Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 28 z 28

Téma: Notebook v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Flaven Zobrazit příspěvek
    ale popravdě si myslím, že i ve Full HD by to nemělo zas takový problémy.. .
    Ja jen poukazoval na to ze 1920*1080/1366/768 = 1,97

Z toho vyplyva, ze na FullHD oproti HD Ready potrebujes dvojnasobek vykonu. Takze hra misto prijatelnych 40FPS pobezi v nehratelnych 20FPS

A ze nebudes hrat narocny hry? Pekna kravina To rika kazdej... Pred par lety jsem si koupil "herni" NTB jen kvuli Diablu 3. D3 jsem si pohral a pak jsem chtel vic a dalsi a dalsi hry. No a najednou to, co stacilo na D3 ve full detailu, to bylo na jine hry zoufale malo
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    K TP E540 - v lenove osadená GT740M má 64bit zbernicu oproti klasickej GT740M so 128bit zbernicou, takže ani výkon zrejme nebude štandardný (rozumej - bude o niečo nižší), hlučnosť chladenia je o trochu vyššia. Navyše z vlastnej skúsenosti, resp. skúsenosti mojich dobrých známych - neviem síce presné špecifikácie, ale boli to E540 - 2 kusy zomreli po cca. 3-4 mesiacoch ( samozrejme v záruke to nebolí, ale toto modelovej rade TP, do ktorej presunuli EDGE, dobrú reklamu nerobí)
    To mně taky pár zaměstnanců v obchodech říkalo, že starší Lenova(Tak 3 roky zpět) jsou kvalitní, ale že některý novější jsou dosti poruchové.. Že prý nedávno dostali k reklamaci asi 6 z 10ti kusů.. Pak mně nabízel mám pocit Toshibu a Sony Vaio.. Nevím no, každej říká něco jinýho, já si říkal, že už mám vybranej notebook a teďka si připadám, že zas nemám nic :-D

Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    A ze nebudes hrat narocny hry? Pekna kravina To rika kazdej... Pred par lety jsem si koupil "herni" NTB jen kvuli Diablu 3. D3 jsem si pohral a pak jsem chtel vic a dalsi a dalsi hry. No a najednou to, co stacilo na D3 ve full detailu, to bylo na jine hry zoufale malo
    Já ti nevím heleď, ale většinu času jsem na netu a připadně, že se chci nějak odreagovat, tak mně ty výše jmenovaný hry dost stačili posledních X let.. Např. Crysis jsem do teď nikdy nehrál a ani mně to nijak neláká.. A kdybych si opravdu chtěl zahrát nějaký náročnější hry, tak bych si prostě musel počkat na víkend až bych byl doma a zahrál bych si to na stolním PC.. Já fakt hledám notebook, který by sloužil jen taková menší náhrada za stolní PC, na kterým bych prostě rozjel ty výše zmiňovaný hry v případě, že bych se na kolejích nudil..

Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    Ja jen poukazoval na to ze 1920*1080/1366/768 = 1,97

Z toho vyplyva, ze na FullHD oproti HD Ready potrebujes dvojnasobek vykonu. Takze hra misto prijatelnych 40FPS pobezi v nehratelnych 20FPS
    Navíc nikdo neříká, že tu hru budu muset hrát v 1920x1080 ne? Furt budu mít tu možnost si to rozlišení snížit
    Naposledy upraveno uživatelem Flaven: 29-08-2014 v 22:44

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Flaven Zobrazit příspěvek
    Navíc nikdo neříká, že tu hru budu muset hrát v 1920x1080 ne? Furt budu mít tu možnost si to rozlišení snížit
    No a to je presne ten problem - kdyz snizis rozliseni, tak dojde k interpolaci a tech 1366*768 na FullHD dipleji bude daleko hnusnejsi nez na HD Ready displeji Pokud nejedes na rozliseni, ktery ma displej (tzv. nativni rozliseni), tak dochazi k prepocitavani obrazu a ztrate kvality

