reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhrada za Seasonic SS-300TGW-TFX 300W 80PLUS GOLD

xtonda (23)|1.10.2014 21:27
Dnes mi odešel zdroj Seasonic SS-300TGW-TFX 300W 80PLUS GOLD
http://www.tsbohemia.cz/seasonic-ss-300tgw-tfx-300w-80plus-gold_d140406.html

Byl v provozu 11 měsíců a protože už ho nemají, přemýšlím co místo něj (nemusí to být nutně od TSB, když tak si nechám vrátit peníze)

Potřebuji TFX formát, chtěl bych stejnou účinnost - 80+ Gold, podobnou cenu tedy max 1 100 Kč a co nejnižší výkon (v sestavě je pouze deska se 17W mobilním Celeronem a jeden disk, takže i 100W je až moc). A měl by být tichý, tento při odběru mého PC vůbec netočil ventilátor.

A vzhledem k této zkušenosti možná radši jinou značku.
DrZelenka (2491)|1.10.2014 21:35
Seasonic je obecně velmi spolehlivý a kvůli vadě 1 kusu bych ho rozhodně nezatracoval (vždy se může vyskytnout vada - známý takhle koupil nový BMW X5 s vadnýma turbama a nezatratil pro to celou automobilku).

Co se týče hlučnosti při této spotřebe bych zkusil popřemýšlet o picoPSU a nějakým napájecím zdroji od ntb (tzn naprosto pasivně chlazený napájení).
xtonda (23)|1.10.2014 21:46
O picoPSU jsem uvažoval už na začátku a picoPSU s kvalitním adaptérem vyjde výrazně dráž, než je těch 1 100 Kč za jak sem si myslel značkový 80+ Gold zdroj. Navíc skříň je prostě dělaná na TFX zdroj, čili toto řešení spíše nepreferuji. Jinak tenhle Seasonic byl taky defacto pasiv, do 50% zátěže se nespouštěl ventilátor.
xtonda (23)|2.10.2014 11:15
Vzhledem k tomu co je na trhu se asi budu rozhodovat mezi těmito dvěma

http://www.tsbohemia.cz/seasonic-ss-350tgm-tfx-350w-80plus-gold_d140409.html

http://www.comfor.cz/300w-tfx-zdroj-in-win-ip-p300gf7-2-80gold

A jelikož nechci kupovat silnější než je nezbytně nutné, tak mě dost zajímá zkušenost se značkou In Win.
xtonda (23)|12.10.2015 09:32
Tak jsem tu zpět, po uplynutí reklamační lhůty a vrácení peněz jsem zakoupil Seasonic SS-350TGM-TFX 350W 80Plus Gold a je opět skoro přesně po stejné době kaput, začínám si myslet, že to není náhoda.

Celková spotřeba sestavy je cca 40 W a je v provozu nepřetržitě. Při zátěži pod 50 % se 80 Plus Gold Seasonicům vůbec nepouští větrák, navíc je to celé zavřené ve skříni, takže je tam o něco tepleji než je běžná pokojová teplota, ale zase žádný extrém, disk ukazuje teplotu 43 st. C, nicméně bez cirkulace se ten zdroje asi hřeje víc než mu svědčí.

Takže co vzít? V 80 Plus Gold od Seasonic už nemám důvěru, začínám uvažovat o picoPSU nebo o něčem kde poběží větrák stále, případně o jiné značce. Je to sice drahé, ale jak je na tom značka Be quiet!? Dříve jsem byl odrazován od FSP/Fortron, je to stále tak špatné? Mají 150W kousek, což by bylo výkonově více odpovídající. Taky mají 300W 80+ gold za 1500 Kč, jak ten je na tom? V předchozím stroji jsem měl FlexATX Fortron (kupován 2007) a ten běžel bez problému několik let, ale kvůli 40 mm větráku byl dost hlučný.