reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Balení základní desky Asus a chybějící pečeť

gtbiker (33)|22.8.2014 08:45
Ahoj, chtěl bych se zeptat na následující. Zakoupil jsem novou základní desku (Asus Z97-P) a trochu mě překvapilo, že na antistatickém obalu, ve kterém byla vložena, chyběla "pečeť" signalizující že obal nebyl porušený. U své poslední desky (nákup cca 7 let zpět) byl obal jakousi pečetí přelepený.

A tak se chci zeptat, mají desky Asus i dnes něčím přelepený antistatický obal ? Nebo to mají jen dražší desky?
simon18355 (10)|22.8.2014 13:38
Myslím že by to měly mít všechny desky, já to alespoň na té své měl, ale pokud chceš mít jistotu tak zajdi do prodejny kde si to koupil a poptej se tam.
gtbiker (33)|22.8.2014 13:58
[QUOTE=simon18355;561356]Myslím že by to měly mít všechny desky, já to alespoň na té své měl, ale pokud chceš mít jistotu tak zajdi do prodejny kde si to koupil a poptej se tam.[/QUOTE]

Také jsem si to myslel. Jakou desku (výrobce) a kdy jsi ji kupoval?
simon18355 (10)|22.8.2014 14:09
No přesně Ti to neřeknu... asi tak 5-6 let zpět.
gtbiker (33)|22.8.2014 20:28
Můžu poprosit ostatní, kteří v poslední době kupovali desku od Asusu, zda měli obal zalepený? Díky...
DrZelenka (2491)|22.8.2014 21:32
V průběhu let jsem koupil dost desek od různých výrobců a snad všechny měly tu antistatickou fólii zalepenou. Ale jelikož jsem to nikdy nezkoumal, tak nemohu z hlavy říct jak přesně vypadají ty samolepky a zda byly na 100% všude.
RossiD (30)|22.8.2014 21:36
Neproběhl náhodou ze strany prodejce na desce test (či upgrade biosu) pro refresh procesory (Haswell)? Kupoval jsem nedávno MB GA-Z97X-UD3H a měl jsem docela obavy zda bude zmiňované CPU podporovat bez update biosu od prodejce - zapomněl jsem o něj při objednávce požádat, pochybnosti však byly liché, procesor se normálně chytil a PC bez problémů najelo.
Jen možný důvod nepřelepeného obalu, má deska byla včetně přelepu na fólii, ale u Asusu může být vše jinak ....
vivid.sk (132)|23.8.2014 10:25
[QUOTE=gtbiker;561370]v poslední době kupovali desku od Asusu[/QUOTE]
Kupoval som nedavno aj dosku ASUS a nejako zvlast si nespominam, ci bola zalepena napevno, maximalne bol antistaticky sacok prelepeny nejakou malou priehladnou nalepkou.

Neprikladal by som tomu pozornost, ak by to bolo pouzivane, tak na ostatnom prislusenstve by si poznal, ci to bolo otvorene. Ostatne saciky su zatavene, nedaju sa otvorit bez toho, aby si si to nevsimol.
bastlir (328)|24.8.2014 11:58
Já to vidím na dvě možnosti. Prodejci, kdyby běžně upgradovali BIOS, no to by se z toho zbláznili. To je nesmysl, ledaže by se jim nějaký typ desky reklamačně vracel třeba z důvodu neviditelnosti některých disků. To by byl tzv. předzáruční servis.
Spíš to ale vidím na zapůjčení desky (to se celkem běžně dělává) reklamačnímu odd. Příklad: Přijde na reklamaci zákazník, který si o tohoto prodejce nechal postavit PC, no a tam se podívají na desku, tu samou si půjčí ze skladu, napíchají do ní stávající komponenty a zkoušejí, co vlastně nefunguje. Zákazník si nakonec koupí sice již rozbalenou desku, ale vyzkoušenou. :-)
gtbiker (33)|25.8.2014 11:32
Díky všem za reakce,
- upgradovaný bios deska nemá, je tam první release verze
- veškeré příslušenství (kabely, zadní panel) byly v nerozbalených sáčcích
- koukal jsem na netu na různá videa vyhledaná pro "unboxing asus motherboard" a vlastně jsem nenašel ani jedno kde by nějaký přelep byl (na rozdíl od Gigabyte)
flanker (1579)|25.8.2014 11:38
Mělo by to být OK, mám tu teď A88XM-A, tedy levná FM2+ mATX deska z shopu, a ta přelepku nemá. Ale mám dojem, že třeba u highendových desek to někdy bývá.
gtbiker (33)|25.8.2014 12:50
[QUOTE=flanker;561506]Mělo by to být OK, mám tu teď A88XM-A, tedy levná FM2+ mATX deska z shopu, a ta přelepku nemá. Ale mám dojem, že třeba u highendových desek to někdy bývá.[/QUOTE]

Díky za info.