Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: Výměna PC skříně

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Potřebovala bych vyměnit skříň, jde spíš o estetickou stránku než o funkční, každopádně sama si na to netroufám, v tomhle jsem absolutní amatér. Hledala jsem na netu nějakej návod, spíš abych věděla na co si dát pozor, s čím začít a tak, ale našla jsem jen nějaký fórum, kde to kluk pos*al a něco mu to odpálilo... Tak bych potřebovala najít někoho, kdo se v tom vyzná a byl by ochotný mi s tím pomoct. Bydlím v Brně, tak myslím že pár brňáků tady určitě bude...

Jinak bych ještě potřebovala poradit s výběrem skříně. Nějaký jsem si už našla, otázkou je, jestli je vůbec můžu mít.
    Teď mám: http://www.pcvcomp.cz/kme-cx-5762-mi...ack_d4246.html
    A tohle je můj výběr: http://pc-skrine.heureka.cz/srovnani...?fromclipboard
    Můj favorit je Asus TM-260, ale je mi jasný že když mám midi tower a tohle je mini, tak to zřejmě nepůjde...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Ach jo, takové zbytečnosti. Doufám, že máš už novější střeva počítače. Na starou desku se nová bedna špatně (zda li vůbec) shání. Do soukromky ti napíšu číslo, na koho se obrátit. Je to profík.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Když už měnit skříň, co za nějakou kvalitnější? Papírový šunt nahradit jiným, i když s líbívým pozlátkem?

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

bastlir: Popravdě, nový střeva nemá, počítač funguje skvěle, tak proč měnit něco co jde... A jak jsem už říkala, tak se v tom nevyznám, když už bych chtěla vyměnit něco uvnitř, tak si pořídím celej novej komp i s tou jinou skříní...

johny__g: No kdybych na to měla, tak si koupím skříň klidně za deset tisíc, ale nějak v tom nevidím smysl, stejně je to jenom obal, podstatný je co je uvnitř, i když ani s mým vnitřkem bych se asi moc chlubit neměla...

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

V prvom rade skontroluj formát dosky. Aby si nekúpila skrinku pre microATX a doska bude ATX ...

Obyvatel SHW Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Marlonka Zobrazit příspěvek
    bastlir: Popravdě, nový střeva nemá, počítač funguje skvěle, tak proč měnit něco co jde......
    No to je ten správný názor! Raději šetři prašule a až přijde čas, kup si něco nového. Nevybírej podle ceny, hůře podle bedny, ale podle svého zaměření.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Marlonka Zobrazit příspěvek
    johny__g: No kdybych na to měla, tak si koupím skříň klidně za deset tisíc, ale nějak v tom nevidím smysl, stejně je to jenom obal, podstatný je co je uvnitř, i když ani s mým vnitřkem bych se asi moc chlubit neměla...
    No, ono je to přesně naopak... sice je to jenom obal, ale kvalitní skříň bude po 5 letech používání vypadat jako nová, což u nekvalitní skříně může bejt trochu problém, když se krásně zohýbá, když ta kartonová krabice ve který ta skříň je je defakto pevnější než ten plech... Navíc rozumně kvalitní skříň se dá sehnat třeba za i 15 stovek...

Jinak z daného výběru bych asi pořídil toho Raijinteka

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

To je teda naprosta hruza a des. Spis bys mela napsat, co mas za sestavu a na co je zamerena a co od skrine ocekavas? Jake vystupy, kolik HDD budes pripojovat, bude SSD, kolik mas mechanik, jaky mas chladic ( kvuli vejsce ), jakou GK kvuli delce, kam chces mit orientovany zdroj, kde skrin bude stat ( na zemi, na podlozce, na stole ), jestli ti zalezi na hlucnosti, pripadne na vykonu chlazeni atd..........

