reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP cierna obrazovka pri starte - Nestartuje

meldy (1)|7.10.2014 20:31
Čaute.
Mám Hp Pavilion dv7. Pri štarte nenaskočí nič na obrazovke, Bliká akurát numlock a capslock led - vygooglil somže to znamená CPU failure.

1/ Skúšal som hardreset - vybral baterku napajaci adaptér podržal power button 15 sec. a naspať ho zapol Smile - naštartoval. No na druhýkrat už nenabehol. nepomáhal ani hard reset :/

2/ Potom som skúšal vybrať ramky a cmos baterku - zopakoval postup - nič

3/ Skúsil som reštartovať bios (pri zapínaní som držal winkey + písmeno B) naštartoval - chcel som retartovat NTB ale ten sa nerestartoval - iba hasol monitor - vypol som ho manualne s power button - keď som ho opäť zapol tak zase nenaskočilo nič na obrazovke, Bliká numlock a capslock led... Sad

takže som skúsil všetko ešte raz a nič. už nepomohlo .... O 10 min som zopakoval postup č. 3 - win nabehol....Čo je sakra s tým noťasom ?

Dočítal som sa že by mohlo pomôcť nahriatie GPU teplovzdušnou pištoľou /napriek tomu že blikajuce led signalizuju CPU failure/. Niektorí dokonca dali celu dosku do rúry na 210 stupňov... Alebo jednoducho dať novu teplovodivú pastu. Pozri tu [odkaz]

Postupu s prehriatim GPU sa chcem vyhnúť. Myslíte že to je v BIOSE? pomohol by upgrade biosU?

Viete mi niekto poradiť? mali ste niekto podobný problém / s HPčkami to je hrozné, viem a už si HP nikdy nekupim....prehrieva sa to strašne/?


Ďakujem Vám za každý postreh.
Bootwin (4)|3.12.2014 06:30
Tak to je problem s cipem BGA na desce,bud samotna VGA nebo severni a jizni mustek. Sam tyto zavady opravuju.