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

A co takhle http://www.czc.cz/hp-pavilion-15-p05...55854/produkt? Parametrove vyhovuje všem požadavkům, má navíc SSHD disk a nevypadá úplně špatně. HP navíc patří spíše k těm kvalitnějším výrobcům a na rozdíl od lenova se v současnosti neobjevují zvěsti o zhoršení kvality jejich NBK.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od poloclovek Zobrazit příspěvek
    A co takhle http://www.czc.cz/hp-pavilion-15-p05...55854/produkt? Parametrove vyhovuje všem požadavkům, má navíc SSHD disk a nevypadá úplně špatně. HP navíc patří spíše k těm kvalitnějším výrobcům a na rozdíl od lenova se v současnosti neobjevují zvěsti o zhoršení kvality jejich NBK.
    Ako vtip dobré, hlavne tá časť o kvalitnejšom výrobcovi ....

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Nevím no, moc na výběr není okolo těch 20 000 Kč.. Chtěl bych se ještě zeptat jaký máte zkušenosti s ASUSem? Kdybych to měl tak nějak shrnout, tak ACER, MSI nebrat vůbec, o LENOVU se říká, že ty novější modely taky pokulhávaj, HP taky ne.. Ono je to stejnak bohužel spotřební zboží a navíc kus od kusu se to liší, takže taky záleží jak kvalitní kus zrovna dostanu do ruky..

Já osobně se momentálně rozhoduju mezi Lenovem a Asusem na který jsem narazil.. Ale koukal jsem, že bych si musel trošku připlatit..

Asus - http://www.tsbohemia.cz/asus-n56jn-n...-_d194396.html

A nebo jsem taky narazil na Lenovo - http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y50...157026/produkt .. Má 860M grafiku což je skoro jedna z nejlepších podle notebookcheck ..Ale designově se mně zase víc líbí ten Asus no.. Ale to Lenovo taky není špatný..

Vážně uvažuju o tom, že bych ten ASUS možná risknul, ale nevím jak na tom jsou.. Jak to Lenovo, tak ten Asus mají 2 roky záruku..

Je to ale z pohledu laika, takže bych Vás kdyžtak rád poprosil o nějaký zhodnocení, co byste vzali radši, nebo jestli by se našel i nějaký lepší kus za tuhle cenu, 15" notebook s Full HD rozlišením.. A 25 000 Kč už se mi za notebook fakt dávat nechce..

Díky moc..

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Co jsem já v poslední době (cca rok zpět) zákazníkům objednával TP Edge, tak z nějakejch 20-25 kusů se mi vrátil na reklamaci jeden. Netušim kolik z nich byly řada Ex30, Ex31 a Ex40, ale vim, že až tak drastickou poruchovost neměly, každopádně jestli se bojíš, kup radši Asuse.

Asus podle mě průměrná značka, ale občas má nadprůměrný produkty a N56ky podle mě nejsou špatný, jen to neni to, co si rozkliknu jako první.

Pokud jde o řadu Dell Inspirion (robky je zmiňoval?), tak s těma jsem za poslední 2 roky pár problémů měl (a na to že se jich nakoupilo za tu dobu fakt minimum mi to přišlo dost).

Pokud jde o to lenovo Y, jak píšeš, jedna z nejlepších grafik na ntbchcku, problém je to, že když je výkonná, bude i topit a jak jsem psal, teplo je zhouba elektroniky... navíc ty Yka měly problémy s konstrukcí (nejsem si teď jistej, jak moc to spravili v tej novej Y50-70 řadě, ale panty byly problém, ty notebooky topily (např. u asi 2 řad Yek byl problém s teplotami okolo disku)), protože je to klasickej multimediál dělanej na hry (nedobrá kombinace). Když chceš herní dělo, podívej se, co nabízí Asus v řadě G http://www.czc.cz/asus-g56jr-cn214h-...151002/produkt, http://www.czc.cz/asus-rog-g750jm-t4...156752/produkt, tam už bych klidně i tu 860ku nechal...

