reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spolehlivé levné SSD - Transcend SSD 340?

Garen (43)|22.8.2014 09:29
Dobrý den,

budu do jedné firmy pořizovat pár nových kancelářských PC.
Vybral jsem nějaká už složená Lenova s tím, že bych chtěl přidat SSD.

Celkem mě tam tlačí cena, takže limitem je pro mě Transcend SSD340 128 GB.
U těchto sestav mi jde hlavně o co nejvyšší spolehlivost, protože se jedná o veřejný sektor, kde mají nová PC vždy na více let dopředu, takže aby SSD vydrželo.

Jak je to se spolehlivostí výše zmiňovaného Transcend, případně je za stejnou/nižší cenu něco spolehlivějšího? Při nejhorším bych šel i do nějaké 64 GB verze, kdyby byl velký rozdíl v životnosti.

Předem děkuji za odpovědi.
ICE_D (2754)|22.8.2014 11:03
Jo, presne tenhle disk jsem daval dedovi do kancelarsky sestavy a slape dobre. Dokonce system nastartuje o par sekund rychlejc nez muj Crucial M500 (deda ma i3 3220, ja mam i5 3350P, takze procesorem ten rychlejsi start nebude).

Co se tyce zivotnosti bohuzel nedokazu rict, zatim ho tam ma necely pulrok...
durib (1141)|22.8.2014 12:28
Zdar. Šel bych do Crucial MX100. Trochu je dražší, ale myslím si, že bude sloužit lépe.
vivid.sk (132)|22.8.2014 15:17
Ako dalsi tip davam tento SANDISK, ma lepsie vysledky zapisu, a v testoch obstal velmi dobre.
Garen (43)|23.8.2014 16:47
Díky za tipy.

Problém je v tom, že hw beru od dodavatele, který Crucial MX100 ani M500 nenabízí. V podstatě jsou za tuto cenu dvě varianty: Buď ten transcend nebo Kingston, ale do toho se mi moc nechce (kauza sandforce).
V podstatě mi tedy jde o potvrzení spolehlivosti toho transcendu, ale to se prakticky asi nedá zjistit, když není na trhu delší dobu.

Sám si mám domů v plánu koupit Crucial MX100.
Vím, že verze 256 GB je rychlejší, ale je to v reálu vůbec poznat (start systému, odezva programů)?
vivid.sk (132)|23.8.2014 17:30
Realne to nepoznas, kedze rozdiely boli hlavne pri rychlosti zapisu. Pri bootovani ani spustani programov sa nic velke nezapisuje. Z tychto dvoch za mna radsej Transcend.