reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Corsair DDR2 512MB 667Mhz jedou na 157,9Mhz

visa_shw (0)|4.8.2006 09:39
Mám desku M2N-E pro AM2 a k tomu dvě paměti Coisair DDR2 512MB 667Mhz. Včera sem postavil sestavu z tohoto, ale.....
Rightmark hlásí že paměti jedou na 157,9Mhz
CPU-Z hlásí 315,8Mhz
HWinfo tvrdí 333Mhz
Nikde nevidím, že by to makalo na těch 677Mhz, Přitom všechny 3 programy našli správně typ těchto pamětí.
V biosu jsem nastavil položku pamětí na 667Mhz a nic se nezměnilo.

A ještě jeden problém, když vypnu PC furt mi svítí klávesnice a myš. Co s tím? děkuju moc.
wizaard (913)|4.8.2006 10:16
[QUOTE=visa](...)

A ještě jeden problém, když vypnu PC furt mi svítí klávesnice a myš. Co s tím? děkuju moc.[/QUOTE]
To je normální, nezbavíš se toho (leda bys vypínal PC buď ze zásuvky nebo vypínal zdroj).

P.S.: "Rightmark hlásí že paměti jedou na 157,9Mhz CPU-Z hlásí 315,8Mhz" - 157,9MHz a 315,8MHz je totožný takt pouze jinak udávaný - 315,8MHz je efektivní takt.
visa_shw (0)|4.8.2006 11:28
díky za to info o pamětech.
Co se týká té svítící klávecnice a myši, tak to mi normální nepřipadá, jsou připojeny na PS2 a nikde jinde jsem se s tím nesetkal. Když vypnu PC tak svítěj, vypnu síťový zdroj a zase ho zapnu a už nesvítěj, tak kde je chyba?
wizaard (913)|4.8.2006 11:39
[QUOTE=visa]díky za to info o pamětech.
Co se týká té svítící klávecnice a myši, tak to mi normální nepřipadá, jsou připojeny na PS2 a nikde jinde jsem se s tím nesetkal. Když vypnu PC tak svítěj, vypnu síťový zdroj a zase ho zapnu a už nesvítěj, tak kde je chyba?[/QUOTE]
Aha... no tak to je zajímavé, že svítí pouze před vypnutím zdroje a po jeho zapnutí ne... s tím jsem se ještě nesetkal. Každopádně bych to neviděl jako chybu - co máš za desku (je to důležité i pro ty paměti)?
visa_shw (0)|4.8.2006 12:58
moc sem nepochopil závěr tvé odpovědi, to svícení určitě na běh systému a na paměti už vůbec vliv nemá, enom mě to sere, stejně jako to , že nefunguje kotrolka HDD ( zkoušel jsem všechny možnosti ), ale asi se s tím smířím. Deska M2N-E
wizaard (913)|4.8.2006 13:25
[QUOTE=visa]moc sem nepochopil závěr tvé odpovědi, to svícení určitě na běh systému a na paměti už vůbec vliv nemá, enom mě to sere, stejně jako to , že nefunguje kotrolka HDD ( zkoušel jsem všechny možnosti ), ale asi se s tím smířím. Deska M2N-E[/QUOTE]
1) Myslel jsem to tak, že typ desky může být (a nejspíš je) důležitý i pro problém s paměťmi. Já jsem přehlédl, že typ desky jsi už psal, omlouvám se :o .

2) Musíš to mít leda špatně připojené, ta LEDka musí fungovat! Hlavně si zkontroluj, jestli máš + tam, kde má být podle manuálu k desce. Kablíky od LEDek mají označené + šipečkou na konektoru. Rozhodně zkontroluj manuál!

EDIT: Ty paměti nejdou v BIOSu nastavit na "auto"? Zkoušel jsi to?
visa_shw (0)|4.8.2006 14:29
Vyřešeno, hdd funguje, byl povytaženej kablík z konektoru, paměti jsou v pořádku tak jakj jsi psal výše jedou na 333mhz v auto režimu i v nastavení 667mhz, na svítící klávesnici a myš kašlu, ,děkuju
rs (104)|4.8.2006 14:51
Ta svítící myš by měla jít vypnout nějakým jumperem na desce, mrkni do manuálu. Jde o volbu která umožňuje zapínat PC pomocí klávesnice (klávesnice tedy musí být napájená i při vyplém počítači).
visa_shw (0)|4.8.2006 15:14
[QUOTE=rs]Ta svítící myš by měla jít vypnout nějakým jumperem na desce, mrkni do manuálu. Jde o volbu která umožňuje zapínat PC pomocí klávesnice (klávesnice tedy musí být napájená i při vyplém počítači).[/QUOTE]


zítra dám vědět dík