reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna operáků u AUDIOTRAK PRODIGY HD2 ADVANCE DE

MegaLampa (1)|2.9.2014 14:19
Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně případné výměny operačních zesilovačů pro zvukovou karu AUDIOTRAK PRODIGY HD2 ADVANCE DE.
Tato rozšířená verze má již kvalitnější opams a to 1XBB2604 + 2XBB2134, takže bych preferoval, kdyby již tedy někdo měl svou zkušenost s přechodem z
1XBB2604 + 2XBB2134 na něco jiného se subjektivně více kvalitnějším posunem v podání/vyznění hudby (samozřejmě bez ohledu na cenu opams)
Poslouchám na AKG K701+BV HEADAMP+RG62MKIII+FOOBAR2000+WASAPI hudbu ve formátu FLAC, HI-REZ FLAC, SACD ISO téměř všech žánrů.
Na současném charakteru zvuku (který mi přijde jako detailní a světlejší) mi občas vadí, že u světlejších nahrávek je ve výsledku té světlosti někdy až příliš a samozřejmě pro AKG K701 decibelově slabší basy... (samozřejmě BV HEADAMP nené úplně ideální zesilovač, ale v současnosti se s ním musím spokojit až v budoucnu přejdu na DISPRE)
Fox_25 (613)|2.9.2014 19:26
Určitě bych zkusil LM 49990, bohužel netuším zda se dělá duální verze a taky se nedělá v dip8, je jen SMD takže je nutná redukce. Ale nic co by se nedalo vyřešit, prodávají se "adaptéry" takže lze udělat duální dip8 verzi.

LM 49990 by měl patřit mezi nej operáky, já sám si na ně v DACanovi nemůžu stěžovat. Akorát nevím co si mám představit pod pojmem světlejší zvuk. A s kvalitnějším operákem bude basů asi méně, respektive čím přesněji je aparát schopen basy přehrát, tím více jich ubude, za to však zní "úderněji" a nejsou tak rozpatlané.
avendersor (2)|24.1.2015 00:42
Ahoj
snad je to este aktualne :) doporočujem tuto "literaturu" ...
http://www.head-fi.org/t/322497/audiotrak-prodigy-hd2-opamp-configurations-list (trochu roztahana tema)

štastnú ruku pri výbere prajem...