reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

[SPĚCHÁ] Windows 8.1 na starém počítači – problém s vypnutím PC

Paullik74 (149)|21.8.2014 17:14
Zdravím,
mám doma starší počítač, konfigurace:

MB - ASUS P5B-E, socket 775 (né PLUS)
GK - ATI Radeon X1650
RAM - A-DATA VITESTA, 2x 1 GB DDR2 800 MHz
CPU - Intel Core 2 Duo E4300
HDD - Maxtor 6Y200P0 ATA Device (IDE) 200 GB
bedna - ACUTAKE ACU-EXCELENT-SB (ROHS version) (http://www.az-pocitace.cz/img/d-67337)

Rozhodl jsem se na něj nainstalovat Windows 8.1 Pro (32 bit) i když jej MB oficiálně nepodporuje. Nenaskytl se žádný závažnější problém, počítač jede v pohodě, akorát jedna nemilá drobnost.

Při vypnutí funkce FAST BOOT se počítač nechce vypnout úplně. Když dám Vypnout, všechno se pozhasíná ale větráky zůstanou běžet a na bedně zůstane svítit jedna LEDka (modrá - na fotce bedny je to levá nad tím kulatým tlačítkem pro zapnutí), která svítí po celou dobu, když je počítač zaplej.
Když je funkce FAST BOOT zapnutá, když zvolím Vypnout, počítač se klasicky úplně vypne, všechno zhasne a nic neběží. To ale způsobuje zase jinej problém, že když počítač zapnu a nabíhá systém, ukáže se úvodní logo, potom ale na monitoru tma a nic se neděje. Prostě se nezobrazí na monitoru, ale systém v pozadí klasicky naběhne. Mám to ověřené, protože když sem to takhle nechal, na monitoru tma, tak sem se na počítač připojil přes TEAMVIEWER a všechno běželo v pohodě, jen to nebylo zobrazeno na monitoru. Následuje tvrdej restart a potom už v pohodě naběhne. Mělo by to způsobovat právě to, že je zaplá funkce FAST BOOT (googlil jsem o tom a žádné rozumnější vysvětlení jsem nenašel, a FAST BOOT je příčinou dosti problémů).

Zkoušel jsem vypnout počítač přes příkaz shutdown /s /t 0, ale žádná změna.

Napadá někoho něco prosím?
vivid.sk (132)|21.8.2014 17:43
Viem, ze to nebude idealna rada, ale problem sa vyskytuje aj pri Windows7 ?
Paullik74 (149)|21.8.2014 17:47
Sedmičky jsem nezkoušel no. Pokud nebude jiný nápad, tak to zkusím. Ale nelíbí se mi, že bych tam měl jen kvůli tomuhle házet sedmičky.
vivid.sk (132)|21.8.2014 18:07
Castokrat je jednoduchsie nešťat proti vetru. Ak mas nieco riesit v rozsahu par dni (a nevyriesis problem), je lahsie za pol hodinku nainstalovat iny OS.
Paullik74 (149)|21.8.2014 20:10
Problém vyřešen. Inspiraci jsem našel zde.

V BIOSu jsem úplně vypnul 1394 Controller.