reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílení internetu přes Wifi

Domingster (139)|20.8.2014 11:22
Tak nedávno jsem psal o radu, jak zapojit wifi router před/za modem a jak to nastavit. Avšak je to ve výsledku poměrně složité, tak jsem si řekl, že to ještě zkusím udělat přes mHotspot. Mám Win 8.1. Už jsem podle všelijakých návodů na internetu pokročil tak, že se k síti vytvořené přes mHotspot připojím, ale samotné internetové připojení mi na připojeném zařízení věželo jen jednou. Od té doby jsem připojen, ale ne k internetu.

Abych popsal svou situaci:

1) Vytvořím v mHotspotu síť, šifrovanou klasickým heslem s výběrem sdílení sítě Ethernet.
2) Vše se spustí a nevidím problém až na to, že se nepodařilo sdílet internet, stále v pořádku, protože v návodu mHotspotu je napsáno, že musím vlézt do Síťových připojení, a tam ve vlastnostech povolit u Ethernetu sdílení právě pro hotspotovou síť.
3) Tohle všechno udělám, a internet na žádném ze zařízení stále neběží.

Přidávám screeny nastavení. Říkám si jestli to nemůže být zakázaným DHCP protokolem, popřípadě jak ho povolit. Budu opravdu rád, když mi nějaký síťař zkusí poradit, alespoň co zkusit.

[ATTACH=CONFIG]30052[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30053[/ATTACH]

Mějte se. :)
Ethernet.png Nastavení Ad Hoc.png
bastlir (328)|20.8.2014 11:39
Na ten WiFi router se nemohou připojit i ostatní zařízení?
Domingster (139)|20.8.2014 17:14
Tak jsem na to přišel. Dělat to firewall v ESETu. Můj dotaz se tedy mění na "jak přidat tuto síť do výjimek firewallu v ESETu, abych nemusel před každým sdílením vypínat celý firewall? :)
bastlir (328)|20.8.2014 17:49
V nastavení - Síť - Firewall - vytvoř si profil