reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC v ceně do 5 000 Kč

Vitenuto (287)|14.8.2014 20:39
Co chci upgradovat: GPU + CPU (možná MB+RAM)

Aktuální konfigurace: CPU: X2 3800+
MB: Asrock alivesata glan II
RAM: nějaké DDR2 4GB
Zdroj: první 400 W (asi dosluhuje :-)) druhý 250 W (ten naopak vypadá dosti kvalitní)
GPU: Ati Radeon HD 2600 PRO

Další komentář:
Ahoj, už mě to unavuje, prvně jsem si myslel, že to ještě rok/2 vydržím, ale to nejde CPU brzdí snad všechny hry co existujou a když je rozjedu tak na HD min detaily, GPU mám nataktovanou přes Asus GPU tweak - s větším napětím by šlo o dost výše, ale napětí jsem dal na max jádro je asi na 648 MHz a paměť 828 (moc nechápu) s větším taktem už to trotluje a nebo erroruje... CPU prvně jsem to nějak dokázal nataktovat - prvně jsem se toho také bál, až jsem zjistil jak je to jednoduché a že nemůžu nic podělat tak jsem se na různé návody vykašlal a různě experimentoval, když chcu nakatovat CPU na 2400 GHz tak mi hry padají a připadá mi, že USB mají větší napětí nebo frekvenci já nevím, ale asi jsem si tím podělal WiFi přijmač, kterej už od nového koupení neběžel jak jsem si myslel (předtím jsem měl router a nevěřil jsem, že to může bejt tak strašny...)

Chci prosím poradit, jestli mám upgradovat CPU + GPU někde z aukra do 2k, popřípadně schrastit někde ještě 1k a koupit i MB s 4 gb DDR3. Odedneška mě to začlo tak štvát, tak už se koukám na aukro tak se uvidí, viděl jsem tam zatím za jednu korunu ale tipuji max do 0,5k X2 5400 Black edici, GPU bych snad někde také sehnal a tak se chci zeptat, jestli se to vyplatí - na spotřebu asi kašlu a nebo někde sehnat nevím.... jak někde někdo postoval z Bazoše za 5k i s i5 + GPU a další hovadiny, to je ten problém, že nevím jestli bych mohl jít vůbec do 5k - ještě jsem se nekoukal na bazoš takže tak. Každopádně kdyby jste někdo prosím něco zahlédl byl bych moc rád...

Ještě takovejch pár otázek - na testy HW se dívám až teď, čili od HD 7*** a GTX 6**, takže staré vůbec neznám - nevíte jestli je GTS 220 (nebo jak se jmenuje) výkonější aspoň než Nvidia 9***??

A se zdrojem - asi bych skusil spojit ty dva zdroje - jde to? (nemyslím spojit jako se starejma, ale spojit tak, že jeden by napájel CPU, druhej MB a GPU atd.)

Každopádně všem předem díkes!!!!
johny__g (6387)|15.8.2014 09:36
Vrážet peníze do toho šrotu je stejný jako je vyhodit z okna. O moc lepší CPU tam nedáš - přečti si support list. GPU je slabší než dnešní integrované grafiky, takdy nepomůže ani svěcená voda. GTS 220 apod. je na tom ještě hůř. Co se týče starších grafik - použij google a mozek, určitě najdeš spousty dobových testů.
Spojovat dva zdroje je už totální blbost, na to raději zapomeň.

