju ajtak len HDD na reklamaciu). Ak mas iny volny interny HDD, vyklonuj si kopiu a si v suchu.
DrZelenka (2491)|11.8.2014 21:16
Za předpokladu, že na pozadí odpravdu nic neběželo, tak je pokles rychlosti na konci HDD rozhodně nestandardní (i kdyby běželo, tak by tam byly výkyvy a ne takovýhle stabilní pokles).

Pokud si chceš být úspěchem reklamace jistý, tak použij utilitu přímo od WD (vypálit na CD/flashku a nabootovat - netestovat z windows). Pokud i ta nahlásí problém a dodáš log, tak je vpodstatě jisté, že bude reklamace kladně vyřízena.