reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy se sestavou HP

Bacza (2)|7.9.2014 17:32
Zdravím, mám starší sestavu HP Pavilion 3138.de Desktop PC. Vždy šlapala bez jediného problému, do doby,kdy páni od Energií neblbli s transformátorem a přetížili domácí síť! Jde o to, vše mám zapojené, ale na zdroji mi bliká dioda v rychlé frekvenci. PC nelze zapnout. Již jednou se mi toto stalo, nechal jsme PC odpojené od sítě a po pár dnech vše opět šlapalo do doby, než nastala bouřka. Nastal stejný problém a již nelze PC zapnout. Nevíte někdo, co s tím? Myslel jsem, že je vše ve zdroji, po odpojení všeho a jeho zapojení do sítě dioda svítí, nebliká, nevím tedy, zda je to zdrojem, či čím. Díky za rady a typy
Georginek (2957)|7.9.2014 17:56
Jaka didoda sviti? Na zdroji? U lepsich zdroju jsou diody prave na zdroji a kdyz sviti, je na zdroji porucha. Zkus odpojit zdroj od site a vyndat baterku na desce...... Mas moznost zkusit jiny zdroj?
Bacza (2)|7.9.2014 19:30
Pravda je, že si nepamatuji, zda svítila i během funkčního období =) Bohužel jiný zdroj nemám k dispozici. Mám zdroj s 24 piny (jak jsem pochopil, hodně HP sestav je má) a nemůžu jiný sehnat, všechno je 20 pinů... Jak odpojit baterku na desce? Myslíte, že je chyba ve zdroji, nebo je i nějaká možnost oddělání desky? Zajímá mne jen hrubý odhad, je mi jasné, že takto těžko člověk zjistí bližší poruchu. Jednoduše, zda jste se s tím již někdy setkal apod. Díky
robky (3195)|7.9.2014 20:48
U zdrojov montovaných do HP ledka signalizuje pripojené napájacie napätie a zrejme aj funkčnosť. Ak bliká, je niečo zle - buď samotný zdroj, alebo pripojený komponent ...

Môj tip - vadný zdroj (ale takto na diaľku je to naozaj len tip) ;)
johny__g (6387)|8.9.2014 10:19
Možnost oddělání desky nebo jiných komponent je vždy, pokud odejde zdroj. Ale co se stalo konkrétně s tvojí sestavou, ti na dálku nikdo neřekne. Pokud nejsi schopný najít závadu sám (postupně měnit komponenty), zanes to do servisu nebo sběrného dvora, dle stáří sestavy.