Tady pomůže jedině kompletní výměna PC, takže střádej milý barde, až budeš mít 20k, zúčtujeme spolu :-).
Vitenuto (287)|15.8.2014 12:30
:D No fakt super, jenomže to tak rychle nepůjde :-) Jinak jsem našel GTX 650 za 600 Kč + http://pc.bazos.cz/inzerat/37950513/AMD-Phenom-II-X4-955-Black-Edition--zakladni-deska.php + někde sehnat 4 gb Ram a je to (a přinejlepším ještě teda ten zdroj), každopádně proč by to nešlo? Ikdyž vlastně jiné napětí na každém 4pinu u procesoru... ách jo... Popřípadě když by to bylo do 5k, tak by se tam vešel ten 500 W seasonic - + kámoš má ten procesor, nebo nějakej podobnej také s Black edici a nataktovalo se to na pěkných 4,2 GHz - sice s vyšováním napětí, ale i tak super... Ta grafika - GTX 650, nešla by s taktováním se dostat na úroveň 660?
Vitenuto (287)|15.8.2014 13:04
Wooow díkes, každopádně to vypadá že asi stejně nic a vzhledem ktomu, že brigádu budu mít až za rok, kde bych vidělal stejně tak 5k, tak to vypadá že mám rozpočet na 2-3k... takže škoda, vypadá to, že upgraduju stávající sestavu za 1k a asi nic... Každopádně takhle jsem si to představoval - dík. Můžu se zeptat a co 650 Ti (na aukru se prodává zatím za 600 a vypadá to do 1k)? popřípadě ještě ta 6850 je na úrovni GTx 660? popřípadě po OC? Dík moc...
Musím uznat, že ta i3 vypadá velice lákavě, každopádně samotná i3 mě sestavu nezlepší - bez gpu a zdroje to vypadá na 2,2 k což už je na hraně + zdroj, ono možná kdyby šla ta má grafika trochu více potaktovat, ale ona nemá přídavný 6ti pin a napětí asi už více nepůjde + nepodporuje directx 10.1, který bych vcelku chtěl... Aktivoval jsem si BF 3 a nemůžu se dočkat až si ho někdy zahraju :D, na minimum. detaily + hd jsem hrál s přetaktovaným (ještě s funkčním přetaktováním) procesorem BFBC2 a moc se mi to líbilo akorát i tak se to někdy sekalo, takže tak...

Ad1 - můžu se zeptat, zdali vychází ta i3 výkonově lepšejc než přetaktovaná ta Black edice od AMD? Nemýlím li se, tak když jsem ju přetaktovali tak si dávala nehalemovou i7 na všechny jádra v cinebenchy, ná jádro všechny co tam byli ukázané :-) - každopádně zase by to stálo o 1200 Kč více (asi ještě s chladičem -fera)
ICE_D (2754)|15.8.2014 13:13
Mas moc otazek, pouzij google :D Fakt nemam v hlave tolik benchmarku :) Tu i3ku jsem Ti navrhl proto, ze jsem ji mel taky a zahral jsem si na ni vsechno a k tomu 7850ka a tu nebrzdila vubec, 6850ka bude vykonove podobna. Navic je levna, ja osobne ji prodal v rodine za 800, nikdo ji na bazosi nechtel, takze z toho se da pri nakupu tezit - co nikdo nechce musi prodavajici davat levne ;)
Pokud chces znat realny ceny tak se vykasli na aukro, drazba neni realna cena. 650ti stoji nova skoro 3000, takze Ti ji na aukru opravdu nikdo za 600 neproda, koukej na bazos, tam jsou realny koncovy ceny.
A nezapomen an jednu vec - pokud budes menit desku, tak musis kupovat i RAMky DDR3...
Vitenuto (287)|15.8.2014 13:31
Ok sry, každopádně co říkáš na tento CPU - http://aukro.cz/amd-athlon-64-x2-5400-2x2-8-ghz-black-edition-i4500434267.html, vím je to upgrade mé stávající sestavy, ale uvidí se na kolik se dostane, na bazošu jsem našel pouze http://pc.bazos.cz/inzerat/37341391/AMD-Athlon-64-X2-4400-AM2.php , nižší takt, ale také má Black edici, horší je, že má nižší příkon (psal) a nevím jak to funguje, ale myslím si, že můj CPU má také nižší příkon a díky tomu nemůžu v biosu nastavit větší než defaultní napětí.
johny__g (6387)|15.8.2014 14:47
Ten z Bazoše asi neví co prodává, píše něco jinýho v nadpise (4400+), pak v textu (5000+) a frekvence 2,3 GHz nesedi ani na jeden. Ten tvůj blábol o sníženým příkonu nechápu, pokud myslíš verzi "e", tak ta má opravdu nižší TDP, ale nechápu proč by byla horší. Navíc nemůžeš mít BE (Black Edition) a zároveň verzi se sníženým příkonem, to se logicky vylučuje. Nemožnost nastavit napětí jádra v BIOSu nesouvisí s CPU, to je vlastnost desky.
Jestli chceš mermomocí něco upgradovat, tak si kup slušnej zdroj, k tomu 8800 GTS za pětikilo a tím bych končil. Snad kdyby jsi sehnal za pár stovek ten 5000+ nebo rychlejší, tak by se o tom dalo uvažovat.
Vitenuto (287)|15.8.2014 14:59
Aha tak to potom jo s tím TDP, problém je, že jsem na stránce Bios-mod nebo jak to je, strašně dlouho řešil (spíše jsem hledal) bios pro mojí desku - trošku jinou ale se stejnou paticí, který umožňuje vyšší napětí pro jádro, ostatní co měli silnější procesory psali něco otom, že tento bios je super a různé vychytávky a mezi něma byla možnost nastavení napěti 1,55 V pro procesor, zkoušel jsem několik biosů a vždycky jenom 1,25 V a myslím si, že jsme měli všichni stejnou základní desku, akorát měli silnější CPU, tak jsem si z toho vyvodil, že můj procesor je ten s nízkým TDP, tak neumožnujě vyšší napětí. Jinak tu 8800 GTS tak tu bych moc nechtěl, to už radši za 600 Kč GTX 650, která si myslím bude výkonější, jinak ten CPU doufám že za pár stovek bude - tipuji max 700 Kč
ICE_D (2754)|15.8.2014 19:52
to už radši za 600 Kč GTX 650 :stupid

