Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Zaměření pro: hraní her – Chtěl bych PC, který bude zvládat nejnovější pecky na max detaily a další různou činnost.

Platforma: nerozhoduje
    Operační systém: W7 nebo W8 (mám zadarmo od školy). Doporučení?
    LCD monitor: 23" - 24"

Poznámky a periferie:
    Koupě PC nespěchá, rád bych se zeptal jestli je teď výhodná doba na skládání nového PC nebo jestli je lepší počkat až třeba vyjdou nové grafiky a koupit to s novou grafikou (nebo zlevněnou starší).

Představoval bych si něco takového:
    Základní deska: nerozhodnuto
    Procesor: nejspíš intel, taktovat nemám v plánu. Konkrétně nerozhodnuto
    Chladič: nerozhodnuto
    RAM: 8gb postačí ne? Konkrétně nerozhodnuto
    GK: Je mi jedno jestli AMD nebo Nvidia, hlavně dobrý poměr cena/výkon. Má cenu čekat na nové modely? Taktovat nemám v plánu.
    SSD: 120gb postačí ne? 250 sou dost drahé. Konkrétně nerozhodnuto
    HDD: 1TB, konkrétně nerozhodnuto.
    OS: Asi bych tam dal spíš W8 pokud mě někdo nepřesvědčí, že je to špatná volba.
    DVD, Skřín, Zdroj: nerozhodnuto
    Monitor: 24" hlavně na hry, konkrétně nerozhodnuto :-D
    Naposledy upraveno uživatelem alequa: 15-09-2014 v 14:45
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jun 2012

Možná bych počkal na maxwell, zdali pohne s cenami. Monitor má být v ceně nebo nad - tzn konečná cena 28k?
    Pokud bez monitoru tak nějak takhle : http://www.czc.cz/efjrifc9ici6db9e4j7jo9fgeb/seznam + pokud je to moc, tak se dá zrušit SSD, zlevnit základní deska a zlevnit PC skříň - nevím zdali se ti takový typ vůbec nelíbí. To by si ušetřil asi tak 2000 - 2500 Kč.
    Monitor bych tam dal tenhle (všichni ho mají rádi a doporučují (tady pomáhači na fóru )) - oO tak to ti musí poradit někdo jiný na CZC je zrušený - každopádně je to tento:
    http://lcd-monitory.heureka.cz/benq-...uWKRoC6qfw_wcB
    Jinak pokud by ta cena stále nestačila, tak samozřejmě se dá ušetřit 3500-5000 Kč na grafice pro lepší poměr cena výkon, také by mě zajímalo, máš tam napsaný jenom poměr cena výkon tzn. spotřeba se řešit nemusí? :-) Každopádně na věci to stejně nic nemění.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Dík za tip, monitor měl být původně v ceně, ale pokud to bude worth it tak ten limit 25k můžu trochu přetáhnout.

Procesor, RAM, SSD, HDD, zdroj se mi celkem líbí.
    Skřín: Jak bude vypadat je mi celkem jedno, hlavně aby nebyla předražená a neměla problémy s chlazením. Tahle je ok, pokud mi někdo nedoporučí nějakou lepší.
    GK: Možná bych trochu ubral na ceně, myslíš že by nestačila nějaká GTX770 nebo R280? Jinak nevyplatilo by se počkat na GTX970, jestli bude dobrá nebo aspoň pohne s cenami?
    Monitor: Tenhle už se nějak neprodává, spíš bych se ohlídnul ještě po nějakém jiném.
    Základovka: v těch se moc nevyznám..
    Chladič v této sestavě nebude potřeba?
    Nížší spotřeba určitě potěší, ale není to priorita.

Jak dlouho bych měl čekat na ty Maxwelly?
    Naposledy upraveno uživatelem alequa: 15-09-2014 v 20:35

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jun 2012

Ke grafikám, asi bych počkal, už se ukázali i fotky nových maxwell grafik, tipuji, že by na prodej mohli být do měsíce, jinak s tou R9 290 je jasný, ta tam byla, aby se "doplnil" cenový limit a v té cenové kategorii je nejlepší, ovšem pokud chceš cenu dolů, tak rozhodně vzít R9 280, která je luxusní v poměru cena/výkon, šla by vzít i R9 280X, ale bojím se, že ten 1k cenový vzrůst se tak nevyplatí, pokud by jsi uměl taktovat GPU, tak (myslím si) se bezproblémově dostaneš s tou R9 280 na R9 280X a možná i výš - v to doufám. Jinak R9 285 na kterou jsem se vcelku těšil a u které jsem si myslel, že bude mít luxusní spotřebu, cenu a výkon a ono nic, dokonce se ještě ani neprodává takže nic. Jinak chladič rozhodně není potřeba, tipuji, že ho přehluší i grafika, ten box prostě bohatě stačí. Jinak jakou GPU bych teda doporučil, trošku mě připadá, že ty ceny vzrostli (myslel, jsem, že stojí 5k, jenomže tam se pohybuje R9 270X)
    http://www.czc.cz/gigabyte-r9-280-ul...sRadeon+R9+280
    Koukám, že tam jsou R9 280X ještě levnější , ale je to sapphirka dual-x, která vzhledově (podle mě) a účinnostně není tak povedená a nemá kupón ke hrám a také nemá 3 rokovou záruku, jelikož už je použitá. Či gigabyte za stejnou cenu s generačně starším chladičem (vzhledově se mi teda vůbec nelíbí, ale žeprejže je tak stejně účinej) a také jenom s 2 rokovou zárukou. Radši když už tak bych šel do R9 280.

Vrtá mě hlavou CPU, jestli není lepší si pár stovek přidat a mít vyšší frekvenci, no nevím už je pozdě ozvu se kdyžtak ještě zítra, základka je jenom lepší, že je "herní" měla by mít pár vychytávek a asi lepší zvukovku, popravdě mě moc nenapadá proč utrácet za základku, když se taktovat nebude - pořád jsem chtěl herní (asi není tvůj případ, jen tak píšu osobě ) nakonec jsem si koupil bazarový součástky a základku která měla hodně USB portů (4x USB 3.0 a 4x USB 2.0) a zjistil jsem, že stejně od ní víc nechcu... takže tak, pak ti napíšu ještě teda tipy na základku. S tím CPU vážně nevím, na druhou stranu připlatit si se asi moc nevyplatí - nebude se rovnat křivka ceny k výkonu :-).

No asi melu blbosti tak sry... asi se ještě ozvu s monitorem musí někdo jiný, bojím se, že bych poradil špatně (já bych asi vybíral podle toho jestli je to IPS a podle vzhledu, ale máme tu na to profesionály, kteří by mě úplně poznadávali - popravdě já se v tom nevyznám - doporučil bych ti za 3,3k LG IPS bezrámečkovej, kterej se mi strašně na obrázkách líbí, ale žeprý není kvalitní a že není správné vybírat podle vzhledu (souhlasím) takže tak...

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

A ta GTX970 myslíš, že nebude dobrá volba? Sem vždycky myslel že novější = lepší :-) . Taky sem slyšel že ty nové AMDčka, které vyjdou asi někdy na začátku příštího roku budou pecka, tak nevim jestli bych neměl počkat.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Čekat můžeš do nekonečna...
    Broadwell bude pecka, DDR4 budou pecka, SSD budou levnější, memristor bude pecka, kvantový PC budou pecka a nekoupíš nikdy nic. Pokud to není na spadnutí/a cestě do obchodů, nemá většinou cenu to natahovat.

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od Krzy v sekci PC - nová sestava