reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou graf.kartu, abych rozchodil Samsung 226BW přes DVI

psizradlo (3)|28.7.2007 18:37
Zdravím, koupil jsem si monitor Samsung 226BW a bohužel mi nefunguje přes DVI, ale pouze přes analog. Na monitoru mi blikají pruhy a myslím, že by to mohlo být právě tím analogem. DVI vstup na kartě je v pořádku a tak se chci zeptat, zda si myslíte, že je problém ve slabé gk (mám GeForce fx5200) a že by se koupí nové karty můj problém vyřešil - rozchodil bych monitor přes DVI a pruhy by zmizely. Mým favoritem je GeForce 6600GT, ale zvládne to moje PC(hlavně zdroj a procesor)?

Má sestava:AMD Athlon XP2600+@2,09GHz; MS-6500 ATX, ver:2(chipset:VIA Apollo KT600);GeForce fx5200; 512 MB(333MHz) DDR Ram; Seagate 7200 ST3120026A 120GB + Maxtor 6 L120M0 120GB; L&C 300W; Win XP Professional

Díky za rady!
Styryx (351)|29.7.2007 19:20
To, že nejde DVI, je skutečně grafikou FX-5200, měl jsem ve starým pc taky tuhle grafiku a to vysoký rozlišení 1680x1050 (taky jsem si tehdá koupil LCD se stejným rozlišením) přes DVI nejede (našel jsem to v jednom fóru, skutečně není žádná cesta, jak rozject tohle nativní rozlišení na týhle grafice v DVI, je prostě moc pomalá). Přes analog mi to šlo bez pruhů, ale může to bejt tím, záleží jak se ten monitor popere s analog vstupem (každopádně, takhle velká úhlopříčka už to DVI chce).

Ta 6600 by IMHO mohla ject s tim zdrojem, 300W by mělo snad stačit (záleží teda taky jestli je to něco noname anebo Fortron, ale i noname by to snad měl zvládnout, já měl se 4ma diskama, 2 vypalovačky a fx-5200 spotřebu špičkovou nějakých 160W, takže při výměně za 6600 by to snad mělo jít, ta asi zas tolik moc nežere jako nejnovější grafiky).

// EDIT: Jo teď kokám že značka zdroje je uvedená ... jestli L&C mělo znamenat LC Power tak to je relativně rozumná značka, i když fortrony myslím byly hodnocený o něco málo líp ...
psizradlo (3)|30.7.2007 10:10
Ahoj, díky za odpověď. Už jsem objednal x1650pro a k tomu ten novej zdroj potřebovat budu, takže ho vezmu taky. Doufám, že s touto grafikou nebudu mít s DVI problém. Každopádně ještě jednou díky za odpověď!!! Až budu mít nový komponenty v pc, dám vědět, jak to valí.
psizradlo (3)|30.7.2007 16:35
styryx:Tak jsem to všechno smontoval a výsledek - paráda! Vše funguje, tak snad jsem nikde neudělal chybu a budu spokojen. Díky za radu!! Měj se dobře, ať se ti daří!!