Nova stoji skoro 2500, myslis, ze ti ji nekdo proda za 600?! A jestli jo, tak stoprocentne nebude plne funkcni!!!
Vitenuto (287)|15.8.2014 21:32
Hej vy jste na mě nějací škaredí!!! A vůbec nevím proč - každopádně zde důkaz (už jsem se ho zeptal zdali to pořád platí)
http://pc.bazos.cz/inzerat/36784870/AMD-HD-6670-2GB-DDR3.php

Ad1 - také vás zaujmul odkaz? HD 6670? :-) Moc nechápu/nebo je to teda nějakej error
ICE_D (2754)|16.8.2014 03:55
Joooo na dobirku neposila, platba predem...To je podezrely, prijdes o prachy :D
Vitenuto (287)|16.8.2014 08:36
Ok taj potom koupim z aukra kdyztak tu 6850 za 1k a bude - diky teda za radu, musim uznat, ze to by me asi nenapadlo
Vitenuto (287)|16.8.2014 08:55
Hele, našel jsem 750 Ti za 1400 (přihoz) http://aukro.cz/geforce-gtx-650ti-ddr3-2gb-384bit-i4512254288.html - ano vím DDR3 paměti a na to by jsem se vás chtěl zeptat - jde vážně tak znát nárůst FPS z DDR3 na DDR5? Jinak nevím zdali to lidi na aukru znají, říkám si, že koupím CPU a na GPU si asi počkám, jinak si myslím, že ta GTX 650 Ti http://aukro.cz/msi-geforce-gtx-650-ti-1-gb-power-ed-vykonna-gk-i4501762120.html tak vysoko vystoupat nemůže, jelikož na aukru se prodávají - sice už velice luxusní edice, ale až/už za 2700 Kč (což je asi možná reálná cena - za kterou bych pochyboval, že by to někdo koupil). Myslím si (doufám), že ta od MSI může jít max do 1,5 k, ale uvidí se, každopádně si asi říkám, že stejně mě bude brzdit CPU nebo jak to vydíte vy? No což náročné hry jako dayz nebudu hrát a snad ostatní to nějak zvládne
Vitenuto (287)|19.8.2014 18:49
Ok, tak jsem si objednal z aukra Hd 6850 za 1500 Kč se zárukou do 4. 2015 a uvažuji o té i3, finance snad najdu, akorát základní deska už je prodaná, tak jsem našel o 300 Kč dražší (možná trochu lepší nvm)
ICE_D (2754)|19.8.2014 19:21
Postni odkaz na tu desku ;)
Vitenuto (287)|19.8.2014 19:36
ICE_D (2754)|19.8.2014 21:56
Vyborna deska za luxusni cenu ;)
Vitenuto (287)|21.8.2014 14:37
Kurník šopa, tak jsem to ještě nekoupil a desku už někdo koupil, našel jsem 2 další, ale zato úplně mocný a vůbec nevím kterou:
http://pc.bazos.cz/inzerat/37099194/Prodam-zakladni-desku-MSI-Z77A-GD55.php - 1 rok záruka
http://pc.bazos.cz/inzerat/38151452/zakladni-deska-z77a-gd65-gaming.php - je gaming :D (nevím o nich moc, ale dosti mě přitahujou, vždycky jsem si přál nějakou ze série gaming kolem 2,5k (vždycky jak je Asrock, Gigabyte, někdy asus a samozřejmě MSI), nevím jestli pocítím rozdíl, ale má i herní zvukovku (sice asi stejný zvukový čip, ale lepší software atd...)

