reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nvlddmkm.sys - BDOS hned při startu PC

exnerjan (31)|26.8.2014 16:18
Ahoj Všem,

mám tu takový hodně zvláštní problém. Vůbec nezáleží na jakém systému jedu, pořád stejný výsledek (Windows 7 64-bit, 32, Windows 8.1 64-bit)
nainstaluji načisto PC vše funguje jak má (ovladače grafiky nainstaluji nejnovější které jsou). Vše funguje jak má. poté se nainstalují nějaké aktualizace Windows 8.1, vše stále v pořádku. Vypnu počítač, a při zapínání (po dotočení kolečka Windows) to už hodí modrou smrt s nvlddmkm.sys. Počítač jde jenom do nouzového režimu a tam to funguje normálně.

Prosím o radu co s tím? už jsem tak trochu zoufalý.

Díky moc!

Grafika: 7900 GTS
simon18355 (10)|26.8.2014 19:25
Jakmile to hodí modrou smrt zkus dávat dokola F5 nebo zkus dát při zapínání F12 a prohledat PC.
exnerjan (31)|27.8.2014 00:11
Pocitac je znameho, dostanu se knemu zitra, proto prosim zda-li by bylo mozne napsat vice kroku najednou. Co docilim mackani f5 nebo f12? Diky!
bastlir (328)|27.8.2014 00:34
Nedocílíš ničeho, co bys potřeboval. Při startu PC ťukej na F8 a pak (pokud se ti to podaří) vstup do Nouzového režimu. Nejdříve zkus znovu nainstalovat ovladače GK. Když to nepomůže, pak odinstaluj problematickou aktualizaci.
exnerjan (31)|27.8.2014 22:55
Ovladače naistalovány znovu. nic! Takže mi chceš říct že jediný způsob je zakázat danou aktualizaci? super je, že mi to nabízí 48 aktualizací! to doopravdy neexistuje jiný způsob jak to má fungovat?
bastlir (328)|28.8.2014 01:25
Ty jsi staré ovladače nejdříve odinstaloval? Už jsem to tu někde psal, že existuje soft na odinstalování ovladačů GK, které se v počítači drží jak ho... košile.
Jiná možnost? No možná bych zkusil jmenovaný soubor naimlementovat ze stejného OS, ale z jiného PC.
exnerjan (31)|28.8.2014 09:09
jde o to že jsem nainstaloval nejnovější ovladače, takže staré být nemohli (zkoušel jsem kupu ovladačů) po nainstalování ovladačů se změnilo rozlišení na max. do té doby dokud byl počítač zapnutý vše v pořádku. vypnu ho a po zapnutí zase BDOS :-/
bastlir (328)|28.8.2014 10:15
No já když už nevím kudykam, vrazím do PC jiný disk a krok za krokem instaluji systém a pak i ovladače. Když to po nějakém ovladači klekne, snažím se jej odinstalovat. Pravda, že někdy ihned k nápravě nedojde a tak šmejdím po systému a hledám, co tam ještě zůstalo. Jenže to je čistý systém a hledá se v něm celkem dobře. Ale také si vzpomínám, že jsem u GK aktualizoval původní ovladače z CD a začaly problémy. Tak jsem z CD nainstaloval ty původní a byl klid. Výrobce nevydává ovladače pro jednotlivé karty zvlášť, ale vždy v nějakém balíčku a já mám dojem, že ne všechny ovladače jsou optimálně odladěné.
Jelikož předpokládám, že jsi na GK zkontroloval, zda sedí a funguje chlazení apod a že je jinak v pořádku a není přetaktovaná, nic mě už jiného a chytrého nenapadá.:(
exnerjan (31)|28.8.2014 15:37
čistý systém mám, vše funguje jak má do té doby než nainstaluji jakousi aktualizaci kterou mi nabídne windows update - Win 7 a Win 8.1 - u obou stejný případ.
vivid.sk (132)|28.8.2014 15:55
Mozno to nieje tento pripad, ale co ak by:
http://www.dsl.sk/article.php?article=16011
exnerjan (31)|28.8.2014 21:53
Jeste jsem zapomenul dodat ze po aktualizaci se objevi bile cary a pod nimi normalni obraz