reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna PC skříně

Marlonka (16)|4.9.2014 11:14
Potřebovala bych vyměnit skříň, jde spíš o estetickou stránku než o funkční, každopádně sama si na to netroufám, v tomhle jsem absolutní amatér. Hledala jsem na netu nějakej návod, spíš abych věděla na co si dát pozor, s čím začít a tak, ale našla jsem jen nějaký fórum, kde to kluk pos*al a něco mu to odpálilo... Tak bych potřebovala najít někoho, kdo se v tom vyzná a byl by ochotný mi s tím pomoct. Bydlím v Brně, tak myslím že pár brňáků tady určitě bude...

Jinak bych ještě potřebovala poradit s výběrem skříně. Nějaký jsem si už našla, otázkou je, jestli je vůbec můžu mít.
Teď mám: http://www.pcvcomp.cz/kme-cx-5762-midi-tower-atx-pz-500w-bllack_d4246.html
A tohle je můj výběr: http://pc-skrine.heureka.cz/srovnani-produktu--aerocool-i-curve_-_eurocase-ml-h990_-_aerocool-i-curve-plus_-_eurocase-ml-5435_400w_-_raijintek-arcadia_-_silverstone-sst-ps08-precision_-_thermaltake-swing_-_gigabyte-gz-m2_-_arctic-cooling-silentium-t11_-_aerocool-qs-102_-_asus-tm-260_-_asus-ta-881_-_modecom-feel-2-miditower_-_tacens-sagitta_-_eurocase-ml-5465_-_zalman-zm-z3-plus_-_eurocase-ml-5425_-_aerocool-gt_-_gigabyte-gz-x1_-_asus-tm-211_-_asus-tm-261_-_eurocase-ml-5425_400w_-_amei-am-c2001_-_eurocase-ml-5426_-_eurocase-ml-h60/?fromclipboard
Můj favorit je Asus TM-260, ale je mi jasný že když mám midi tower a tohle je mini, tak to zřejmě nepůjde... :(
bastlir (328)|4.9.2014 11:20
Ach jo, takové zbytečnosti. :) Doufám, že máš už novější střeva počítače. Na starou desku se nová bedna špatně (zda li vůbec) shání. Do soukromky ti napíšu číslo, na koho se obrátit. Je to profík.
johny__g (6387)|4.9.2014 13:56
Když už měnit skříň, co za nějakou kvalitnější? Papírový šunt nahradit jiným, i když s líbívým pozlátkem?
Marlonka (16)|4.9.2014 17:34
bastlir: Popravdě, nový střeva nemá, počítač funguje skvěle, tak proč měnit něco co jde... A jak jsem už říkala, tak se v tom nevyznám, když už bych chtěla vyměnit něco uvnitř, tak si pořídím celej novej komp i s tou jinou skříní...

johny__g: No kdybych na to měla, tak si koupím skříň klidně za deset tisíc, ale nějak v tom nevidím smysl, stejně je to jenom obal, podstatný je co je uvnitř, i když ani s mým vnitřkem bych se asi moc chlubit neměla...
robky (3195)|4.9.2014 18:02
V prvom rade skontroluj formát dosky. Aby si nekúpila skrinku pre microATX a doska bude ATX ...
bastlir (328)|4.9.2014 20:13
[QUOTE=Marlonka;562043]bastlir: Popravdě, nový střeva nemá, počítač funguje skvěle, tak proč měnit něco co jde......[/QUOTE]
No to je ten správný názor! :D Raději šetři prašule a až přijde čas, kup si něco nového. Nevybírej podle ceny, hůře podle bedny, ale podle svého zaměření.
VencaX (3686)|4.9.2014 22:51
[QUOTE=Marlonka;562043]johny__g: No kdybych na to měla, tak si koupím skříň klidně za deset tisíc, ale nějak v tom nevidím smysl, stejně je to jenom obal, podstatný je co je uvnitř, i když ani s mým vnitřkem bych se asi moc chlubit neměla...[/QUOTE]

No, ono je to přesně naopak... sice je to jenom obal, ale kvalitní skříň bude po 5 letech používání vypadat jako nová, což u nekvalitní skříně může bejt trochu problém, když se krásně zohýbá, když ta kartonová krabice ve který ta skříň je je defakto pevnější než ten plech... Navíc rozumně kvalitní skříň se dá sehnat třeba za i 15 stovek...

Jinak z daného výběru bych asi pořídil toho Raijinteka ;)
Georginek (2957)|5.9.2014 18:14
To je teda naprosta hruza a des. Spis bys mela napsat, co mas za sestavu a na co je zamerena a co od skrine ocekavas? Jake vystupy, kolik HDD budes pripojovat, bude SSD, kolik mas mechanik, jaky mas chladic ( kvuli vejsce ), jakou GK kvuli delce, kam chces mit orientovany zdroj, kde skrin bude stat ( na zemi, na podlozce, na stole ), jestli ti zalezi na hlucnosti, pripadne na vykonu chlazeni atd..........

Do skrine se vyplati zainvestovat vic, protoze standartne skrine vydrzi 3-4 upgrady sestavy....... To, co sis vybrala ty, je lacinej smejd, o slusnych skrinich nemuze byt ani rec. Snad se da jen ten Zalman ZM-Z3 Plus a Raijintek ( a to neni zadna slava), jinak je to prisernost vedle prisernosti.
Financni minimum "relativne levne a kvalitni skrine" je 3 000Kc a vic..... Kdyz vybiram skrine do naslaplych sestav, pohybuju se mezi 3-5 tisici.