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Pokud jde o to lenovo Y, jak píšeš, jedna z nejlepších grafik na ntbchcku, problém je to, že když je výkonná, bude i topit a jak jsem psal, teplo je zhouba elektroniky... navíc ty Yka měly problémy s konstrukcí (nejsem si teď jistej, jak moc to spravili v tej novej Y50-70 řadě, ale panty byly problém, ty notebooky topily (např. u asi 2 řad Yek byl problém s teplotami okolo disku)), protože je to klasickej multimediál dělanej na hry (nedobrá kombinace). Když chceš herní dělo, podívej se, co nabízí Asus v řadě G http://www.czc.cz/asus-g56jr-cn214h-...151002/produkt, http://www.czc.cz/asus-rog-g750jm-t4...156752/produkt, tam už bych klidně i tu 860ku nechal...
    Jako klidně bych jeden z těch kousků koupil, kdyby stáli tak o pár tisíc míň.. Navíc ten druhej je 17" monitor a ty už jsem vyloučil předtím..

Koukal jsem na všemožný recenze na to Lenovo co jsem linknul a celkově se mi i líbí víc než ten Asus nakonec.. Hlavně to stojí jen o cca 1 000 Kč víc a grafiku to má několika násobně lepší.. Ale pak tam zase přichází na řadu ta teplota. Když už si linknul ten 17" Asus, tak jsem to s ním porovnával ty teploty a o tolik podle mě než ten tvůj Asus zas nemá.. Dokonce v "klidovým režimu" má to Lenovo míň...

Tady je odkaz přímo na ty teploty těch notebooků:

Lenovo - http://youtu.be/obowjGknfHk?t=10m13s
    Asus - http://youtu.be/_EKH8jOm2VI?t=7m49s

Při normálním používání mělo Lenovo max. 55 stupňů, kdežto Asus až 60 stupňů.. Na druhou stranu při hraní her je na tom líp ten Asus - Teploty okolo 69 stupňů s nejvyšší max. teplotou 71 stupňů za celou dobu hraní.. Lenovo (co říkal ve videu) mělo teploty od 62 stupňů až po 70 stupňů s nejvyšší dosaženou teplotou 77 stupňů.. Samozřejmě to ale všechno hráli na ultra detaily a snažili se z toho dostat co nejvíc, což mně zase osobně připadá zbytečný pak s tak vysokými detaily hrát při normálním používání.. Nejen kvůli tomu, že ty teploty budou asi někde jinde, než když by to člověk hrál na medium detaily, což podle mě bohatě stačí, ale i ztráta fpsek je tam pak dosti znát, hlavně v FPS střílečkách.. Navíc zas tak špatně mně nepřipadá, že by si to Lenovo vedlo co se týče teplot vzhledem k tomu, že oproti tomu Asusu je tam cenový rozdíl nějakých 8 000 Kč...

U Lenova se mně upřímně nelíbí typy ThinkPad, každopádně tenhle IdeaPad už vypadá o dost líp.. Do těch 23 000 Kč jsem nic lepšího nenašel a to že jsem chtěl dávat za noťas max. těch 20 000 kč, takže už i tak je to přes rozpočet.. Jediný co lidi namítali v recenzích bylo provedení obrazovky, která by prý mohla být lepší.. Co se týče teplot, tak stejnak to nebudu hrát na Ultra detaily, takže by to mělo topit o něco míň (sice ne o moc, ale nějaký úbytek tam bude), každopádně při "klidovým režimu" si v tom videu vedl dokonce líp než ten Asus za 30K Kč o cca 5 stupňů..

Ještě uvidím co mně napíšete, ale sami jste říkali, že Lenovo je solidní značka a tenhle kus mně zatím připadá na tom asi nejlépe ze všech co jsem viděl okolo těch 20 000 kč.. Co se týče nevýhod, tak jsi akorát zmiňoval ty špatně provedený konstrukce, který se vyskytli u dřívějších modelů a kvůli čemu to taky pak o dost víc topilo.. Nevím, jestli už je to u tohoto modelu trošku upravený, ale v tom videu opravdu měl akorát v těch hrách o cca 6 víc stupňů..

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Nejak sa mi nechcú veriť tie teploty u toho lenova Y50 ... inštaloval som pre kamaráta Y510p (i5-4200H,GT750M,FHD), testoval som Sniper Elite 3 a teplota grafiky nemala problém prekročiť 85°C. Vzhľadom na rozdiel v konšrukcii (y510p je hrubší, z čoho by malo profitovať hlavne to chladenie) a výkonnejšiu/pažravejšiu grafiku v Y50 sú tie merané teploty v tvojom odkaze celkom nízke ...