Do skrine se vyplati zainvestovat vic, protoze standartne skrine vydrzi 3-4 upgrady sestavy....... To, co sis vybrala ty, je lacinej smejd, o slusnych skrinich nemuze byt ani rec. Snad se da jen ten Zalman ZM-Z3 Plus a Raijintek ( a to neni zadna slava), jinak je to prisernost vedle prisernosti.
    Financni minimum "relativne levne a kvalitni skrine" je 3 000Kc a vic..... Kdyz vybiram skrine do naslaplych sestav, pohybuju se mezi 3-5 tisici.

PS: I kdyz nejsi z Brna, rad ti pomuzu, ale posli svoji fotku, abych vedel, do ceho jdu

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

V daném cenovém limitu do 1.000 Kč bych volil poč. skříň Zalman Z1/Z3, případně připlatit za Corsair Carbide 200R.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Já bych taky připlatil... na tuhle http://www.alfacomp.cz/php/product.p...000000000026N6

Jinak z toho vyberu tazatelky bych vybral, podobne jako Kevin, Zalmana: http://pc-skrine.heureka.cz/zalman-zm-z3-plus/

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Je ovšem třeba poznamenat, že NFG_ICE se u kolotočů cítí jako doma, proto má rád ty svítící nesmysly.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Je ovšem třeba poznamenat, že NFG_ICE se u kolotočů cítí jako doma, proto má rád ty svítící nesmysly.
    rozesmálo rb +

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Pripadne krom zminovanych Zalman Z3 Plus, Z1 bych jeste doporucil
    Cooler Master K380, 330U, 350, 372, 334U
    Corsair SPEC-01 Blue LED Carbide Series
    Enermax ECA3178-L Staray Lite
    pripadne jeste Zalman Z9 Design III nebo Z 3

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Teda vy jste se tady rozjeli... Dobře, tak jinak. Zapomeňte na můj výběr a když teda tak ochotně nabízíte něco podle sebe, tak mi nabídněte něco co by se mi vážně hodilo...

Tady je obsah (nechci slyšet nic o tom ať to hodím do šrotu):

Všechno aktuální kromě ROMky, nechtěla přehrávat DVD, tak jsem jí vyměnila.

Skříň aktuálně stojí na stole, ale už byla i na zemi (dvakrát vytopená) a v přihrádce PC stolu, takže to je asi nic neříkající, prostě záleží na tom kam se přestěhuju příště, ale topit už jí nehodlám... No jinak co očekávám, to je dost složitá otázka... Ale vzhledem k tomu že jsem holka a ještě amatér, tak si asi dokážete představit co asi tak na kompu dělám... Takže vlastně jediný co očekávám je, že nebude jak černá pěst na oko, vedle toho krásnýho bílýho zbytku počítače.

No a jinak požadavky na vzhled bílá, maximálně stříbrná, můžou tam bejt nějaký modrý prvky nebo podsvícení. O ceně radši pomlčím, teď na tom možná budu finančně líp, ale zas to nemusíte přehánět...

Registrace
    Jun 2008

Tak to je teda PC úplně na ho***!
    Ne, srandič, já mám doma něco hodně podobného. A jediná špatná věc na tvé sestavě je ten ostudně nekvalitní zdroj

Za mě by byla úplně fajnová třeba tahle http://www.czc.cz/bitfenix-prodigy-m...109170/produkt, splňuje barvu, deska se do ní vejde, díky "držákům" je trošku výš než klasická skříň, akorát cena je dvojnásobná oproti tvému výběru.
    Jinak Zalman Z3 Plus, bílá skříň s černým čelem, vadilo by? http://www.czc.cz/zalman-z3-plus-bila/140579/produkt
    Ještě mě napadla NZXT Src 210 http://www.czc.cz/nzxt-source-210-el.../93124/produkt, ale osobně se mi nelíbí ta kombinace bílé a černé v tomhle provedení.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Skříně CM
    Od JiVy v sekci Cooler Master - co Vás zajímá
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-08-2017, 11:24
  2. Skříně: Potřebuji pomoc s výběrem PC skříně
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-10-2014, 21:06
  3. Chlazení skříně