Akorát je škoda, že nejsou z Brna, popřípadě někde v olomouckém kraji atd... k tomu budu muset přičíst 100 Kč...

Ještě jsem našel tuhle - http://pc.bazos.cz/inzerat/38088461/Prodam-zakladni-desku-Gigabyte-GA-Z77X-D3H.php také + 100 Kč pošta (zřejmě), ale má záruku a 6 usb 3.0 - dokud jsem ji neviděl chtěl jsem se zeptat: Z77 - LGA 1155 Nepodporuje více než 2 USB 3.0?
A taková otázečka, bude fungovat na těch novějších deskách generaci starý procesor? Vím, že tam půjde díky LGA 1155, ale nebude potřeba upgrade Biosu? - v tom případě žádný jiný CPU nemám, takže bych to asi nerozjel co? (Asi to půjde, ale jen to chci slyšet i od vás)

Ad1 - teďka si říkám, jestli už nechci moc za tu základní desku, ještě ktomu jsem nechtěl kupovat zdroj, že jsem myslel, že mi bude stačit, ale je tu problém - je tam jenom jeden 4x pin, každopádně on má 2x 12 V a 2x uzemění - nestačilo by to přepájet? Já vážně nevím, utrácet 700 Kč do zdroje mi připadá moc - vím do nové sestavy za 15k bych ho volil za 1,2k, ale teďka je to pro mě vcelku dost...
ICE_D (2754)|21.8.2014 16:50
Na Z77 starsi procesory samozrejme bezi bez flash. Obracene se musi delat flash - kdyz mas sedesatkovou desku a chces na ni nacpat Ivy Bridge...

Z tech desek bych radsi bral tu prvni, prece jenom ma zaruku, ale zase inzerat je pres mesic starej, ta uz nebude :D zkus si to filtrovat od nejnovejsich :D
Vitenuto (287)|21.8.2014 22:07
Supeeer, tak jsem zjistil, ze zdroj novy nebude potreba, jelikoz nekdy zeprejze staci jenom 4 piny a kdyz ne, tak se da budto koupit redukce z 4 pinu na 8 pin (co jsem to napsal?!?!?!, vzdyt to stejne bude z toho 4 pinu) no jo vlastne, ale zeprejze 4 pin zvlada az 130 W tak nvm.... kazdopadne i3 ma met (jak tam psal) 65 w tak i tech 400w na zdroji bude doufam stacit. Pokud deska nebude dovolovat chod bez 8 pinu tak to prepajim a udelam z toho 8 pin, z molexu se to prej nema tahat)
Tak senza na zakladku se zeptam
ICE_D (2754)|22.8.2014 00:24
Jses si jistej, ze to ten starej zdroj utahne? Jak ho mas dlouho? Znacka, typ??????

Narves hromadu prachu do novy MB, CPU, RAM a GPU a pak to nechas shoret na starym zdroji? :devil
bastlir (328)|22.8.2014 01:09
[QUOTE=NFG_ICE;561328]Jses si jistej, ze to ten starej zdroj utahne? Jak ho mas dlouho? Znacka, typ??????

Narves hromadu prachu do novy MB, CPU, RAM a GPU a pak to nechas shoret na starym zdroji? :devil[/QUOTE]

To ano. Navíc staré zdroje mívají problémy se zvlněním napětí, což samo o sobě může ohrozit vše, co je na desce.
Za sebe - NIKDY! bych nekoupil starou desku a už vůbec ne mimo záruku. Pokud však někdo nemá prachy případně na nový procesor, paměti, GK ..., pak to chápu.
Vitenuto (287)|22.8.2014 09:00
Ách jo, tak zdroj je starej i 5 let a měsíc byl asi v prachu venku (kámoš ho vyhazoval), je to 400 W, tak jsem si myslel, že ikdyž je nekvalitní tak že má hodně W navíc - 65 W procesor, GPU 135 W a ostatek kolik? 50 - 100 W (tipuji) - 300 W max celkem, ale je pravda, že se vcelku bojím, jenomže dalších 500 Kč za zdroj se mi moc nechce (+ 100 poštovné), nebo mě napadá koupit levnou základku, stejně si říkám, základka moc výkonu nepřidá (aspoň myslím) a sice je krásné, že jsem si myslel, že bych upgradoval tu i3 na i7 ivy taktovaci tak je to krasny, ale kdo vi jestli by ta základka rok/2/3 vydržela a jestli by rovnou se nevyplatilo koupit novou bazarovou. Nebo co myslíte vi? Moc se mi nechce do těch sandy bridgových desek, ale asi to tak stejně vypadá. A nebo ještě zkusit požebrat více peněz :D
Info o zdroji přidám

