reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záměna.

Eustralien (1)|13.8.2014 23:32
Ahoj,

mám už skoro rok ntb Lenovo, kde hraju celkem náročné hry, jako je Far Cry 3, Crysis apod. Jde o to, že nejsem žádný expert přes to, jak tyto stroje fungují, no a tak jsem s postupem času začínal zjišťovat, že moje grafická karta v tomhle ntb ( nvidia geforce gt 635m ) se prostě přehřívá a už nemá takový výkon, jako na začátku. Proto jsem si nedávno pořídil chladící podložku, aby sem ju totálně neodvařil, jenže už je celkem pozdě a výkon je prostě dole. Jak jsem tak četl, tak výměna gk za novější nejde, no a tak mě napadlo, zda-li se nedá vyměnit samotný grafický čip, za ten stejný, jako je tam teď, akorát s tím rozdílem, že by měl původní výkon. Možná je to blbost, fakt nevím, ale pokud by jste měli někdo nějakou radu, či nějaký jiný typ na to, jak opět navýšit výkon, milerád to uvítám. Rád bych si totiž zahrál hry, co kdysi, jenže výkon mi to už nedovolí. (: Předem díky za každou reakci.

ps. Půl roku jsem jel na maximální výkon, pak začala grafika upadat.
VencaX (3686)|14.8.2014 00:50
Nevěřím tomu, že výkon grafické karty upadá kvůli opotřebení nebo něčemu jinému hardwarovému, zkus přeinstalovat ovladače grafiky, pokud nepomůže, zkus přeinstalovat Windowsy (pravděpodobně máš zabordelenej systém, možná nějaký vir,...), když nepomůže, zkus reklamovat.

Výměna grafické karty je nemožná z toho důvodu, že ač je to dedikovaná karta (tedy ne integrovaná), je integrovaná na desce, tedy součástí základní desky. Ten čip je tam přiletovaný spoustou vodičů, takže je možné jej vyměnit za jiný, ale cenovka jak za samotný čip, tak za práci by byla dost vysoká. Vzhledem k tomu, že píšeš, že máš "skoro rok ntb Lenovo", tak máš skoro víc než rok ještě záruku, takže tohle bys měl vyřešit záručním servisem, tedy pokud nejde o softwarový problém, což ověříš přeinstalováním ovladačů grafiky/přeinstalováním Windowsu ;)