reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zprovoznit virtualizaci VT-x ?

petrmet (50)|11.8.2014 15:37
Snažil jsem se do Virtualboxu nainstalovat Win 8.1, ale hlásilo mi to, že nemám přístupnou virtualizaci VT-x. Dle dostupných údajů o procesoru Intel Pentium G6950 VT-x má. V BIOSu mám nastaveno Virtualization Technology na Enabled. Odložil jsem hledání řešení a když jsem se k tomu asi po 2. měsících vrátil, tak k mému překvapení byla virtualizace dostupná ( aniž bych měnil procesor nebo nastavení BIOSu). Bez problémů jsem do Virtualboxu nainstaloval Win 8.1 a začal se s nimi seznamovat. Po několika dnech už zase VT-x dostupné nebylo a marně se snažím zjistit, v čem je problém. Poradí mi někdo, kde hledat chybu a jak ji vyřešit? Díky.
r34ktor (7477)|11.8.2014 22:30
Mrkni na toto vlákno. Třeba ti něco z uvedeného pomůže.
petrmet (50)|11.8.2014 23:24
[QUOTE=r34ktor;560704]Mrkni na toto vlákno. Třeba ti něco z uvedeného pomůže.[/QUOTE]
Díky za reakci. Myslím, že v tomto vlákně se zabývají problémem, kdy VT-x je funkční, ale Virtualbox přesto hlásí chybu. Můj problém je trochu jiný. VT-x není funkční, přestože v BIOSu je nastaven na Enabled. Že není funkční poznám pomocí utility
HAVdetection tool, tedy příčina je mimo Virtualbox. Pokud mi utilita oznámila, že VT-x je funkční, pak Virtualbox fungoval, jak má.