Tak základka na aukru - mám koupit?: http://aukro.cz/zakladni-deska-gigabyte-ga-b75-d3v-zaruka-i4517933573.html
Další, lepší a "zatím" levnější: http://aukro.cz/show_item.php?item=4515936375&msg=Nab%C3%ADdka+byla+%C3%BAsp%C4%9B%C5%A1n%C4%9B+p%C5%99id%C3%A1na+do+seznamu+sledovan%C3%BDch%7C%0D%0APokud+chcete+dostat+email+s+p%C5%99ipomenut%C3%ADm+konce+nab%C3%ADdky%2C%3Cbr+%2F%3Ezm%C4%9B%C5%88te+pros%C3%ADm+nastaven%C3%AD+na+str%C3%A1nce+%3Ci%3EMoje+Aukro+%E2%80%BA+Moje+n%C3%A1kupy+%E2%80%BA+%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ESledov%C3%A1n%C3%AD%3A+Aktu%C3%A1ln%C3%AD%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E&watched=1&msgtoken=a2a9e8492f9eec1d2c3607ecebc9d86635009c47786267bd298800e495f0a48a
johny__g (6387)|22.8.2014 10:09
Komu není rady ... Jo, kup si "gaming" základní desku, abys měl chvíli ten pocit jakej seš borec, pak si to připoj na šunt zdroj, vyvětrej ten smrad jak to shoří a můžeš si zas jít hrát na písek, než našetříš několik tisíc na novej pokus :stupid

BTW, kvalitní zdroj za pětikilo nepořídíš. A kupovat jetý zdroj bez záruky je taky blbost.

