reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaké SSD na notebook asus n71j

vladamaca (1)|11.9.2014 02:48
Zdravím,
asi bych se prvotně chtěl omluvit za další otravný příspěvek týkající se SSD. Jsem jako obvykle začátečník a během posledních dvou hodin jsem díky brouzdání na netu asi 3x změnil svůj názor na to, které SSD si koupit. Momentálně mám starší notebook Asus N71j série, windows 7 64b; 4gb ram; CPU Intel core i5 2,27GHz; grafika ATI mobility radeon HD 5700; Intel 5 series/3400 series chipset family 4 port SATA AHCI controller - 3B29 .... to je nějaký info ze správce zařízení.

A rád bych věděl, jestli je nějaký omezení, které SSD do tohoto notebooku můžu dát, nebo je to víceméně jedno a vejde se tam téměř každé ? ( návod na výměnu jsem našel na youtube, tak to snad nějak zvládnu )

Pak by mě zajímalo, jestli pro normálního uživatele a hráče je velkej rozdíl v Samsung SSD 840 Pro a EVO ... rozdíl v ceně je celkem velkej .. 256 GB Pro za 4.400,- a 250 GB EVO za 3.600,-. Cenově bych bral samozřejmě to EVO, ale zas ho nechci příští rok vyhodit. Ze začátku jsem koukal na Kingston HyperX, ale to každej hodnotí jako špatný, tak jsem od toho radši upustil. Prostě jsem strašně na vážkách a nevim co si pořídit. Už jsem se nějak smířil s tim, že do toho okolo 3.500,- až 4.000,- dám a že chci okolo 250 GB, ale konkrétní typ, aby to nebyla nějaká plečka, kterou vyhodim, neumim najít. Poradíte mi prosíííím ? :)

Do budoucna na tom SSD plánuju mít pouze windows a hry které se mi dlouho načítaj ( jako např battlefield 4, ten je s načítáním příšernej ) všechno ostatní nacpu na klasické HDD.
kevin00 (10238)|11.9.2014 05:48
Samsung Evo je dobrou volbou. Vyhozením SSD disku "po roce" se obávat nemusíš. Podle zátěžového testu provedeného serverem AnandTech je životnost disku cca 10 let. Další alternativou může být SSD disk Intel 730.