Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Wifi - dobrý signál, nenačítá se internet

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2011

Zdravím :-) Mám následující problém. Mám připojení k internetu ADSL pevnou linkou. Používám router Zyxel P 661 HW-D3. K němu mám připojenou externí anténu (připojují se také z asi 80 metrů vzdáleného objektu). Internet na počítači, který je připojený k routeru kabelem bez problémů funguje. Ovšem vypadává mi přístup na internet na zařízeních, která připojují přes WiFi signál. Např. teď jsem připojený notebookem (jsem asi 2 metry od antény), síla signálu je "vynikající", ale internetový prohlížeč se točí a točí....ale nic nenačítá. Intervaly, kdy přístup na internet (ne)funguje jsou velmi proměnlivé (minuty, hodiny). Router už nějaký ten rok slouží.

Je to normální? Myslím normální porucha z které lze dovodit, že ten router odchází? Poněkud mne mate, že signál je vynikají, ale přitom se nemůžu dostat na internet. Kdyby vypadával signál jako takový, tak by mi to přišlo jako laikovi takové "uchopitelnější" :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

1. možná příčina - router máš na kanálu, který používají i jiní sousedé
    2. router vysílá v jiné síti - b/n/ac apod.
    3. pro wifinu si nastav DNS a bránu podle IP routeru (např. 192.168.0.1 - podle typu routeru či nastavení sítě)
    4. jsi k SSID skutečně připojený?
    5. nemáš v routeru nastavený filtr IP adres pro wifi?

---------- Doplněno v 13:40 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:36 ----------

PS. Oskenuj si okolí
    Připojené soubory Připojené soubory
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. ako rozsirit signal wifi
    Od Noedar v sekci Sítě
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-03-2013, 21:59
  2. Wifi signál
    Od funn3r v sekci Sítě
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 09-09-2012, 21:23