reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oprava vadnych sektoru

Georginek (2957)|14.9.2014 18:37
Zdravim, panove mam takovou zapeklitou situaci.

Mam tu jeden vadny HDD, ktery je celkem paradne zpomaleny a HDTune najde dva sektory - ale ne na zacatku disku. Je to neco kolem 15 000Mb od zacatku. Ty sektory jsou blizko sebe. Bohuzel HDD Regenerator v tomto pripade vadne sektory projede, na chvilicku se na nich zastavi, ale neoznaci je jako "vadny nebo pending sektory ".....takze vlastne udela jako ze jsou v poradku, ale nejsou.

Chtel jsem je nejak opravit, pripadne vypnout aby se nepouzivali, ale jeste jsem to nedelal. Umi HDDRegenerator opravit konkretni sektor? Jak jinak docilim opravy?

Jedinny, co me napada, je udelat zalohu a disk nechat projet komplet HDDRegeneratorem a prepsat vsechny sektory, ale to mi prijde jako dost tezkopadne a slozite a zdlouhave, neni moznost opravit jen ty dva sektory?

SMART ukazuje Current pending sectors - 2

Diky
Fox_25 (613)|15.9.2014 02:46
Pokud jsou stále označené jako Current pending sectors tak pomůže opakované čtení z vadné oblasti. Když jsem ukládal data z vadného disku, tak HD tune mi před tím označil plno vadných sektorů. Ovšem po zálohování dat kdy jsem musel kopírovat soubory několikrát po sobě abych to uložil bez chyby, pak vadné sektory zmizeli a disk byl na oko v pořádku. Klesla i hodnota Current pending sectors.

Dlužno dodat že disk po pár dnech umřel úplně a už z něj nelze vůbec číst a os jej vůbec nevidí.

Zkoušel jsem i HDD Regenerator a vím že tam je položka kde lze zvolit pro opravu jen určitou část disku.

Ale absolutně netuším zda toto pomůže.
Georginek (2957)|16.9.2014 21:12
A protoze zdejsi smecka nereagovala - coz se divim, oznamuji ze to mam hotovy a pouze pro informaci, ci pro nekoho komu se to bude hodit jsem opravu provedl nasledovne.

Vadne sektory jsou pryc, HDTune ani HDD regenerator je nedetekuje, z vypisu SMART neni viditelne, ze by tam byly nejake "pending sectors" - cislo je nyni 0 a upozorneni zmizelo.

Pouzil jsem na to HDD Regenerator v2011, predchozi verze mi ty vadne sektory, co ukazoval Crystal disk a HDTune nedetekovalo - bylo ale nutne prepnout disk z AHCI do ATA modu, a samozrejme, plnou verzi HDDReg v2011 jsem nemel (tudis free verze opravuje jen jeden vadny sektor), bylo tedy nutne ho spustit 3x za sebou. Je to sice malinko otravny, ale kdyz je vadnych jen par sektoru nema smysl kupovat neco za 99 chechtaku, kdyz se to necha spusit zase znova.

Zajimave je, ze se disk strasne zrychlil ( pomohl tomu i defrag a vycisteni ) a zatim vse slape normalne....... Ted se da disk krasne naklonovat i se skrytou partisnou. :D