reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AHCI vysunuti (odebrani) internich disku, jak to vypnout?

DrzkaCZ (44)|14.8.2014 18:42
Mam problem, koupil jsem SSD, nainstaloval znova widle s AHCI v biosu. Vsechno facha v pohode, ale v liste mam moznost odpojit i systemovej disk. :? Hledal jsem po netu reseni a nasel jsem par moznosti.
1, Slozite neco menit a nastavovat v registrech... Nezkousel jsem, beru to jako posledni moznost.
2, Chipset driver od AMD... Po instalaci 14.4 uz nenabootuju, sekne se to na animaci okynek.
3, Hotfix od MS... nefunguje
4, Update driveru AHCI pres Driver scanner... nefunguje



Nejaky napady? :(
j.albi (476)|14.8.2014 20:51
Tohle dělají špatné, nebo nenainstalované ovladače řadiče na základní desce.
DrzkaCZ (44)|14.8.2014 21:05
Jak jsem psal, ovladac AHCI je nainstalovanej s windows a pres driver scanner je aktualizovanej. Kdyz chci nainstalovat chipset driver, kde je i AHCI driver, tak nenabootuju. Takze co s tim?
zsdx (2098)|14.8.2014 21:44
[QUOTE=DrzkaCZ]1, Slozite neco menit a nastavovat v registrech... Nezkousel jsem, beru to jako posledni moznost.[/QUOTE]
To je naopak nejsnazsi metoda, navic snadno vratna, tim jsi mel zacit.
BTW ktery hotfix od MS to byl?
DrzkaCZ (44)|14.8.2014 21:48
Windows6.1-KB977178-v2-x64

Jak mam sakra tohle nainstalovat?

AMD SATA AHCI Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)
DrzkaCZ (44)|15.8.2014 11:46
Nainstaloval jsem starsi amd drivery s AHCI a beze zmeny.
Georginek (2957)|15.8.2014 17:06
Ja to nejak nechapu, jako co ti na tom vadi?? Ze mas polozku odebrani SSD tedy systemoveho disku v nabidce? Proc to tam nenechas? Stejne kdyz na to kliknes, tak to SSD/systemovy disk nedovoli odpojit a hodi to chybu s hlaskou, ze je disk aktivni........ :rolleyes:

BTW registry jsou nejjednodusi.....ale proc se v tom stourat, kdyz to nicemu nevadi?

Pokud ti to tam tak leze na nervy, tak si stahni jiny ovladac. Treba pomoci AS SSD zjisti, jaky ovladac pouziva tvuj radic a nainstaluj jiny. Tedy pokud pouzivas msahci od mrkvosoftu, nainstaluj iastor od Intelu......pripadne zkus RST
DrzkaCZ (44)|15.8.2014 18:06
Vadi mi to, protoze se muzu nekdy prekliknout a odpojit si disk, kdyz budu odpojovat exterak.

1, Jak na ty registry? Nechci schovat ikonku v liste a nebo to uplne vypnout...

2, Ovladac jsem aktualizoval pres driver scanner na nejnovejsi a vcera jsem nainstaloval starsi AMD AHCI drivery a kupodivu to bootuje, ale porad to tam je.
Jech Josef (206)|15.8.2014 19:00
Ten disk neodpojíš systém ti to nedovolý.
DrzkaCZ (44)|15.8.2014 20:02
Ale muzu odpojit ty dalsi dva HDD.
DrZelenka (2491)|16.8.2014 11:43
[QUOTE=Jech Josef;560993]Ten disk neodpojíš systém ti to nedovolý.[/QUOTE]

Ale odpojí (vyzkoušeno).

Co takhle vlízt do BIOSu? Mě to u Z77 desky (nebo to byla jiná??) dovolilo vybrat, zda má být disk hot-swap, nebo ne (ale při zachování AHCI režimu).
Georginek (2957)|16.8.2014 12:43
[QUOTE=DrZelenka;561019]Ale odpojí (vyzkoušeno).

[/QUOTE]

Me to treba nejde ( odzkouseno na desktopu i laptopu ) - proste to system nedovoli.......

V pripade nechteneho odpojeni jineho HDD se da behem 15 vterin znovu pripojit ve spravci zarizeni, tak vo co go?

Mam v bedne 6HDD a jeden exterak a disk Esata a porad tam strkam fotaky, telefony, USB a za 5 let se mi nikdy nestalo abych odpojil jiny HDD, nez ktery jsem chtel. Schvalne jsem 2x zkusil odpojit aktivni SSD a proste to nejde.....
DrzkaCZ (44)|16.8.2014 13:27
No zatim to necham bejt, na registry se mi nechce a jestli to jde zase pripojit bez restartu, tak neni problem.

Jinak jak funguje TRIM na AMD (790xt-ud4p)? Nekdo rika, ze to funguje, nekdo ze to funguje spatne... :-/ Kdyz dam do cmd prikaz: fsutil behavior query disabledeletenotify , tak mi to hodi 0 (melo by to fachat)