reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tichá obyčejná a levná klávesnice

FredyC (37)|6.9.2014 11:59
Momentálně mám obyčejnou Logitech K120 a jelikož s manželkou sdílíme místnost na práci a ona má trochu citlivější sluch, tak si neustále stěžuje jak moc jsem s tím hlučný. Píšu docela dost rychle, takže hlavně při nějakém delším textu (což je často) se ta hlučnost o dost znásobí.

Teď jsem si na zkoušku koupil Logitech K360, ale buď se mi dostal do ruky nějaky nepovedený kousek nebo nevím. Za 600,- Kč a je to hlučnější než ta K120 a tlačítka se celá podivně hýbají. Ani jsem to nezapojoval a rovnou to vrátím.

Poslední téma na tiché klávesnice tu bylo před více jak rokem, tak bych se chtěl zeptat jestli jsou nějaké novinky v této oblasti. Byla tam zmiňovaná A4tech KD-800L, ale radši bych ty peníze dal do kvality než do podsvícení.

Nejvíc by mi asi vyhovovala klávesnice, která používá notebooková tlačítka. Ty považuje žena za dostatečně tiché. Layout by mi nejlépe vyhovoval co nejvíce podobný tomuto. Netoužím po žádných multimediálních tlačítkách, max. tak ovládání hlasitosti.

Cenově jsem ideálně tak kolem 800, max. do 1000,-. Je mi celkem jedno jestli USB/BT/drát. A asi nemám zájem o takový ty komba myš+klavesnice, jelikož myš mám dobrou a měnit nechci.
kevin00 (10238)|6.9.2014 12:38
IMHO od klávesnic v této cenové relaci se nedá čekat žádné zázraky. Za sebe bych doporučil Microsoft Sculpt Comfort.
FredyC (37)|6.9.2014 13:42
[QUOTE=kevin00;562121]IMHO od klávesnic v této cenové relaci se nedá čekat žádné zázraky. Za sebe bych doporučil Microsoft Sculpt Comfort.[/QUOTE]

Tyjo, ten půlený space a nalevo Backspace ... to je zajímavý experiment, ale dost často zmáčknu ten space levým palcem, to bych si furt něco umazával :) Každopádně už je to cenově trochu přeslap no. Snad ještě někoho něco napadne...
ICE_D (2754)|6.9.2014 16:44
[QUOTE=FredyC;562122]Tyjo, ten půlený space a nalevo Backspace ... to je zajímavý experiment, ale dost často zmáčknu ten space levým palcem, to bych si furt něco umazával :) Každopádně už je to cenově trochu přeslap no. Snad ještě někoho něco napadne...[/QUOTE]

To musis posoudit sam, jestli Ti spokojena manzelka stoji za 12 stovek, nebo nestoji :D
kevin00 (10238)|6.9.2014 17:36
Co třeba Logitech Wireless K360? Velikostí se dá přirovnat nejblíže k notebookové klávesnici, nižší zdvih tlačítek by mohl mít trochu kultivovanější projev.
FredyC (37)|6.9.2014 18:53
[QUOTE=kevin00;562128]Co třeba Logitech Wireless K360? Velikostí se dá přirovnat nejblíže k notebookové klávesnici, nižší zdvih tlačítek by mohl mít trochu kultivovanější projev.[/QUOTE]

Ehm, druhy odstavec v prvnim prispevku. Ne dekuji :)

[QUOTE]Teď jsem si na zkoušku koupil Logitech K360, ale buď se mi dostal do ruky nějaky nepovedený kousek nebo nevím. Za 600,- Kč a je to hlučnější než ta K120 a tlačítka se celá podivně hýbají. Ani jsem to nezapojoval a rovnou to vrátím.[/QUOTE]

---------- Doplněno v 18:53 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:51 ----------

[QUOTE=NFG_ICE;562127]To musis posoudit sam, jestli Ti spokojena manzelka stoji za 12 stovek, nebo nestoji :D[/QUOTE]

Jako v tomhle pripade mi poprave vic vadi ten puleny space nez ta cena :) To uz je dost velky zasah do layoutu, aspon pro mne.
johny__g (6387)|7.9.2014 11:55
Co teda zkusit přímo to lenovo? Mohla by mít podobné vlastnosti jako notebooková.
Georginek (2957)|7.9.2014 14:12
No, hele, jako tichá a levná nejde dohromady a ja uz si taky hledal tichou a vyzkousel jich opravdu hodne......

