reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

R280X or GTX 770?

mike033 (304)|4.10.2014 16:13
Vlastnil jsem AMD HD7850 OC 2GB. Koncila ji zaruka a nejak zdechla (resil jsem to tu). Penize mi tedy byly vraceny a chci za to koupit novou + nejaky doplatek.
Jedna se o karty, ktere jsou v doporucenych sestavach na zari 2014 v sekci GAME. Nevim jestli je windforce to prave orechove, ale mate je tam tak asi OK. Nemam v planu ji hned osadit do PC, jelikoz chci sve puvodni komponenty vyhodit a dat novy. Az se mi vsechny komponenty doma naskladni tak to nahazim do kompu (CPU, MB, RAM, GPU). Plan je takovy, ze do dvou mesicu to chci mit vse doma.
Zde odkaz ke kartam: http://www.alza.cz/Order1.htm
Mam v planu poridit komponenty co jsou nad kartama. S temito komponenty jedna z tech karet pobezi, ale muze byt i zmena. Cenovy rozdil mezi tou AMD a GTX je na czc 200Kč. Jelikoz jsem se ted spalil u AMD tak se priklanim k Nvidii

Puvodni sestava: i3 2120
MSI P67A-C43 b3
kingston hyperx blue 8GB 1.65V
Seasonic s12II 520W bronze (Doufam, ze mu nic neni. Uz mi slouzi vice jak dva roky tak doufam, ze mi tu grafiku utahne. Pro jistotu se muze koupit novy.
Resil jsem tu onehda problem se ztratou signalu obrazu a tak doufam, ze zdroj je v poradku. Nerad bych, aby se infekce prenesla
na nove veci)

Sakra to jsem se zase rozkecal :D
ICE_D (2754)|4.10.2014 19:42
Ten odkaz nefunguje! Dej sem printscreen...
stn35 (27)|5.10.2014 05:05
ked uz odporucam novinku od nvidie a pecku GTX 970,tieto vyssie spominane karticky schova hravo do vacku ;-) vykonnostne dokonca prebehuje v niektorych testoch aj 780Ti!dokonca dava vyssi vykon ako 512bitove 290 a 290x!
mike033 (304)|5.10.2014 10:47
Omlouvam se, novy odkaz: http://www.czc.cz/cfqmellgbmgj3b3k5bltous5qa/seznam

to stn35: nevim no, to uz je 9k za grafarnu, coz se mi zda uz docela dost. Plus ted me jeste tak napada
jestli by to melo smysl do tak drahe karty investovat, kdyz mam jeste PS4. Nevim jestli bych jeji potencial vyuzil.
ICE_D (2754)|5.10.2014 18:38
[QUOTE=mike033;563322]
jestli by to melo smysl do tak drahe karty investovat, kdyz mam jeste PS4. Nevim jestli bych jeji potencial vyuzil.[/QUOTE]

Taky mam PS4 a v PC mam 280X, ale jen proto, ze pred par mesici, nebyla 970ka na trhu, jinak bych sel stopro do ni ;) A vlastnictvi PS4 pro me v tomhle teda roli nehraje :D
mike033 (304)|5.10.2014 20:09
Ale vem si, ze temer vsechny hry, co vyjdou na PC vyjdou i na PS4 (hlavne exkluzivity). Ted vyjde AC:Unity a toho mam predobjednanyho na PS4, ikdyz jsem predchozi dily kupoval na PC. Graficky rozdil bude zanedbatelny a ovladani bude na konzoli lepsi.
Je to pro me vetsi pohodicka si sednout ke konzoli nez ke kompu, ale zase na nem budu hrat wowko s prichodem novyho datadisku. A jelikoz jsem mel moznost hrat betu tak na mem stavajicim PC to nebyla zadna slava. I to je jeden z duvodu, proc potrebuju upgrade.
Otazka je, zda budu hrat na PC jen wowko. V takovem pripade by 970 byla nevyuzita, dokonce i ta 770 :D, ale mel bych na par let vystarano.