reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reproduktory s kvalitou zvuku srovnatelnou s KOSS PORTA PRO

onelook (1)|8.10.2014 00:54
Zdravím,

přemýšlím o pořízení jiných reproduktorů. Mám Genius Home Theater (ten nejstarší typ). Když poslouchám hudbu se sluchátky KOSS PORTA PRO, tak tam slyším věci, které z těch reproduktorů prostě neslyším. Otázka proto je, kolik by stály reproduktory, které by měly podobnou kvalitu, jako ta sluchátka. Nemám možnost si to někde vyzkoušet (v elektro obchodech to fakt moc nejde). Nemusí to být 5.1, ale 2.1 (nebo možná i 2.0 v případě, že by to dokázalo reprodukovat hluboké tóny i bez subwooferu) by mi stačily. O vysoký výkon (hlasitost) mi také moc nejde - ozvučit jednu normální místnost. Jde mi tedy zejména o muziku (žádné duc-duc), televizi, případně filmy (ale prostorový efekt jsem z toho stejně nikdy pořádný neměl - možná to bylo neoptimální polohou reproduktorů, možná něčím jiným - ale o to mi moc nejde). Hry nehraji. Zvukovku mám integrovanou Realtek ALC892.
Fox_25 (613)|15.10.2014 04:10
A teď si představ jak by to hrálo s DACem a sluchátkovým zesilovačem.

Pokud chceš nahradit slušná sluchátka reproduktory tak si připrav dost peněz. Na 5.1 nebo 2.1 rovnou zapomeň, cenově dostupné varianty nemají šanci nahradit sluchátka.

Takový NAD C352, nebo Marantz PM 17 v kombinaci s Quadral Amun Phonologue Gold by hrály dokonce lépe než ty sluchátka. V případě bazaru by to stálo dokonce méně než ojetá škoda octavia.