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Nejak sa mi nechcú veriť tie teploty u toho lenova Y50 ... inštaloval som pre kamaráta Y510p (i5-4200H,GT750M,FHD), testoval som Sniper Elite 3 a teplota grafiky nemala problém prekročiť 85°C. Vzhľadom na rozdiel v konšrukcii (y510p je hrubší, z čoho by malo profitovať hlavne to chladenie) a výkonnejšiu/pažravejšiu grafiku v Y50 sú tie merané teploty v tvojom odkaze celkom nízke ...
    Ano, souhlásím s tím, že předchozí model Y510p měl teploty dokonce 85+ stupňů.. Několikrát jsem to na internetu četl.. Což je opravdu neskutečně moc.. Co se týče tohoto nového modelu Y50-70 což je úplná novinka momentálně, tak to vypadá, že se Lenovo poučilo a něco tam museli obměnit, protože už to teploty nad 80 stupňů nemá.. Projížděl jsem snad všechno a nikde ani zmíňka o tom, že by se notebook přehříval.. V tý recenzi má v tý Y50-70 dokonce 16 GB RAM a i7, který podle mě hřejou ještě víc, než i5 a 8 GB RAMek, pokud platí jako u grafik, že čím výkonnější kus, tím víc to hřeje.. Hlavně já tolik ani ten notebook zatěžovat nebudu, resp. hrát hry na Ultra detaily rozhodně neplánuju..

Jediný na co si lidí stěžuji u tohoto notebooku je ten monitor.. Ale prý si toho normální uživatel ani nevšimne.. Mně to zatím připadá jako nejlepší volba, v poměru cena/výkon ani snad nic lepšího není.. Pokud nenajdu něco lepšího, tak u tohohle pravděpodobně zůstanu a někdy ke konci příštího týdne objednám, pokud se neukáže něco fatálního co by ten notebook naprosto znehodnocovalo..

Registrace
    Jun 2008

víš co, ono an nezáleží na teplotě v idle, která okolo 60°C je v pořádku, ale hlavně na teplotě při zatížení, kde Asus má 69°C max a Lenovo 77°C max a to po pouhých 20 minutách hraní (u Asusu měřeno po hodině). Myslim si, že hrát na tom Lenovu hodinu, už ty teploty okolo těch 85°C jsou.

EDIT:
    Tady máš teploty při plné zátěži, to už neni krásných 77°C

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

EDIT:
    Tady máš teploty při plné zátěži, to už neni krásných 77°C
    Jestli narážíš na ty teploty CPU vpravo, kde to má 90 stupňů, tak jsem neviděl notebook, kterej by na notebookcheck nedokázali uškvařit pod 90 stupňů v tý tabulce..

viz. Druhý nejlépe ohodnocený gaming NTB podle notebookcheck.net - Alienware 17 (GTX 880M) - Stress test: http://www.notebookcheck.net/fileadm...stresstest.jpg

nebo

Třetí nejlepší gaming NTB podle notebookcheck.net(Což je stejnej model Asusu, který si doporučoval) - Asus G750JM-T4014H - Stress test: http://www.notebookcheck.net/fileadm...stresstest.jpg

Co se týče teploty GPU, kde má to Lenovo 87 stupňů(Alienware, druhý nejlépe ohodnocený gaming NTB má dokonce 88 stupňů).. Už je to docela hodně vysoko, Asus má pouhých 72 stupňů, ale je to POUZE stress test, kterej se ti snaží z toho notebooku vymáčknout úplně všechno co jde.. Takže se tady pak nabízí otázka, jestli to má stejnou vypovídající hodnotu jako naměřené hodnoty po X hodin hraní her na Ultra detaily např.. Já když jsem si kupoval úplně nový stolní PC před rokem, tak jsem si taky dělal různý stress testy, kde se ten komp třeba začal občas i trochu lagovat, jak mu ten stress test dával zabrat, ale za celou dobu co ten počítač vlastním jsem tolik výkonu jako ten stress test stejnak nepotřeboval/nevyužil.. Tím neříkám, že ty teploty by měl člověk úplně ignorovat, to vůbec ne, ale spíš na ně nahlížet trošku s nadsázkou, protože na takovou úroveň vytíženosti ten notebook stejnak člověk nedostane, pokud nehraje 5 her na Ultra detaily zároveň..