Raději kup levnou desku a investuj do zdroje. Ten totiž je schopný vydržet i několik upgradů PC, takže ta počáteční investice se vyplatí.
Vitenuto (287)|22.8.2014 10:37
No vsak kvalitni seasonic energy knight a ten zdroj mam model:lpk 12-23 myslim je to uplne divny, pak tam je pod tim jenom ty udaje o ruznych vetvich
Jinak ten seasonic stoji prave stoji myslim za 500 kc
Vitenuto (287)|22.8.2014 12:29
Potřeboval bych poradit ještě se zdrojem, našel jsem jich 4 a vůbec nevím který a jestli jsou kvalitní a jestli budou stačit -každopádně si myslím, že 400 W mě musí stačit ne?
Moc se ve Fortronech nevyznám, říká se, že jsou špatné, ale někde jsem slyšel, že staré byli kvalitní tak nvm: http://aukro.cz/zdroj-fortron-blue-storm-ii-500w-top-stav-i4512261054.html
Tohle je značka ideál, ale ta cena je pro mě už trošku více, ale šlo by to při nejhorším: http://pc.bazos.cz/inzerat/38141224/Prodam.php
http://pc.bazos.cz/inzerat/37953721/Airen-400W.php - vůbec neznnám, ale Airen dělá kvalitní větráky (aspoň myslím)
Také asi ideál: http://pc.bazos.cz/inzerat/37921939/Zdroj-Seasonic-400-W.php
Dík
ICE_D (2754)|22.8.2014 15:17
Airen ne, Fortron ne... Ten Seasonic by to chtelo se zarucakem, abys videl, jak dlouho sel...
Vitenuto (287)|26.8.2014 16:58
Zdarec tak všechno krom zdroje koupeno, ale nevyzkoušeno, jelikož to koupil bratranec (díky poštovnému) a budu to mít až v neděli, základku jak mě doporučil ice jsem nechtěl díky, počtu výstupu na zvuk - měla 3 a teď jsem používal 4, chtěl jsem tu další, ale díky vyšší ceně jsem ji nebral, koupil jsem Gigabyte GA-H77-D3H dostal jsem k tomu doklad o koupi na kterém záruka napsaná nebyla, ale to snad nevadí - na czc má 3 roky a je koupená 7. 2012 takže snad bude mít i u Tsbohemie, nemmám krabičku, jenom desku, doklad a antistatický sáček. Mám takový problém, teďka koukám na patici pro procesor a ty součástky uprostřed mají ty pocínované spoje trochu tmavší (jakoby spálené či kalafunované) - z druhé strany to samé. Jen se chci zeptat, je to tak normálně? Či už se můžu připravit, že to nebude fungovat? Ještě taková blbůstka, z jednoho pohledu jsem našel, že jeden pin na patici byl trošku (trošičku :-)) skřivený, ale nezasahuje (doufám) na jiný pin, ale popravdě jsem ještě CPU neviděl takže tak :-).
Díkes
Jinak ještě máte někdo zkušenosti s reklamováním v TSbohemce? Stačí donést jenom základku a doklad? Podstatě na tom dokladu žádne identifikační číslo (myslím) není
Tomak_CZ (392)|27.8.2014 13:21
Hoj.... atk tento rok mám pro reklamování jako dělaný :D.. Nakupuji jen v Bohemce a zatím vše reklamované prošlo a buď vrátili peníze nebo vyměnili zboží.... Myslím, že nebude problém v tom, když tam doneseš jen desku a doklad, jen bych to dal do krabice a trošku vyložil molitanem, nebo něčím měkým, aby ti neřekli, že s tím nezacházíš opatrně.... Reklamoval jsem už sluchátka, ramky, ssd disk, základku, tablet no prostě super rok 10 let nic a te´d se to sešlo... Myslím, že pokud někdo spoje pájel tak to poznáš, někdy tam trocha kalafuny je. Aspoň mám takové zkušenosti.... Apropo , když nakupuju na aukru, tak vyžaduju aspoň týden na odzkoušení... kdo se brání, tak nekoupím- problém na 100%... Ale už jsem se zařekl, že staré komponenty nekoupím... Ať ti to vše funguje ;) .
Vitenuto (287)|27.8.2014 14:09
Wow, super dík :-) taky doufám a už se nemůžu dočkat, člověk, který mi to prodal mi připadal jako "správný člověk", něco říkal, že to má z reklamace a že problém byl nakonec v HDD a něco tam kecal a podstatě se v tom potvrdilo, že o tom vážně moc neví. Nevím jestli jse mu dá věřit, ale aji říkal, že kdyby to nešlo tak ať mu kdyžtak zavolám a tak :-). Na "záručáku" od Tsbohemky tam má i i3 Sandy bridgovou a 2x2Gb RAM, asi by to jen tak někde nevzal, no uvidí se. Základka jako taková se mi moc líbí až na to chlazení napájení pro procesor, které tato základka nemá, ale zato 8x USB z toho 4x USB 3.0 (na minulém jsem měl 4 a pak to moc nestačilo, jelikož přední nefungovali)
