reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s nastavením zvukové karty - nejede subwoofer nebo neslyším polovinu zvuků

pkovak (93)|22.10.2014 18:31
Zdravím.
Nejdřív detaily: Zvukovka je integrovaná na desce z77dh3 , čip zvukovky je VT2021 , drivery 6.0.10.1400 pro windows 7.
Moje reproduktory jsou 5.1, ale kvůli místnosti, ve které je PC, nemám zapojení ani centrální ani zadní reproduktory, takže ve výsledku typické 2.1 .
Problém je podle mě v software zvukovky, umožňuje jen volbu 2,4,6 nebo 8 reproduktorů. Když nastavím 2, tak pochopitelně nehraje subwoofer, není důvod posílat mu signál. Když nastavím 6 reproduktorů tak sice signál dostává, ale ve hrách slyším jen *část* zvuků - ty ostatní jsou tam taky, ale jsou slyšet jen když je všude kolem ticho a i tak extrémně slabě, předpokládám, že jsou to zvuky pouštěné prakticky výhradně do zadních reproduktorů. Software umožňuje nastavit "optional speakers", což by mělo podle mě nastavovat, které reproduktory opravdu mám, ale nevidím žádný efekt. Zkoušel jsem nastavit speaker fill, loudness equalization, environmental modeling, prostě všechno co mě napadlo co by mohlo "rozprostřít" zvuk do všech reproduktorů, ale bez výsledku.
Po několika dnech pokusů už nevím, co dělat, buď se můžu vykašlat na kvalitnější zvuk nebo na polovinu zvuků.
Nějaké rady?
pkovak (93)|28.10.2014 13:12
Nikdo nic? To přece nemůže být tak vzácný problém?
62kokos (156)|28.10.2014 19:08
Speaker fill pouští 2kanálový zvuk do všech reproduktorů. U subwooferu se dá nastavit frekvence zvuku v rozsahu 50-600Hz. V bass management dáš enable a v cutoff freguency roztáhneš myší šedou stupnici 50 na 600Hz. Víc toho už nejde udělat.
pkovak (93)|29.10.2014 07:26
Toho jsem se obával. Bohužel to právě nefunguje, tak jak potřebuju. Dám konkrétní příklad: Speaker fill jde zapnout jen při více jak dvou reproduktorech, bass management při alespoň šesti. Tak nastavím 6 repro, speaker fill, bass management. Teď test.
X3: Albion Prelude - bez problémů je slyšet hudba. Nejsou slyšet dialogy, zvuky menu, střelba zbraní jen část vycházející ze subwooferu, atd. Prostě je slyšitelná asi čtvrtina zvuků, co normálně, protože zbytek je při nastavených 6ti reprácích automaticky posílán na centrální reproduktor, které není zapojený. Zkusil jsem nastavit v ovládacím panelu, že jack pro front speakers je vlastně central + subwoofer, pak jsou tyto zvuky normálně slyšet z levého reproduktoru, z pravého míň a spíš v něm při zvucích co nezvládá škrčí.
Relativně normálního zvuku se mi daří dosáhnout jen při 2 nastavených reproduktorech, ale to tam právě není subwoofer a nijak se mi ho nepodařilo přidat.