reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sekce Notebooky - dead?

Flaven (12)|26.8.2014 16:47
Dobrý den,

před rokem, když jsem si vybíral stolní počítač, tak mně bezproblému většina lidí odsud, co se v počítačích vyzná a průběžně lidem pomáhá s výběrem komponent/PC, už hned od dalšího dne radila co bych měl spíše koupit.. Protože jsem se sestavou spokojen, tak jsem se momentálně obrátil na tohle forum s výběrem notebooku. Jenže už 6 dní tam nikdo ani nic nenapsal, navíc tam požádal o pomoc i jiný člověk, dokonce o den dřív než já a také nedostal odpověď, pomoc.. Co jsem se díval na starší topicy v sekci, tak většinou lidem někdo pomohl ten samý den, nebo až ten následující.

Tak jsem se chtěl jen zeptat, jestli mám ještě čekat, nebo se spíš obrátit na pomoc někde jinde, vzhledem k tomu, že bych potřeboval ten notebook už někdy kolem 15 - 19. září.. Vím, že tu lidé radí ve svém volném čase a navíc dobrovolně, ale i tak mi to nedalo se nezeptat..

Nebo jsem se zrovna obrátil na pomoc ve špatnou chvíli, kdy je většina lidí na dovolené a tudíž tu nikdo není?

Děkuji za odpověď.
bastlir (328)|26.8.2014 22:51
Sice jsem tvůj dotaz nečetl, ale ono to asi bude podobné i s radami ke koupi jiných zařízení.
Takže jistě máš v hlavě nějaké požadavky na určité parametry budoucího NB.
Nebuď tedy líný, vyhledej si pár takových NB, které jsou u nás na trhu (přeci to nebude dělat někdo za tebe) a pak sem teprve napiš, který z nich ti doporučujeme, či jestli někdo z nás má s některým konkrétním typem osobní zkušenosti.
A né "já chci, starejte se!".
Flaven (12)|27.8.2014 02:16
Já s tebou plně souhlasím a notebook bych si klidně vybral úplně sám, ale jak jsem ve svém topicu psal, tak jsem notebook nikdy nevlastnil a nemám tudíž ani nejmenší šajnu jaká značka je vůbec kvalitní.. Takže sice si můžu na internetu udělat menší průzkum, ale stejnak budu úplně mimo mísu, protože odborníkem se člověk ze dne na den nestane.. Po nikom jsem ani nechtěl list 5 nejlepších notebooků vyhovujících mým požadavkům.. Úplně bohatě by mně například stačila značka mezi kterou bych měl daný notebook vybírat.. Což by mně ušetřilo neskutečně mnoho času, protože bych mohl komplet vypustit notebooky od jiných značek, které mají třeba velkou poruchovost..

Proto jsem taky přišel požádat o pomoc na tohle forum, protože lidé odsud mají 10x víc zkušeností s NB než já a mohli by mě tudíž někam nasměrovat.. Toť vše, po nikom nechci, aby mi na stříbrným podnose postnul notebook, který by mi vyhovoval..
bastlir (328)|27.8.2014 02:49
Potíž je v tom, že žádné zařízení není stoprocentní. U NB to platí i o samotných výrobcích. Asi už každému výrobci se totiž "povedl" některý typ, kterým se asi moc nechlubí. Vzpomínám si namátkově na HP, Asus, Dell ... Já si např. NB vybírám ne podle her, které bych na něm mohl spustit, ani úplně ne podle procesorového výkonu, ani podle maximálního rozlišení displaye (nyní 4k), ne podle kvality zvuku či úplně dle výdrže baterie, ale např. podle rozložení klávesnice a jejího podsvícení, dle možnosti připojení eSATA, ExpressCard, počtu usb-portů, ale i dle možnosti rychlé výměny HDD bez nutnosti demontáže celého spodního deklu, dle výdrže pantů apod.
Nevybírej si NB dle pamětí, dle kapacity HDD apod. Všechno se dá vyměnit, doplnit nebo dokonce prodejce požádat, by ti některý typ NB "ušil" na míru. To se ti může vyplatit, než se později pídit, shánět apod. Za sebe ... nemám rád značku HP.
johny__g (6387)|27.8.2014 11:14
Jestli dobře chápu, chceš notebook hlavně na hry. Takže bych asi vybíral podle GPU, testy najdeš třeba zde.
K displeji - na hraní je samozřejmě lepší nižší rozlišení, tedy 1366 x 768. Já osobně toto rozlišení považuji za špatný vtip, nikdy bych si takový notebook nekoupil. Nicméně já mám notebook na práci, ne na hraní. Takže záleží na tobě, k čemu se rozhodneš.
K těm značkám - obávám se že zdánlivě nejlepší v poměru cena/výkon budou odpadní značky typu Acer, MSI, levné HP apod. Já preferuji Lenovo, prošlo mi rukama řada modelů, ovšem výhradně vyšší řady (T), tedy mimo tvoje cenové možnosti.
dzandra (1368)|10.9.2014 10:32
souhlasím s johny__g : v životě bych si nekoupil notebook s max rozlišením 1366x768 teda jednu 13" mám a tam to stačí, ale jinak je to hrozné. Dokonce souhlasím i s jeho radou ohledně notebooků, taky momentálně mám už asi rok a půl T530 a jede mi na něm i diablo 3 ve slušném rozlišení. Jinak lenov jsem měl asi 10 a s ani jedním jsem neměl problém.