No tak se uvidí :-)
Vitenuto (287)|31.8.2014 15:47
Tak nazdar, mám a funguje ;-) - super, používám starý zdroj, před zapojením jsem si, ještě na starém PC, zkoušel teplotu, jestli se nepřehřívá a když jsem vyměňoval, tak jsem zkontroloval kondenzátory a všechno super + grafika má minimální zdroj 500 W - a to je pro čínské zdroje, já mám 450 tak to snad bude stačit + testeři, kteří to nataktovali skoro na plno, tak jim celé PC žralo 300 W, takže já si myslím, ještě s low end i3, musí být pohodička. Jinak jestli znáte, tak Warface na plné detaily při 50-60 Fps, Bad company 2 plné detaily 30-40 a musím uznat, že mi to ani tak strašné jako na starém PC s 30 fps nepřipadá, asi to bylo tím, že tam to brzdí CPU a tady to brzdí GPU, jinak můžu se zeptat, proč v BFBC2 je grafické jádro vytíženo na 60% a přitom není na FPS limitu? A samozřejmě CPU také není na 100% (je tak na 30-60%). A ještě další věc, připojím se do hry a chvíli se to seká a po chvilce se to rozjede, ale někdy sem tam maličký sek - je to dáno malou RAM? Mám jen 4GB a vždycky je volno ještě minimálně 700 Mb. Každopádně děkuji za doporučení.
Ok tak ještě něco :-) - GPU se nějak divné přehřívá v benchmarcích na defaultu klidně i na 76°C, přitom pasiv - aspoň ten nejkrajnější je vlažný, nebylo by lepší to přepastovat a popřípadě stačí použít normální CPU pasta?
Vitenuto (287)|6.9.2014 23:47
Ahoj, sorry, že zase otravuju, ale doufám, že vám nebude vadit, že se vás na něco zeptám ohledně té mojí nové sestavy. Někdy když hraju BF3 tak mi hra spadne, na starém PC mi hra také padala, když jsem přetaktoval procesor a nezvedl napětí. Je možné, že hra padá díky, nižšímu napětí na CPU, než by se hodilo? Hra padá jen v některých mapách/módech a když koukám na MSI Afterburner tak zrovna měl CPU 100% zatížení, nebo 90-100% zatížení. Popřípadě kdyby to bylo tím nízkým napětím, je možné u mé zákl. desky Gigabyte GA-D3H-H77 zvětšit napětí na CPU? Možná tam něco takového bylo, koukal jsem se do biosu jen zběžně, tak bych byl moc rád, kdyby jste mi radši poradily. Popřípadě čím to může být? Ještě mě napadá opoužívanosti CPU, ale nvm. Kámoš co měl i7 a hrál minecraft se 100% zatížením, tak mu po čase padal, tak vážně nevím...
ICE_D (2754)|7.9.2014 01:43
hmmmmmm..... a co takhle zkontrolovat teploty ;) jak jsou na tom?
Vitenuto (287)|7.9.2014 09:19
Ahááá, myslel jsem, že jsem je napsal :D
60° Max
Leda by to schazovali teploty na GPU, ale to si myslím, že nejde ne? Gpu má jak jsem psal, někdy i (spíše v benchmarcích) 80°. Ještě se chci teda zeptat, když má takové teploty, není lepší ji přepastovat? Chladič někdy jede na 100% čili 3300 otáček nebo nějak tak a myslím si neúčině + ještě když sáhnu na pasiv (jinak mám provedení chlazení Sunflower nebo nějak tak :D) - sice ten okolní tak je vždycky vlažný, takže si myslím, že je špatný přenost tepla z gpu na chladič. Pokud odpovíš, jde to kdyžtak přepastovat normální pastou MX-2? asi možná už rok starou? Díkes
johny__g (6387)|7.9.2014 11:46
Jde to. Ale může to padat i kvůli tomu pochybnému zdroji.
Vitenuto (287)|7.9.2014 14:27
Ou, tak dík. U toho zdroje se vážně bojím :-), ale teploty někdy kontroluji (jenom, že priložím k výfuku ruku :D). Je to vcelku další logická věc, proč by to padalo - 100% CPU tzn větší odběr eleketřiny - to mě nenapadlo. Jen si říkám, jestli by rovnou nespadl celý PC. Někdy teda máš ještě modrou smrt, ale to je asi kvůli špatně nataktované GPU, mám zvýšený takt, ale né moc napětí, protože se bojím těch teplot. U CPU v Biosu je strašně moc nastavení, několik napětí a několik typů nastavení, můžu změnit napětí jen tak, pak nějak přidat (já fakt nevím :D). Zvětšil jsem možný odběr elektřiny v Turbu ze 60 W na 65W, ale nevím jestli to má vliv, jelikož jestli se nemýlím tak i3 ani turbo nemá :DDD.

