reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se spouštěním pc s Windows 7

ddaniel (9)|18.10.2014 16:35
Dobrý den může někdo poradit? Jde o Windows 7
Mám problém se spouštením windows vždy se to zasekne na obrazovce s nápisem Spousteni systemu windows ani do Nouzové režimu se nedostanu.
Když spustím nástroj pro obnovu a kontrolu systemu tak mi to najde tuto chybu :

Seznamy ACL u souboru C: \ Windows \ System32 \ slui.exe nejsou správné, stará hodnota = 0x1f01df

Děkuji za jakoukoliv odpověď a radu
Gouranga (699)|18.10.2014 18:08
slui.exe se tyka aktivace win. Nejedna se o nejakou pochybne cracklou/aktivovanou verzi?
ddaniel (9)|18.10.2014 18:15
No legálni OS nemam a je aktivovanej stejným aktivátorem co používám furt, ale je divné že to začalo po vyzkoušení jiné grafické karty
Ventero (1280)|19.10.2014 18:42
Přesně to se mi dneska stalo taky. Odhaduji, že tvůj PC má nějakou dost starou základovku? Mám to dokonce tak, že s jakoukoliv jinou GK mi PC padá - jednou v BIOS, jindy zas až v XP-PE apod. Deska je AOpen MX46-533V a funguje jen s grafikou GeForce2 - MX400. S integrovanou padá a s jinýma (trochu lepšíma) GK padá - asi opravdová nepromiskuitní láska. Dokonce i u té MX400 ve W7, když nahradím obecný ovladač VGA originál drivery od nVidia, tak jakmile má dojít na přehrání videa, tak BSOD. Když dám do W7 jinouk GK tak se to chová přesně stejně, jak popsal ddaniel. A taky je mi sakra divný, že ne že by to spadlo nebotakněco, ale zarazí se načítání z HDD, přičemž stále naplno svítí indikace provozu HDD. Myslím, že jsou trochu v prdýlce obvody MB.

Takže jestli někdo vysvětlí, jaký může mít vliv GK na čtení z HDD, tak má "tridsať bodou".

PS: S aktivací systému to žádnou souvislost určitě nemá.
kevin00 (10238)|19.10.2014 20:08
Soubor slui.exe je Windows Activation Client, takže s aktivací Win má co do činění. Vzhledem k pravidlům fóra budeš muset vyhledat pomoc jinde, kde je dovoleno řešit warez.
Ventero (1280)|20.10.2014 18:28
---------- Doplněno v 18:28 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:27 ----------

[QUOTE=kevin00;563854]Soubor slui.exe je Windows Activation Client, takže s aktivací Win má co do činění. Vzhledem k pravidlům fóra budeš muset vyhledat pomoc jinde, kde je dovoleno řešit warez.[/QUOTE]

slui.exe - ano. Popsaný problém však nikoliv - jedná se o paralelní záležitosti. Jedná se čistě o problém s HW a na toto fórum to tedy patří.
breby (100)|20.10.2014 19:15
vyreseni problemu na trvalo je koupit si legalni system, nekupuj OEM, to neni prenosna licence .o))
Ventero (1280)|21.10.2014 19:56
[QUOTE=breby;563889]vyreseni problemu na trvalo je koupit si legalni system, nekupuj OEM, to neni prenosna licence .o))[/QUOTE]

1.To je pravda, ale mimo mísu. Je to řešení v souladu s licenčním ujednáním a zcela řeší rozpor se zákonem. Nicméně popsaný problém s tím nemá co dělat a NEBUDE TÍM VYŘEŠEN! A je dost hloupé odmítat se na řešení tohoto problému podílet jen proto, že ddaniel dost hloupě napsal, že je indikována chyba v slui.exe a že použil aktivátor.

2. Setkal jsem se se stejným problémem a nic jsem o problému se slui.exe a použití aktivátorů nepsal. Ani o jiné nelegální činnosti ne. Takže pánové (a třeba i dámy) prosím vás o soudnost a vyzívám, aby jste se zkusili nad problémem zamyslet z technického hlediska. Ostatně stát se to může komukoliv.

Přeji všem hezký den.