reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoké využití CPU

LuckyCharlie (5)|22.8.2014 20:30
Už sem to řešil na 1-2 fórech ale neúspěšně. Říká se, že do třetice všeho dobrého tak snad se zadaří. Jde o to, že mi padají FPS ve hrách, ale rapidně. Mám třeba kolem 60-80 FPS a občas mi to tak nějak padne na 2-3 minuty až na 3-5 FPS. Jde o využití procesoru. Kolikrát sem to zachytil až kolem 95-100%. Nevím co mám dělat. Už sem si projížděl (pod dohledem) pc ComboFixem, HJTčkem .. vším možným protože nejdříve se myslelo, že by to mohlo být malwarem. Dokonce co sem pročítal i ostatní příspěvky s podobnou tématikou tak sem zkoušel jestli můj pc nemá problém s throttlováním (výkon u obou kolem 20%). Asi by se oplatilo říct, že se mi to stalo z čista jasna. Jeden den sem hrál League of Legends (vše na full) a další den hned ráno už byl problém na světě. PC čistím kompletně každý 3 měsíce. A nikdy s tím nebyl problém až cca před měsícem a půl. Za jakoukoliv odpověď předem děkuji. Snad se nám to podaří vyřešit.
vivid.sk (132)|22.8.2014 23:33
Ake mas teploty komponentov? Rapidne znizenie vykonu moze sposobit tepelna ochrana, kde sa vykon rapidne znizi, aby sa komponent neodpalil. V niektorych pripadoch sposobi pad/restart systemu, niekde len rapidne znizenie vykonu. (a niekde aj odpalenie samotneho HW :D, vid video)

Pozri toto video, sprava sa ti to tak isto?

LuckyCharlie (5)|23.8.2014 00:07
No po shlédnutí toho videa, bych to raději ani nějak nedělal :DDD .. Každopádně v tom prvním případě (tuším u toho Quakea) tam ty framedropy by se dali přirovnat. Ale chladič vyřazený být nemůže při throttlu to neskákalo na 100% ale jen max kolem 30% .. A kdyby byl problém právě v chladiči či procáku (nějaký závažnější) myslím si že by se to poznalo hned a né až po takové době kdy sem hrál vše co sem utáhl na full a bez problémů.
vivid.sk (132)|23.8.2014 00:23
Pasta casom vysycha, takze to je vec, ktora moze prist (a pride) casom. Mensi kontakt s chladicom znamena viac teploty na CPU, menej na chladici.
Taktiez to nemusi byt problem chladica CPU. Pozri aj ine teploty komponentov, vsetky ktore maju teplotne snimace (pozri cez HWINFO).

Zakladom dobreho (a dlheho) fungovania PC je tepelna "pohoda" vsetkych komponentov.
LuckyCharlie (5)|23.8.2014 07:08
Posílám pic. jelikož se v tom osobně moc nevyznám.
Bez názvu.png
vivid.sk (132)|23.8.2014 10:17
Tento nie, skus takyto (napravo)
LuckyCharlie (5)|23.8.2014 11:09
Tady to máš. Nějak se mi nezdá to GPUčko ..
Bez názvu.png Bez názvu2.png
vivid.sk (132)|23.8.2014 11:23
To su teploty v idle (v klude) ?
Ak ano, ta GPU ma velmi vysoku teplotu. Ak by to bolo pri 3D hre pri max vytazeni, bolo by to akceptovatelne, v klude je to prilis vela.
Zhodou okolnosti som mal presne tuto istu GPU od ineho vyrobcu (pasivnu) a tato dosahovala v klude cca 50C, pricom v HTPC nemam nastavene ziadne agresivne chladenie (len minimalne otacky, aby boli ventilatory nepoutelne). Problem teda hladaj v GPU, odsleduj si teploty pri vytazeni.
LuckyCharlie (5)|23.8.2014 11:47
Je to v idle stavu. Jinak jelikož mám hry které hraju viz Counter Strike Global Of. nebo League of Legends nastavené tak aby mi to nedropovalo. Tak mi to vždy stoupne tak max o 2-3 stupně. Uměl bych si představit, že kdybych zvýšil rozlišení a přidal (textury atd) že by to mohlo být i větší číslo než 5. Neměl by jsi nějaké řešení jak na to ?
vivid.sk (132)|23.8.2014 12:06
[QUOTE=LuckyCharlie;561394]Tak mi to vždy stoupne tak max o 2-3 stupně.[/QUOTE]
To sa mi nezda, pri vytazovani GPU (obzvlast pri 3D) by mali teploty stupnut o desiatky stupnov, tie 2-3 su len kozmeticke.
Skus si zahrat nejaku hru dlhsie a nechaj spustene hwinfo. Teploty si daj vykreslovat do grafu a uvidis.

update: tato GPU ma Tmax uvedenych ako 105C, takze pokial sa k tejto teplote priblizis, vies, co bude nasledovat.


[QUOTE=LuckyCharlie;561394]Neměl by jsi nějaké řešení jak na to ? [/QUOTE]
Zavisi od konkretnej situacie. Neviem aku mas bednu, ako mas riesenu cirkulaciu vzduchu (nikde som nevidel otacky ventilatorov v hwinfo).

GPU by som v kazdom pripade "prepastoval" a podla vysledkov riesil co dalej.
Georginek (2957)|23.8.2014 14:18
V Iddlu maji grafiky cca 40-50°C. 90°C samozrejme je spatne i v zatezi. Nejakou dobu to nevadi, ale cim vic se blizis limitu GPu v tvem pripade 105°C, karta se nici, throttluje a vlastne to popisuje tvuj problem.

Nafot vnitrek skrine, i GK a jeji chladic, napis presne co je to za kartu. Bud se netoci vetrak, nebo je totalne zaprasene chlazeni prachem, pripadne spatne nasazeny chladic na cipu graficke karty.

PS: V zatezi stoupa teplota cca klidne i o 40°Cm, Tebou zminovanych 2-3°C jsou samozrejme nesmysl.