reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvláštní chování při startu pc.

mariaki (116)|17.10.2014 18:56
Zdravím, mám ani ne tak problém jako spíš otázku. Když je pc normálně v zásuvce tak ho normálně zapínám ale když po normálním vypnutí pc vytáhnu ze zásuvky a pak připojím a chci zapnout tak se nic neděje. Musím podržet zapínací tlačítko tak 5s a pak normálně zmáčknout aby se pc zapl ale nespustí se uplně je černá obrazovka a nepípne tak spínacím tlačítkem vypnu zapnu a objeví se hláška že naposled nebyl pc řádně vypnut a že mám nastavit frekvenci cpu tak můžu jen do biosu. Dám uložit a konec pc se normálně zapne ale nesmím ho po vypnutí vytáhnout ze zásuvky. Nevíte někdo čím to je? Děkuji.
Georginek (2957)|17.10.2014 19:55
Vybita baterie na zakladni desce - zacit vymenou Pokud bude skutecne vybita, a tedy vlastne pri kazdem vytazeni ze zasuvky udrzuje napeti desky pouze baterie - za cas se vybije a vzdy po startu se BIOS tvari jako ze je v "defaultu" a pozaduje opetovne nastaveni hodin, frekvenci atd........

IMHO - co to je taky za blbost vypinat PC ze zasuvky???? Vy uz lidi opravu nevite jakou dalsi kravinu byste vymysleli..... :D:D:mistake
mariaki (116)|17.10.2014 23:37
Je pravda že se mi dnes zpozdil čas o 2 hodiny. Jinak ja pc nevytahuju ze zásuvky dnes nám v ulici nešel proud tak jsem si toho náhodou všiml. :D Ale pořád to nevysvětluje to, proč nešel zapnout normálním máčknutím a proč nepípl a merozsvítil se monitor. Až napodruhé se to povedlo.
Georginek (2957)|18.10.2014 15:41
Proste pokud tam skoci hlaska o frekvenci CPU a muzes jen do BIOSu a je rozstelovanej cas, proste se BIOS nastavil na "factory default". Pri odpojeni napajeni a vybite baterce je toto normalni jev.

Prvni zapnuti po pripojeni proudu je u kazde desky jine. Vetsinou to jde normalne, nicmene uz mnohokrat jsem se setkal napr. ze pocitac zapnu tlacitkem, on se rozbehne a za 5 vterin se vypne a hned zase sam zapne a uz to pak nedela. Zalezi na konretni desce.

Pocita byl predtim radne vypnuty? Uz si zkousel tu baterku?
mariaki (116)|18.10.2014 17:33
Co to znamená když je ramka oboustraná. - Jaký je rozdíl když má ramka jen na jedné straně čipy vs. na obou stranách? Počítač nebyl řádně vypnutý protože se rozhučel ale nenaskočil tak jsem ho musel vypnout zapínacím tlačítkem. Pak to vyhodilo tu hlášku a pak to šlo. Už je to dobrý byla to baterka.