Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: PC pro hraní her v ceně 27 500 - 30 000 Kč

Nováček
    Registrace
    May 2014

Zaměření pro: hraní her – Hry, práce

Platforma: Intel
    Operační systém: bez
    LCD monitor: 23" - 24"

Poznámky a periferie:
    zajímal by mě názor na tuto sestavu http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...012GXQ012HVY01 kterou jsem si složil, nějaké návrhy na zlepšení, výměnu apod. případně prosím o doporučení monitoru
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Návrh sestavy: Vybrán kvalitnější zdroj. Základní deska s Asus čipsetem B85 Ti poskytne dobrou možnost pro overlocking, případně pokud bys z nějakého důvodu trval na čipsetu Z97 (pro taktování není podmínkou), tak bych spíše volil Gigabyte GA-Z97X-UD3H. S počítačovou skříní se srovnat moc nedokáži, ale to je zase otázkou vkusu. Nic kvalitnějšího Ti tento plechový kolotoč nenahradí.

Nováček
    Registrace
    May 2014

díky za radu, když to vezmu z jiného úhlu pohledu a nebudu to stavět na Intelu, můžete mi prosím napsat názor k této sestavě?

Registrace
    Feb 2008

V hrách si vedou "dá se říci" oba dva procesory přibližně stejně. V jakékoliv jiné činnosti mimo renderu je procesor od AMD značně pozadu. Když vezmu v potaz i jeho spotřebu, která činí 220W, tak se z něj stává značně nevýhodný kandidát pro herní sestavu.

Nováček
    Registrace
    May 2014

když nebudu brát v potaz spotřebu, to neřeším je to vhodná varianta nebo bych za ty prachy sehnal něco výkonnějšího? chci aby se ty finance když už tak využili co nejefektivněji

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

V podstatě AMD je pouze nataktované, aby dohnalo výkon Intelu. Intel v budoucnu ještě nataktovat můžeš, čímž dostaneš vyšší výkon.

Jinak, AMD je vhodnější třeba na renderování a úpravy videa (pokud použitý sw umí hyperthread). Intel díky vysokému výkonu na jádro bude mít lepší uplatnění v obecnějších aplikacích. Navíc ti dovolí použít levnější zdroj, právě díky nižší spotřebě a chladič díky nižšímu vyzařovanému teplu... Takže ve výsledku co se herního využití týče, Intel bude levnější a finance, které bys dal do AMD pak můžeš použít do ostatních komponent (skříň, kvalitnější zdroj, grafika, RAM,...).

Nováček
    Registrace
    May 2014

je mi jasné že to AMD je taktlé, nicméně četl jsem článek kde ho taktovali a šlo to bez problémů, no uvidíme, nechám tomu ještě čas

Registrace
    Feb 2008

A k čemu Ti je taktovaný procesor na "20 GHz" se spotřebou "800W", když nedosahuje výkonu procesoru s polovičním taktem a poloviční spotřebou?

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od c4ni Zobrazit příspěvek
    je mi jasné že to AMD je taktlé, nicméně četl jsem článek kde ho taktovali a šlo to bez problémů, no uvidíme, nechám tomu ještě čas
    Byl by odkaz? Zrovna Vishera FX-9xxx jsou procesory "vyhoněné" už z výroby, takže o kolik se jim ho povedlo přetočit, aby to stálo za řeč? A nějaký orgie s tekutým dusíkem neberu, to je jen na harní, ne na běžné použití.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Taky by mě zajímalo, o kolik vejš zvládne ten CPU běžet dlouhodobě s nějakým standartním chldičem...

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    A k čemu Ti je taktovaný procesor na "20 GHz" se spotřebou "800W", když nedosahuje výkonu procesoru s polovičním taktem a poloviční spotřebou?
    A to ještě neřešíš náročnost pro zdroj, napájecí kaskádu motherboardu a případné tepelné opotřebení komponent...
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 24-10-2014 v 14:19

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč