reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuková karta,či to má vóbec význam !!!

perdoch (2)|16.8.2014 10:55
Dobrý všetkým,uvažujem nad kúpov zvukovej karty,tejto :

ASUS Xonar Essence STX II 7.1

a chcem sa opýtať,ma to vóbec význam kupovať,kedže by som to mal zapojené iba ako SPDIF(optica) na reproduktoroch Logitech Z-5500,bez receivera a cez PC iba,že či je nejaký rozdiel v kvalite zvuku pri hrách,alebo len pri počúvaní hudby, cez SPDIF v integrovanej zvukovke,alebo cez SPDIF cez ten Essence,myslím čistota zvuku a tak,ďakujem za infošku...
Fox_25 (613)|21.8.2014 05:17
Pokud to chceš propojovat přes SPDIF tak si myslím že to nemá smysl. Pokud by jsi repro propojil analogově s xonarem, tak by teoreticky zlepšení nastat mělo, kdoví jaký převodník a OPA logitech má.

Ale za 7000 si můžeš koupit Auzen X-Plosion 7.1, jetý zesík a slušné reprobedny pokud chceš lepší zvuk u her a hudby.
bastlir (328)|21.8.2014 21:09
S tím celkem souhlasím. Do zvuku z her celkem nemá cenu investovat, protože tě stejně (možná!) strhne děj a zvuk je až v druhé řadě. Fajnšmekři na zvuk s uchem u beden či se sluchátky ti budou samozřejmě tvrdit, že integrovaná zvukovka šumí a podobně, ale většinou ta zvukovka bývá kvalitnější jak připojené repro. A já bych v tomto případě neutrácel ani za takouto reprosoustavu.
kevin00 (10238)|21.8.2014 21:29
K čemu by měla zvuková karta primárně sloužit?
bastlir (328)|22.8.2014 01:02
[QUOTE=kevin00;561323]K čemu by měla zvuková karta primárně sloužit?[/QUOTE]

Jistě myslíš tu, která není integrovaná na desce, že? Tak především pro fandy. Ale také pro profesionální využití - pro zvukaře, filmaře... Mj. mohou nabídnout zvuk s více kanály.
Ventero (1280)|22.8.2014 15:48
Jak píše Fox_25: Když to budeš pouštět ven přes SPDIF, tak jedou ven čistě digitální data a výsledný zvuk závisí na receiveru (s výkoňákem), který je zpracovává, převádí a pouští dál až do beden. V takovémto případě je investice do další zvukovky jako vyhození peněz do kanálu. Za 7000,- skutečně koupíš slušný AV-R, pokud ti zvuk z dosavadního nevyhovuje a ten má použití na více generátorů zvuku, než jen PC a tedy je to vhodnější investice - v tomto konkrétním případě.
vivid.sk (132)|22.8.2014 19:04
Pri Z5500 sa o hudbe nemusime vobec bavit - investicia je uplne zbytocna. Radsej si peniaze nechaj, dosetri a ak chces repro na muziku, vymen repro.
Co sa tyka digitalu, ak chces optimalny bitperfect vystup (Vista/Win7), obidi mixer vo windowsoch, pouzivaj v playeri WASAPI (namiesto DirectX). Ale myslim, ze na tejto zostave je to viac teoreticka rada, ako prakticka :)
kevin00 (10238)|23.8.2014 05:54
[QUOTE=bastlir;561330]Jistě myslíš tu, která není integrovaná na desce, že? Tak především pro fandy. Ale také pro profesionální využití - pro zvukaře, filmaře... Mj. mohou nabídnout zvuk s více kanály.[/QUOTE]

Nikoliv, zajímá mě zda bude sloužit k přehrávání filmů, her, audio, hudební nástroj, atd. Podle toho se pak dá zvuk. karta vybrat ;-)
bastlir (328)|24.8.2014 11:38
Zejména k připojení hudebního nástroje (pokud jsem dobře pochopil) bych toto řešení vzhledem k výkonu vůbec nedoporučoval. Ale například můj profesionálně muzikantní bratr k PC přes kartu hudební nástroje skutečně připojoval, aby nějakým způsobem (nerozumím tomu) měnil jejich zvukovou charakteristiku. Ale i tady k tomu měl připojené profi repráky samozřejmě úměrné výstupnímu výkonu karty.

Ale já se možná k tomuto tématu stavím příliš negativisticky, protože si myslím, že na to, co běžně z PC leze, integrovaná zvukovka stačí, přičemž respektuji názory a pro věc nadšení jiných.