Uplne nejtissi je http://klavesnice.heureka.cz/logitech-illuminated-keyboard-k740/ a pak i kdyz to pisu nerad a s odporem jelikoz Apple nesnasim tak http://www.alza.cz/apple-wired-keyboard-cz-d253512.htm
FredyC (37)|8.9.2014 10:36
Ok, díky za další tipy. Momentálně mám na pobočce k vyzvednutí Logitech Wireless MK520. Pokud ani s tou neuspěju, tak zkusím to Lenovo, to by mohlo být snad docela nadějné.

---------- Doplněno v 10:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:35 ----------

[QUOTE=Georginek;562164]Uplne nejtissi je http://klavesnice.heureka.cz/logitech-illuminated-keyboard-k740/ a pak i kdyz to pisu nerad a s odporem jelikoz Apple nesnasim tak http://www.alza.cz/apple-wired-keyboard-cz-d253512.htm[/QUOTE]

Ten Logitech vypada velice zajimave, možná až mi dojdou nervy, tak se plácnu přes kapsu a vezmu to :) Ten Apple je takový zvláštní. Za cenu těch velkých mezer udělali mrňavý Enter. S mýma velkyma lopatama bych se asi trochu vztekal :)
FredyC (37)|12.9.2014 16:15
Tak MK520 se zatím osvědčila, je určitě tišší (pro ženu) a neshledávám nějaké výrazné nevýhody. Snad jen absenci tlačítka pro menu, které je nešikovně vyvedeno na tlačítko Print Screen za podpory Fn. Snad si na tohle zvyknu, nechci kvůli tomu sahat furt po myši.

Trochu výrobní vada, že klávesnice bez použití "nožiček" nesedí dobře na rovnem stole, takže to při psaní dělá zbytečný hluk klapaní o stůl. Musím se tedy smířit s nožičkama a pořídit si nějakou pořadnou podložku na předloktí, ať je nemusím tolik ohýbat.
FredyC (37)|29.9.2014 18:21
Tak nakonec je vše jinak. MK520 se po 10 dnech používání taky nakonec ukázala poněkud obtěžující. Vyzkoušel jsem tedy extrém v podobě Evolveo WK29B. To už podmínky tichosti splňuje, ale bohužel layout je dost na překážku. Tak jsem si dneska vyzvedl Lenovo Ultraslim Plus. Ještě to neprošlo testem "manželka", ale mam z toho dobrý pocit, že by to konečně mohlo být ONO :)
Georginek (2957)|30.9.2014 00:04
Proc kupovat napoprve slusny zbozi jako treba Logitech Illuminated Keyboard K740, kdyz muzes koupit 5 zbytecnejch vyrobku, vyhazovat prachy za postu, cestovani s vracenim a zkousenim hruz jako Evolveo a jiny svinstva...... Chtel bych byt ten obchodnik, co Ti tech nekolik klavesnic vzal zpatky. :D Po druhym vraceni bych s tebou vyrazil dvere.....
FredyC (37)|1.10.2014 08:12
Kdybych si mohl vždycky nakupovat jen slušný zboží, tak budu za chvíli vybírat popelnice, abych se najedl. Někdy je holt potřeba hledat kompromisy. Není to jaksi moje vina, že ty klávesnice není možný nikde vyzkoušet a osahat si je, resp. v Praze to možná je, ale kvůli tomu tam fakt nepojedu. Můžu jedině děkovat, že tenhle zákon existuje a nemusím vyhazovat peníze za něco, co v důsledku nechci. Navíc třeba tuhle Lenovo jsem koupil už rozbalenou, tzn. vrácenou někým jiným. Byla levnejší asi o 70Kč. Silně pochybuju, že taková sleva pošle do kolen mega obchody jako CZC nebo Alza. Naopak v budoucnu pak pro mě tyhle obchody budou kvalitní a více si toho od nich koupím, takže v důsledku vydělajií... No ale to je dost off topic :)

Bohužel ani Lenovo neprošlo testem "manželka", prý to "křápe" víc než ten předešlý Logitech :eek: Někdo to má holt těžké... Už nějak nevím, kudy z toho ven :(
FredyC (37)|1.10.2014 08:23
No koukám, že ten Illuminated má jakousi technologii PerfectStroke což zní jako to co potřebuju. Nevíte jestli to nedali i do nějakých jiných klávesníc? Klidně i bez podsvícení. To by mohlo být teoreticky levnější. Zatím se mi nepodařilo nic takového objevit.
FredyC (37)|1.10.2014 08:34
Heh, tohle je nějaký fake nebo joke? Na Amazonu prodávají tu K740 za $50, to je něco kolem tisicovky... Jdu to zkusit.

http://www.amazon.com/Logitech-920-000914-Illuminated-Keyboard-K740/dp/B001F51G16