reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadný disk?

souteh (371)|11.10.2014 16:19
Zdravím,
jsou to asi 2 dny, co se mi začal extrémně sekat počítač. Všechno jde zpomaleně, i přepnutí dvou karet v chromu trvá 3s. Začala mi vyskakovat hláška o různých poškozených souborech (mezi nimi i office, který teď nespustím) a výzva ke spuštění chkdsk. Při restartování (spuštění) pc se chkdsk spustí a asi po 5 minutách kontroly systém normálně najede, ale problém přetrvává. Znovu se chkdsk při spuštění rozjede asi po 4 restartech.

Nevíte čím by to mohlo být a jak to vyřešit? Žádný důležitý SW ani HW jsem v poslední době nepřidával.

Díky.
petrmet (50)|11.10.2014 17:20
A jaký je výsledek toho chkdsk ? Já bych typoval, že odchází disk. Co nejrychleji bych si zazálohoval důležitá data, případně celý systém a pak pořádně otestoval disk např. programem HDTune.
souteh (371)|11.10.2014 18:40
Zatím přidávám screen ze souhrnu HDtune. Rozjel jsem ještě error scan, ale to vypadá na dýl.[ATTACH=CONFIG]30189[/ATTACH]
hdtune1.png
petrmet (50)|11.10.2014 20:10
Tak z toho SMART je to jasné. Už byly vyčerpány náhradní sektory a není kde brát další, takže brzy bude smrt disku. Jak jsem psal dříve, co se dá zazálohovat a vyměnit disk.
vivid.sk (132)|12.10.2014 22:35
[QUOTE=souteh;563580]Hlavně aby to vydrželo... [/QUOTE]
Disk ti moze odist po troch mesiacoch, rovnako ako po piatich rokoch. Z tohto pohladu je tvoja otazka bezpredmetna. Dolezite je mat backup. A idealne disk v zaruke - ak odide.
Takze na system si kup SSD (kludne aj mensi) a k tomu na multimedialne data povedzme WD RED (3 roky zaruka, tichy, low-RPM, nizka teplota)