Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Problémy se sestavou HP

Nováček
    Registrace
    Sep 2014

Zdravím, mám starší sestavu HP Pavilion 3138.de Desktop PC. Vždy šlapala bez jediného problému, do doby,kdy páni od Energií neblbli s transformátorem a přetížili domácí síť! Jde o to, vše mám zapojené, ale na zdroji mi bliká dioda v rychlé frekvenci. PC nelze zapnout. Již jednou se mi toto stalo, nechal jsme PC odpojené od sítě a po pár dnech vše opět šlapalo do doby, než nastala bouřka. Nastal stejný problém a již nelze PC zapnout. Nevíte někdo, co s tím? Myslel jsem, že je vše ve zdroji, po odpojení všeho a jeho zapojení do sítě dioda svítí, nebliká, nevím tedy, zda je to zdrojem, či čím. Díky za rady a typy
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Jaka didoda sviti? Na zdroji? U lepsich zdroju jsou diody prave na zdroji a kdyz sviti, je na zdroji porucha. Zkus odpojit zdroj od site a vyndat baterku na desce...... Mas moznost zkusit jiny zdroj?

Nováček
    Registrace
    Sep 2014

Pravda je, že si nepamatuji, zda svítila i během funkčního období =) Bohužel jiný zdroj nemám k dispozici. Mám zdroj s 24 piny (jak jsem pochopil, hodně HP sestav je má) a nemůžu jiný sehnat, všechno je 20 pinů... Jak odpojit baterku na desce? Myslíte, že je chyba ve zdroji, nebo je i nějaká možnost oddělání desky? Zajímá mne jen hrubý odhad, je mi jasné, že takto těžko člověk zjistí bližší poruchu. Jednoduše, zda jste se s tím již někdy setkal apod. Díky
    Naposledy upraveno uživatelem Bacza: 07-09-2014 v 19:35

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

U zdrojov montovaných do HP ledka signalizuje pripojené napájacie napätie a zrejme aj funkčnosť. Ak bliká, je niečo zle - buď samotný zdroj, alebo pripojený komponent ...

Môj tip - vadný zdroj (ale takto na diaľku je to naozaj len tip)

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Možnost oddělání desky nebo jiných komponent je vždy, pokud odejde zdroj. Ale co se stalo konkrétně s tvojí sestavou, ti na dálku nikdo neřekne. Pokud nejsi schopný najít závadu sám (postupně měnit komponenty), zanes to do servisu nebo sběrného dvora, dle stáří sestavy.

Podobná témata

1. problémy s novou sestavou
    Od hanysolo v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-08-2013, 17:53
  2. Problém s pc sestavou
    Od Dominisek123 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-04-2012, 23:56
  3. Pomožte se sestavou cca 12t
    Od nunyn v sekci PC - archiv