Teďka další ohledně té GPU, už jsem se koukl na návody a nevypadá to špatně, setřu toalťákem a pak se slivovicí a toaleťákem to vyleštím. Můžu použít pastu, která se dává ke Gelidu Tranquilo? GC-2 podle obchodu má cenu vyšší/nižší záleží podle jaké než MX-2 - samozřejmě kvalita se někdy nerovná ceně, ale vypadá dosti draze, na to, že ji přikládají ke chladiči.

Ještě mě napadá přepastovat CPU, jelikož sice jsem měl ten box fungl novej, možná i z i7 Ivy, ale ta "žvýkačka" nebo co to je byla po proužcích a né po celém prostoře.

No a ještě bych rád dodal, jestli tenhle postup, který se mi zamlouvá nejvíce je ideální - https://www.youtube.com/watch?v=XX-8cC3PNg4 , akorát bych místo toho plastu použil plastovou lžičku - jestli to půjde, jelikož jsem měnil několikrát na CPU, s obaleným prstem v normálním sáčku a ta pasta/sáček se lepil/a a úplně byl/a divná/ý :-) Jo tak jsem si četl, vyměnil bych ještě tu lžičku/sáček za kartu rovnou, podle návodu to bylo nejlepší
Tomak_CZ (392)|7.9.2014 20:11
To jsi na tom ještě ok v porovnání se mnou.... můj provider zřejmě kašle na mé reklamace netu.... dnes již několik (cca 10-15) výpadků netu delších než 15 min.... ty s tím můžeš ještě něco dělat, ale já ne... reklamace stále dokola a nic se nemění.... škoda, že zde není jiný poskytovatel....cpu máš 60 což není moc, tím to nebude, ale koukni na bios možná je deska nastavena na tuto hodnotu a pak spadne... MX2 také používám a jsem spokojenej.... jen asi vyměním chladič... nanášení až tak neřeš pasta se roznese a vymáčkne tak jak má po usazení větráku sama.... jen jí nedej moc...
Vitenuto (287)|7.9.2014 20:15
Ahoj :-) tak jsem přikročil sám s přepastováním, asi přiložím i foto (né moc kvalitní). Teploty jsou "jen" o 5° nižší, možná je to špatným chladičem, jelikož jako jeden z mála, nemá rovný (hliníkový či měděný) plech, ale miniaturně vroubkatý hliník. Což se asi nehodilo s metodou, kterou jsem udělal. Normálně (myslím si) bez nataktování jsem měl v kombustoru až 80° při 100% otáček, teď i po nataktování mám 75° při 90% otáček. Jde to poznat i když přiložím ruku, že pasiv je teplejší a fouká teplejší vzduch. První pasta byla dosti pórovatá, proto asi takové teploty, doufám, že ta moje není definitivní a že to je ještě jednou zkusím, protože mi to připadá stále moc. Jelikož pasiv je sice teplejší, ale není horký, takže se to někde strácí.
Doufám, že jsem je dal správně - jinak kolem jádra jsem se bál to nějak více čistit, snažil jsem se to vyčistit párátkem, které, ale také mělo omezení, nevím jestli to šlo vidět na tom pasivu ten "nerovný" povrch. Také jste si asi všimli, že na pasivu to není do černa - ano, snažil jsem se to drhnout co nejvíc to šlo (slivovicí), ale lépe to prostě nešlo. Jinak jsem měl ještě komplikace při montování chladiče, myslel jsem, že se chladič zarazí do dírek, ale ne :-). Museli jste to dát pod to - stím, že na chladiči to stát nemohlo, díky vyzdvihnuté vrtulce a přední sloty byly vyšší než ten chladič, takže to bylo nabok, pak jsem si to už nějak na to položil, přimontoval dva na jedné straně, která byla přilehlá k PCB GPU a pak už šla i druhá, ale před tím, se mě to asi 2x nepovedlo, tak jsem ještě jednou zarovnal pastu (nějakou kartou) a už si na to dával pozor, ovšem na chladiči jsem už pastu nechal tak jak byla - což doufám není problém. Jinak pasta použítá - (přiložená ke Gelid Tranquilo rev.2) GC-2
Zde fotky (omlouvám se za kvalitu, to víte, měl jsem u sebe jenom tablet :-)):
20140907_191104[1].jpg 20140907_191059[1].jpg 20140907_191858[1].jpg 20140907_191911[1].jpg 20140907_193137[1].jpg 20140907_192748[1].jpg 20140907_193719[1].jpg
Vitenuto (287)|7.9.2014 20:21
[QUOTE=ttoommaassoo;562186]cpu máš 60 což není moc, tím to nebude, ale koukni na bios možná je deska nastavena na tuto hodnotu a pak spadne... MX2 také používám a jsem spokojenej[/QUOTE]
V biosu jsem nic takového (alespoň po zběžném kouknutí) neviděl s nastavení teplot, ale také další logická vysvětlivka, která mě nenapadla ;-). MX2 :-) kámoš ji nenašel, tak jsem použil GC2
Tomak_CZ (392)|7.9.2014 20:35
je to tam hledej šmudlo
Vitenuto (287)|8.9.2014 20:36
Jo něco jsem našel, něco kolem 97° :-) takže pohoda. Napadá mě tedy ještě jednou přepastovat GPU - procesor v BF 3 jsem zjistil, že brzdí, ale možná je to jenom nedostatkem RAM (nevím, je možné, aby BF3 mělo omezený přistup k RAM na 1 GB?, protože využito je 3,2 gb ze 4 gb). Teďka jsem zjistil, další problém - možná je jenom v aplikaci, ale taktování GPU jsem si chtěl prověřit v MSI kombustor benchmark, problém je, že když ho spustím, tak se to načítá a jakmile se to načte, tak se PC vypne. Pochybuji, že by to bylo zdrojem, jelikož jsem zkoušel v OCCT power supply test :-). Ještě připomenu, že byli nastaveny defaultní takty.