PS: I kdyz nejsi z Brna, rad ti pomuzu, ale posli svoji fotku, abych vedel, do ceho jdu :D:D:D:angel:)
kevin00 (10238)|6.9.2014 07:14
V daném cenovém limitu do 1.000 Kč bych volil poč. skříň Zalman Z1/Z3, případně připlatit za Corsair Carbide 200R.
ICE_D (2754)|6.9.2014 09:54
Já bych taky připlatil... na tuhle :D http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000000000026N6

Jinak z toho vyberu tazatelky bych vybral, podobne jako Kevin, Zalmana: http://pc-skrine.heureka.cz/zalman-zm-z3-plus/
johny__g (6387)|6.9.2014 11:14
Je ovšem třeba poznamenat, že NFG_ICE se u kolotočů cítí jako doma, proto má rád ty svítící nesmysly. :D
VencaX (3686)|6.9.2014 22:39
[QUOTE=johny__g;562119]Je ovšem třeba poznamenat, že NFG_ICE se u kolotočů cítí jako doma, proto má rád ty svítící nesmysly. :D[/QUOTE]

rozesmálo :D rb + ;)
Georginek (2957)|7.9.2014 14:04
Pripadne krom zminovanych Zalman Z3 Plus, Z1 bych jeste doporucil
Cooler Master K380, 330U, 350, 372, 334U
Corsair SPEC-01 Blue LED Carbide Series
Enermax ECA3178-L Staray Lite
pripadne jeste Zalman Z9 Design III nebo Z 3
Marlonka (16)|21.9.2014 13:50
Teda vy jste se tady rozjeli... Dobře, tak jinak. Zapomeňte na můj výběr a když teda tak ochotně nabízíte něco podle sebe, tak mi nabídněte něco co by se mi vážně hodilo...

Tady je obsah (nechci slyšet nic o tom ať to hodím do šrotu):

Všechno aktuální kromě ROMky, nechtěla přehrávat DVD, tak jsem jí vyměnila.

Skříň aktuálně stojí na stole, ale už byla i na zemi (dvakrát vytopená) a v přihrádce PC stolu, takže to je asi nic neříkající, prostě záleží na tom kam se přestěhuju příště, ale topit už jí nehodlám... No jinak co očekávám, to je dost složitá otázka... Ale vzhledem k tomu že jsem holka a ještě amatér, tak si asi dokážete představit co asi tak na kompu dělám... Takže vlastně jediný co očekávám je, že nebude jak černá pěst na oko, vedle toho krásnýho bílýho zbytku počítače.

No a jinak požadavky na vzhled bílá, maximálně stříbrná, můžou tam bejt nějaký modrý prvky nebo podsvícení. O ceně radši pomlčím, teď na tom možná budu finančně líp, ale zas to nemusíte přehánět...
VencaX (3686)|22.9.2014 17:35
Tak to je teda PC úplně na ho***! :D
Ne, srandič, já mám doma něco hodně podobného. A jediná špatná věc na tvé sestavě je ten ostudně nekvalitní zdroj ;)

Za mě by byla úplně fajnová třeba tahle http://www.czc.cz/bitfenix-prodigy-mini-itx-bez-zdroje-bila/109170/produkt, splňuje barvu, deska se do ní vejde, díky "držákům" je trošku výš než klasická skříň, akorát cena je dvojnásobná oproti tvému výběru.
Jinak Zalman Z3 Plus, bílá skříň s černým čelem, vadilo by? http://www.czc.cz/zalman-z3-plus-bila/140579/produkt
Ještě mě napadla NZXT Src 210 http://www.czc.cz/nzxt-source-210-elite-bila/93124/produkt, ale osobně se mi nelíbí ta kombinace bílé a černé v tomhle provedení.
robky (3195)|22.9.2014 18:14
Venco, do tej prodigy ti microATX doska vlezie, ale hooodne nasilu ;)

Čo Bitfenix Comrade ?
VencaX (3686)|22.9.2014 20:58
Já vim, já vim, ale tak když měla skříňu 2x vytopenou, tak se mi zdálo jako dobrej nápad jí dát trošku vejš. Navíc je taková menší a designově celkem povedená bedna ;)
Marlonka (16)|23.9.2014 19:26
[QUOTE=robky;562889]Venco, do tej prodigy ti microATX doska vlezie, ale hooodne nasilu ;)

Čo Bitfenix Comrade ?[/QUOTE]

No konečně nějaká celá bílá, ta se mi líbí... :D

---------- Doplněno v 19:26 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:22 ----------

[QUOTE=VencaX;562901]Já vim, já vim, ale tak když měla skříňu 2x vytopenou, tak se mi zdálo jako dobrej nápad jí dát trošku vejš. Navíc je taková menší a designově celkem povedená bedna ;)[/QUOTE]

A tak ono to nebylo vytopený úplně, měla jsem komp pod střešním oknem a v létě jsem občas odešla z bytu a pršelo... Ale ten byt je tady tak křivej, že počítač byl jako na pustým ostrově, voda se k němu nikdy moc nedostala... Jinak ta skříň je taky celkem dobrá, i když nevím jestli s tou šířkou bysme se na stole vešli... :)
wolf007 (653)|4.10.2014 23:21
Sharkoon rex3 value edition uz je vybrano?
Marlonka (16)|5.10.2014 22:00
Škoda tý černý, ale jinak je pěkná, přidám si jí na seznam. :D