reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s FPS? Možná..

dvae (7)|12.9.2014 11:53
Zdravím forum světhw

přicházím s dotazem / prosbou, kterou jsem řešil skoro celý včerejší den, ale nevyřešil.

Včera mi přišla od kamaráda grafika GeForce GTX 650 (vyměněna za slabou GeForce g210) a zdroj 450W (vyměněn za 300W).

Vše jsem správně zapojil, nainstaloval jsme nejnovější ovladače, zkoušel jsem první lehce hru League of Legends - 150 - 200 fps , na staré grafice 40 - 70. Poté jsem zkusil Diablo III - 1920-x high detaily, bez problému, u staré grafiky vše na low a na velmi nízké rozlišení aby to bylo hratelné. Poté jsem zapnul Counter-Strike : Global Offensive a fps 50 - 80 na všech detailech a rozlišeních. Zkoušel jsem různě googlit proč to tak je, přeinstaloval jsem ovladače, zkoušel příkazy v configu cs go, ovládací panel nvidia předělal na výkon, nakonec pomocí příkazů jsem nějak docílil 80-140 fps, stejně se při předělání detailů či rozlišení fps pohnou max o 10-15. Říkal jsem si, že to bude problém asi jen u cs go, ale ještě v noci jsem zkoušel league of legends předělat na maximální detaily - 100 - 120 fps, nicméně jak jsem vrátil vše na low, tak fps zůstali stejné či dokonce jestě trochu spadli kolem 90 - 110 fps.

Nevím čím to je, možná to něco omezuje nebo něco, třeba z té sestavy víc nevytáhnu.
Nechci příspěvky typu, tyhle fps ti stačí, tak je prosím nepište.

sestava :

AMD Athlon II X3 440 3GHZ
RAM - 4 GB
GeForce GTX 650

Předem díky za pomoc.
Georginek (2957)|12.9.2014 15:59
Co to je za dotaz? Ja to nejak nechapu. Samozrejme kazda hra ma urcite fps a u nekterych her proste nastaveni na vysledne fps nema valny vyznam.
CPU je bidny, bude to jeho omezenim, i kdyz mi to proste neda - proc honis 200fps? Rika se, ze pro plynule hrani staci 30fps, me teda ne, ale spokojim se s 60fps, pac stejne vic nejde protoze pouzivam Vsync. Kdyby si mel 144Hz monitor, potom bych to pochopil, pokud mas standartni 60Hz, tak ti to muze bejt fuk. Kdyz vypnes Vsync, je videt "tearing", kterej treba pro me je naprost Krom toho ta GTX650 taky neni zadny terno - ja bych takovy karte urcite nerikal "herni".....

PS: Zjisti si, jak je vytezovany procesor pri tech hrach u kterych ti to vadi......