Lenovo Y510p mělo vysoký teploty, jenže je toho plnej internet, že i v blbým idle módu mělo to Lenovo 70 stupňů.. Proto bych si ten model ani nikdy nekoupil, protože ty teploty tam jsou fakt neskutečně vysoký a 90 stupňů je tam ve hrách úplná normálka..

ale hlavně na teplotě při zatížení, kde Asus má 69°C max a Lenovo 77°C max a to po pouhých 20 minutách hraní (u Asusu měřeno po hodině). Myslim si, že hrát na tom Lenovu hodinu, už ty teploty okolo těch 85°C jsou.
    Ano v tom videu říkal po pouhých 20ti minutách hraní. Tady je další video od toho samýho člověka, kde už říká teploty po hodině - http://youtu.be/Whd_C2akS9M?t=5s Nejdřív říká teploty v idle módu, pak začne hrát hry. V čase 1:48 říká, že po zhruba hodině hraní na High a Ultra nastavení.. A v čase 2:53 jsou zobrazeny teploty CPU.. Pak se ho tam někdo dole v komentech zeptal, jaký byli teploty GPU a on napsal konkrétně: "The temperature on the GPU was around 78 degrees Celsius."

V týhle recenzi od někoho úplně jinýho, mluví taky o teplotách a ani zmíňka o přehřívání - http://youtu.be/vjRJde3Im1I?t=7m27s

Další recenze na tento typ notebooku, kde chlazení spíš vychvaluje, viz. - "The combination of Maxwell and Lenovo's cooling have done a great job of keeping temps in line." A dokonce se rozhodl grafiku i přetaktovat.. (Mluví tam i víc o teplotách, pokud se Vám to v tom textu nechce hledat, tak stačí zadat temp do vyhledávače slov)

Na co taky přihlížím je to, jestli budu hrát BF 4/Titanfall a podobně náročný hry na Ultra detaily?? Nejenom, že ty hry ani nevlastním, ale i kdybych vlastnil, tak bych rozhodně FPS střílečku nehrál na Ultra detaily, to max. Medium nebo High.. A myslím si, že hra na Medium detaily tomu notebooku nedává tolik zabrat jako když to člověk hraje např. na ty Full Max. Ultra detaily, kdy ten notebook jede na 110% a s tím i teplota je poněkuď vyšší.. Ty výše zmíněný hry, který plánuju hrát - CS:GO, wowko, Payday 2 rozhodně nejsou natolik náročný, aby ten noťas mlel z posledních sil.. A do budoucna, pokud bych si chtěl zahrát GTA 5 na notebooku, tak medium detaily by mě taky bohatě stačili..

Pokud by ten notebook stál kolem 27 000 kč, tak bych ho rozhodně nebral, protože v takový cenový kategorii je několik o mnoho lepších notebooků, ale za 22 000 kč, když na to nahlížím v poměru cena/výkon si myslím, že nic lepšího není.. Má svoje mouchy, ale to bude mít asi každej notebook okolo 20 000 kč.. Snažím se toho na netu najít co nejvíc, než si ho budu kupovat někdy k začátku příštího týdne, ale jak to doopravdy je s těma teplotama se dozvím stejnak až ho budu mít před sebou.. Takže v případě, že by topil jako blázen, tak ho furt stejnak můžu vrátit do 14 dnů.. Ale podle všech těch recenzí, spíš lidi nadávaj na tu obrazovku, než že by se přehříval jako Y510p..
    Naposledy upraveno uživatelem Flaven: 01-09-2014 v 21:22

Registrace
    Jun 2008

Dobře, já ti to teda vymlouvat nebudu, kup co uznáš za vhodný, každopádně podobnejch notebooků, vybavenejch extravýkonnejma grafikama, co nevydržely ani 3 roky jsem viděl hafo. Jen ti říkám, jaké mám já zkušenosti s podobnými notebooky (a nesrovnávám to jen s Y510p).

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 10:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 17:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč