reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor má narůžovělou barvu, menu je ale normální.

Rastyb (6)|24.8.2014 10:55
Dobrý den,

mám monitor NEC V221W-BK, po zásahu bleskem do našeho domu, běží monitor do růžova, menu monitoru je ale normální, vyzkoušel jsem monitor na úplně jiném počítači u kamaráda včetně jeho kabelu atd. nicméně stav pořad stejný. Mohu tedy vyloučit chybu kdekoliv jinde mimo monitor. Prosím v čem může být problém. Děkuji
bastlir (328)|24.8.2014 11:43
Menu monitoru se pochopitelně zobrazuje v základním rozlišení a frekvenci. Po jeho připojení ke GK navíc pracují další obvody, které zřejmě jsou K.O., takže rada je nasnadě - pokud se to vyplatí: servis.
Rastyb (6)|24.8.2014 11:51
Kdyby se tu našel někdo kdo by věděl kde je problém a co je třeba v monitoru opravit či vyměnit, nebo mě alespoň nasměroval, pokusil bych se o to se svépomocí.
bastlir (328)|24.8.2014 21:34
Tohle běžné PC servisy neopravují, ale posílá se to do značkových či autorizovaných opraven. Jako běžný uživatel v podstatě nemáš šanci se nějak dostat k náhradním dílům, když ke všemu nevíš k jakým. Mohl bys to však zkusit v některé TV opravně, kde by se o to bez záruky mohli aspoň pokusit. Nebo zagoogli a vyhledej podle značky příslušný servis.
bastlir (328)|24.8.2014 21:42