reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Něco pro rodiče

Dogiii (2)|22.9.2014 21:53
Zdravím chtěl bych sehnat něco pro rodiče je celkem jedno jestli to bude ntb nebo stoln í PC dost se mi líbí i All in one PC ale u nich se trochu bojím spolehlivosti. Limit je 10 000 Kč.
Rodiče počítač využívají pouze pro základní účely jako prohlížení fotek a brouzdání po internetu takže to nemusí být nějak extra výkonné je jim přes 60 takže by bylo dobré aby byl větších rozměrů

Předem děkuji
ICE_D (2754)|22.9.2014 23:50
Pokud rodice nikam necestuji, tak bych volil stolni PC. Za tu cenu se da poskladat zajima sestava na SSD s IPS monitorem. Vychazim z vlastni zkusenosti, kdy muj deda (80+ let) a v stolnim PC ma Intel i3 3220 + 2GB RAM DDR3 1600 + SSD 64GB k tomu 22" monitor a je maximalne spokojenej. PC najede za 10 sekund, internet word i excel se otevira okamzite. Z tech 64GB ma cca 20GB system a programy, 10GB fotky a 30GB volno :D

Takze ted je otazka, kolik dat Tvoji rodice maji - zda vystaci s 120GB SSD, nebo by stacilo vzit 64GB, nebo je potreba priplatit jeste k tomu klasickou plotnu 500GB+ a taky jak to bude s operacnim systemem? Jestli ma byt take v cene, nebo jestli mas nejaky doma???
Pak by se musel osekat asi monitor, dal jsem tam to nejlepsi a nejvetsi, na co zbyly finance do 10 000...

Muj prvni nastrel vypada takto:
http://www.czc.cz/2vsk79jtekgttahr9p61uomap4/seznam
VencaX (3686)|23.9.2014 01:08
Třeba naopak moje máti řeší to, že notebook je skladný, dá se položit kamkoli a nežere skoro nic (35W zdroj), každopádně to je o preferencích toho, do bude daný stroj používat. Takže nejdřív vyřeš, jestli bude lepší jim pořídit stolní PC nebo notebook :)

Jinak pěká rozumná sestava od ICE
durib (1141)|23.9.2014 09:20
Tvojí máti bych jednoduše vysvětlil, že za cenu 10k má poměrně slušný PC. Za cenu 10k má ale oproti tomu notebook "šrot".

Sestava je pěkná. Dá se ušetřit a vzít místo i3 Pentium (HT tam scházet nebude) a prodávají se IPS monitory i kolem 3k (23" kusy). Vzhledem ke spotřebě sestavy bych si naopak připlatil za Seasonic G. Taky se některé z komponent dají sehnat v bazaru a tím tak ještě více ušetřit.

EDIT: All-in-one jsou mladé a poruchové (a nevýkonné). To už je lepší koupit monitor s VESA závitama na uchycení a tam nabastlit vlastní desku se vším všudy...
Fox_25 (613)|23.9.2014 10:16
A k čemu ti bude poměrně výkonné PC když na něm budeš akorát prohlížet fotky a budeš brouzdat po netu? Před stejnou otázkou jsem byl i já, otec chtěl PC. Koupil se jetý noťas za 5000, je propojený s TV přes HDMI a akorát na tom PC čte PDF, sleduje YT, kouká na fotky. Je spokojený že to je malý a ne jako moje sestava s 30kg CRT, bylo to levný a hlavně to při uklízení nezavazí.
VencaX (3686)|24.9.2014 06:26
Asi tak. Když to je na prohlížení fotek, je jedno jestli to bude notebook nebo PC, výkon scházet nebude ať už to bude desktopový pentium nebo celer 1000M. Spotřeba notebooku je minimální, skladnost maximální, přenositelnost rozumná, na dané využití je výkon úplně jedno ;)
durib (1141)|24.9.2014 17:59
Jedno to teda není. Jako jestli ti v dnešní době stále nevadí čekat na najetí systému a vlastně čehokoliv několik desítek vteřin, pak si pořiď notebook do 10k. Pokud v něm totiž nevyměníš alespoň HDD za SSD, pak je to vždy ukrutná líná šunka. V lepším případě těžítko, v horším chrastítko.
To bych raději šel do BGA (Bay Trail) a dal to do nějaké minimalistické skříňky. Pokud se to nepřenáší, tak k čemu vám ten notebook vlastně je?
ICE_D (2754)|24.9.2014 20:22
Zbytecnej flame, panove. Tohle je mrtvej thread, pac tazatel se na neco zepta a pak se neobtezuje sem znovu dojit a komunikovat. Zbytecny se namahat s nejakym skladanim, takovyhle lidi bych nejradsi nakopal nekam....
VencaX (3686)|25.9.2014 18:59
[QUOTE=durib;562999]Jedno to teda není. Jako jestli ti v dnešní době stále nevadí čekat na najetí systému a vlastně čehokoliv několik desítek vteřin, pak si pořiď notebook do 10k. Pokud v něm totiž nevyměníš alespoň HDD za SSD, pak je to vždy ukrutná líná šunka. V lepším případě těžítko, v horším chrastítko.
To bych raději šel do BGA (Bay Trail) a dal to do nějaké minimalistické skříňky. Pokud se to nepřenáší, tak k čemu vám ten notebook vlastně je?[/QUOTE]

Od čeho je v notebooku režim spánku? Od toho, aby mi počítač naběhl za 0.5 až 1 sekundu po otevření víka (vlastní notebook vypínám resp. hibernuji jen v případě, že bude cesta delší než 4 hodiny s tím, že notebook pak třeba ještě dalších 6 hodin nezapnu a vím, že bude celou dobu bez napájení).
Dogiii (2)|7.10.2014 19:25
Sorry za nečinnost, ale registroval jsem se poprvé a myslel jsem že bude chodit upozornění na email, že někdo reaguje
ICE_D (2754)|7.10.2014 20:51
[QUOTE=Dogiii;563417]Sorry za nečinnost, ale registroval jsem se poprvé a myslel jsem že bude chodit upozornění na email, že někdo reaguje[/QUOTE]

V pohode a jak to teda vypada s vyberem a preferencemi?